Genetické odporučenie na špeciálne UTZ vyšetrenie

maryshka
15. led 2008

ahoj holky...mam dotaz, ktory sa tyka mojej kamaratky, tiež tehuľky v 19 tt.
Na poslednej kontrole v poradni jej doktor zdelil, ze vysledky tripple testov su ok,
ale ze genetici (netusim, ktori) jej doporucuju ist na specialne ultrazvukove vysetrenie,
kam ju objednali az na 7.2. kvoli terminom, i ked jej bolo doporucene, co najskor.
Trochu ma to prekvapilo a o nej ani nehovorim, pretoze vsetko doteraz bolo OK.
A ja verim, ze aj je.
Nezda sa mi velmi standartne, ze odrazu ju posielaju niekam a ona sama netusi,
ze preco.
Ma niektora z vas podobnu skusenost? Kamaratku som ukludnila, lebo cakat do 7.2.
bude pre nu urcite velmi stresujuce. Ved su to dalsie tri tyzdne.
Verim, ze to bude OK. Sama som v 15tt, mam ist bud. pondelok na odbery na tripple test,
tak to s nou trosku prezivam viac, nez keby som nebola v druhom stave. Dakujem

pejty
15. led 2008

ahoj maryshka,někdy se na genetický UTZ posílají maminky nad 34 let,nebo i ty,kterým vyšly trippl testy v pohodě negativní,jen nějaká hodnota byla na hranici...nic to absolutně neznamená..Posílají tam genetici,kteří provádějí v laboratoři ty trippl testy.Někteří gynekologové tam posílají jednou za těhu každou pacientku ať je pořádně zkontrolovaná na specializovaném pracovišti,to nám řekla dr při tom genetickém UTZ.
Musím říct,že jsem ráda,že jsme tam šli,byl to dlouhý a přesný UTZ,komplet zkontrolují miminko a řeknou i pohlaví když budete chtít..Vyřiď kamarádce,že to vůbe nic neznamená,někdo tam dokonce chodí na vlastní žádost..Moje kamarádky tam byly snad všechny y všechny mají miminka krásné a zdravé..
Tak žádný stres a pěkné těhulkování!!!!

sius
16. led 2008

Me tam doktor z genetiky taky poslal kdyz jsem byla na OPV. Pry kdyz se jednou dostanu do rukou genetiku, posilaji automaticky na dalsi spesl vysetreni. Ten papir mi psal kdyz jeste nevedel ani vysledky toho odberu. Tak jsem taky v klidu, jdu tam v pondeli. JInak OPV dopadl dobre🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru