Životospráva před otěhotněním. Dodržovaly jste ji?

daasenka85
3. čer 2011

Ahoj holky!
Ptám se zejména těch, které už mají doma dítko(a). Ale samozřejmě budu ráda za každý názor 😉
Dodržovaly jste nějakým způsobem životosprávu už před otěhotněním? Trochu mě děsí, jak se někdy říká, že žena už půl roku před otěhotněním by se měla chovat jako těhotná. Ale já si jednou (max.dvakrát) týdně dám vínko, sem tam se zadaří třeba i sedmička (nebo 4pivka). to sice není úplně každý týden, ale někdy se to stane. Jsem už po jedné revizi, dr.mě ujišťoval, že si nemám vyčítat životosprávu, ale mě to někdy napadne... zase na druhou stranu si říkám, že žít úplně v "askezi" vede akorát k tomu, že se člověk šprajcne a otěhotnění se nedaří.. Je jasné, že až se přestanem chránit nanovo, chci pití omezit úplně. Ptám se na dobu ještě PŘED snažením. A spíš na pravidelné "popíjení" (nemyslím alkoholismus 🙂 ), je jasné, že jednou za půl roku se napije skoro každý. Díky za názory a zkušenosti

smardik
3. čer 2011

@daasenka85 nějak jsem to před snažím neřešila, jedla, pila jsem na co jsem měla chut, až jak jsme se začli snažit takže v době kdy už jsem mohla být těhotná jsem nepila-ani kapku alkoholu, snažila se jíst víc ovoce a zeleniny, pít mlíko a jíst mléčné výrobky- s tím mám teda dost problém, nějak to nemusím a brala jsem kyselinu listovou. jak už jsem byla těhotná tak první 3 měsíce jsem fakt neměla ani kapku alkoholu ale po tom třetím měsíi už jsem si normálně dala svařák nebo třeba malé pivo, já si myslím že všeho s mírou

terinda
3. čer 2011

No, věta "půl roku před otěhotněním...." mě pobavila, protože kdo ví, kdy otěhotní? 😅
A myslím, že naopak alkohol a jiné neřesti můžou pomoc uvolnit se a nemyslet tolik na snažení.
Jediné, pro co hlasuju, je např. přestat kouřit.
S alkoholem seknout až při // 😉 - co by jinak člověk z toho života měl? 😀

daasenka85
autor
3. čer 2011

@smardik děkuji! když už se začnem znovu snažit, tak taky pít nebudu vůbec, budu mít strach, aby se situace neopakovala... jen jsem chtěla vědět, jestli mám čekat se snažením a třeba 3 měsíce nepít vůbec ještě než vůbec začnem. tak snad ne, moc díky!

kami1984
3. čer 2011

Tak já nikdy nepila ani nekouřila,občas si dám vínko,ale to jen výjimečně. Třeba na začátku těhu,kdy jsem o prckovi nevěděla,tak byly Martinské slavnosti a byla jsem na služebce v Pze,kde jsem měla vínko a mimi je v pořádku. Před otěhu jsem brala obyčejnou listovku,pak 3měsíce Femibion a teď už nic...
nějak moc bych to neřešila,jedla jsem,pila,na co jsem měla chuť... ono se doporučuje i v těhu třeba trošku vína... je to dobré na krev, ale je rozdíl vypít za 14dní 2dcl nebo láhev...

daasenka85
autor
3. čer 2011

@terinda i Tobě děkuji - rovněž souhlas. no, ten půlrok je fakt přehnaný 😀 ale opravdu jsem to někde četla, tohle nemůže být z mé hlavy 🙂

terinda
3. čer 2011

@daasenka85 no jo, a co by dělaly dlouhodobé snažilky - kterým to trvá několik let? 😕
To, jestli si dáš příležitostně alkohol, nemá souvislost s potratem, to se prostě stává 😔
Tak se uvolni, mysli na hezké věci a určitě se brzy zadaří 😉

daasenka85
autor
3. čer 2011

@terinda děkuji 😉 Já Tobě zase moc blahopřeji, už se to kráti 🙂

terinda
3. čer 2011

Taky díky 🙂

fangi
3. čer 2011

Myslím, že sem tam sklenka před otěhotněním je úplně v pohodě. Spíš si myslím, že je fajn dostat se před otěhotněním do kondičky celkově a hlavně co se týče zdravotní stránky, celkové fyzické kondice a hlavně záda atd. mít Ok, protože když už někoho bolí záda před otěhotněním, pracuje třeba v kanceláři a nesportuje, tak jednak je to nic moc pro jeho zdraví a jednak si se zádama pak v těhotenství asi dost užije, u porodu taktéž ☹

No měly bychom o sebe dbát těhu netěhu, jíst zdravě, sportovat...všichni to známe 🙂

smardik
3. čer 2011

@daasenka85 já to o tom půl roku taky někde četla ale nevím no, když vezmu že někomu fakt trvá než otěhotní - kamarádka se třeba snažila 2,5 roku i když podle dr. tam nic nebylo tak to člověk nebude třeba 3 roky pít? řekla bych chovat se normálně pokud fakt človek nepije každý den litrovku vína, podle mě je nejdůležitější být v klidu, nenervovat se, to je nejlepší 🙂 i když mě se to říká, u obuo jsem otěhotněla prakticky hned