Kaše Sunarka, dáváte ji prckům?

1kacaba1
18. lis 2014

Dáváte prckům někdo kaši Sunarku? Já začala dávat banánovou, ale přijde mi, že kdybych ji připravovala podle návodu, tak jí bude hrozně moc a bude docela dost hustá. Upravila jsem si to, ale mám strach, aby to malé stačilo. Jsou jí 4 měsíce a je drobná, tak ani nevím, jaké množství zvolit.

dasara
18. lis 2014

@1kacaba1 zvolila bych množství dle její chuti.... začínat by se mělo na čisté rýžové - je nealergenní a bez chuti, aby si nezvykaly hned na sladší 😉

1kacaba1
autor
18. lis 2014

@dasara Hm, pozdě 🙂. Nechci to zase vyhazovat, takže jí dělám menší množství, vypadá ale, že jí to stačí.

ev.ka
18. lis 2014

také jsem vůbec nedávala a nedávám tyto mléčné skladké příchuťové kaše
myslím, že nejlepší a i ekonomicky zajímavé je koupit ve Zdravé výživě instantní kaše typu rýžová, pohanková, jáhlová, vícezrnná (ne celozrnná), např od country life apod. Pro lepší chuť dám pár naběraček Um mléka nebo odstříkám mm

ev.ka
18. lis 2014

navíc teda ve 4m je na to docela brzy...

pouzarovaj
18. lis 2014

My dáváme. Upravuji si to dle potřeby🙂..naliji vodu a přidávám kaši tak, aby mi přišla přiměřeně hustá (chce to tedy vždycky nechat chvilinku po promíchání odstát, protože ještě zhoustne)..Začínali jsme nejdřív zeleninou, takže jsem tušila, kolik toho tak může sníst, ale stejně jsem si to vážila připravené a pak jsem vážila kolik zbylo. Ze začátku mi jedla tak 70-80 g, teď jak kdy - většinou mezi 120-150 gramy (dneska teda výjimečně víc). Kaši jí asi měsíc.

lenicka07
18. lis 2014

@1kacaba1 Možná ti tu někdo napíše že by kaši nedával. Já teda dávala holce, přišlo mi že jí večer moje mlíko nestačí, tak jsem jí navečer dala trošku kašičky. Ze začátku malinko a naředila jsem si to podle potřeby, když se mi dle návodu zdála hustá.

pouzarovaj
18. lis 2014

tak my jsme taky začaly banánovou🙂, ale baští všechno - dnes měla rýžovou z výživy s mačkaným banánem a taky to baští..Jinak ve zdravé výživě mají opravdu pěkný výběr kaší a vychází to i levněji..

zvirka
18. lis 2014

@1kacaba1 Sunarku bych nedávala, největší lepidlo a žmolkuje se. Já dávala Bio z DM, nejlevnější, snadná příprava a malému i chutnala. I když na mě jsou 4 měsíce taky brzo. Malý byl a je droběk, ale kaše jsme začli až tak v 9. - 10. měsíci, přesně už nevím.

hanivasi
18. lis 2014

@1kacaba1 já malému kaši začala dávat po ukončeném 4.měs. Začli jsme rýžovou bez chutě, po dvou týdnech banánovou. Nikdy jsem ale neřešila jejich dávkování uvedené v návodu. Prostě sypu a míchám. Snad každá normální kuchařka ví, jak má kaše vypadat... 😉
Měli jsme sunarku, teď zas nestlé, ale kolik jsem tam toho dávala, to fakt nevím....prostě sypu...
Ale musím říct, že mu chutná zatím vše. Jak bezchuti, tak banánová.

1kacaba1
autor
19. lis 2014

@ev.ka Nevím, předpokládám, že když na ní píšou, že je od ukončeného 4. měsíce, tak by to nemělo vadit. Malé jsou 4 a půl. Začala jsem až teď.

1kacaba1
autor
19. lis 2014

Díky, holky. Jsem ráda, že nejsem sama, kdo nedodržuje návod. Přijde mi, jak kdyby byl nějak zpackaný. Kdybych ho dodržovala, tak malá bude jíst skoro beton. A zkusím tedy i jiné ty kašičky.

ev.ka
19. lis 2014

nevadí to, spíš zda je to vhodné... i co se týče zvykání si na jídlo, už od začátku bude zvyklá na sladké a možná pak bude masozeleninový příkrm prskat...

alcar
19. lis 2014

Ja davam take mlecne - jakekoliv. Nemlecne s kojo vodou mi mala nechce a mm uz neodstrikavam. Kojim 3x denne (male to staci, vic vzhledem k zajetym prikrmum nenabizim), takze v tom ma aspon nejakou dalsi davku mleka. Uz od zacatku davam s prichutemi. Zpocatku jsem davala jen ryzove a kukuricne, ted uz sem tam pridam obilnou s lepkem. Mnozstvi zpocatku kolem 50ml, ted uz 100ml, 150ml zatim ne, protoze pak jeste kojim a micham a prisypavam, aby to bylo tak akorat. Zadne lepidlo to neni, dokonce Sunarka je ze vsech kasi, co jsme vyzkouseli nejmene sladka. A napr. mleko Sunar Complex vychazi v testech vubec nejlepe. 😉

marecekavendulka
19. lis 2014

dávám sunarku,návod nedodržuji (to já skoro u ničeho 🙂 ),protože není sladká,což např. drahá kaše nutrilon je.Ta je sladká jak ho.no z nutri(lon)e. 😀

mafeska
19. lis 2014

dávala jsem mléčné sunarky od uk. 4 měsíce do jednoho roku každý večer, jen jsem střídala příchutě. Návodem z obalu sjem se řídila na začátku, později jsem zjistila že je to naprd a prášek jsem sypala od oka, rýžové kaše po chvilce ještě zhoustly. Kupuju je pořád, ale spíš už jen pro zpěstření.

breberka
19. lis 2014

@1kacaba1 Sunarku jsem měla vždy jako kyt, i když jsem to furt šlehala.....každopádně jsem dávala míň kaše než v návodu.....já mam dobrou zkušenost s kaší Hami 😉

fire85
19. lis 2014

taky dávám kaši Hami banánovou,předtím měl od Nestlé rýžovou.začala jsem je dávat ted v 8 měsících,a to proto že mi začal odmítat odpoledne jogurt,tak aby měl mlíčnou dávku.

chci se zeptat když dám kaši která se nedělá do mléka,ale do vody,jestli se to taky dá brát jako mléčná dávka?
má UM už jen ráno a večer 210 ml,je mu 8 měsíců

1kacaba1
autor
20. lis 2014

@ev.ka Já jí dávám kaši odpoledne jako předposlední jídlo, masozeleninový příkrm má v poledne k obědu. A neprská, už si zvykla. Ze začátku prskala, ale to jsem ještě kaše nedávala, jen zeleninku.

1kacaba1
autor
20. lis 2014

@alcar Vážně? Tak to jsem ráda. Taky dávám Sunar complex, ale četla jsem na něj dost negativní příspěvky. Naše malá s ním ale problémy nemá, a jelikož se doporučuje značky příliš nestřídat, tak jsme u něj zůstali.

1kacaba1
autor
20. lis 2014

@fire85 Já nevím, ale předpokládám, že pokud obsahuje sušené mléko, tak ano.

alcar
20. lis 2014

@1kacaba1 ja primo nevidela ty testy, ale rikala mi to sestrenice lekarnice, ktera to nekde cetla.

@fire85 pokud je kase nemlecna, tak to mlecna davka neni. Ale myslim si, ze pokud davas to mliko a k tomu jeste treba jogurt, tak by to melo stacit. Pisou, ze do roka by melo mit dite cca 500ml mleka ve forme MM, UM, mlecnych kasi ci vyrobku. Ale pokud ti prospiva, asi bych to az tak neprepocitavala. 😉
Ja mam taky holcicku 8 mesicu a kojim 3x denne asi po 150ml (mozna ani to ne), pak davam asi 3-4 lzicky jogurtu a vecer 100ml mlecne kase. A myslim si, ze to staci.

zelvasuper
20. lis 2014

Delali jsme ji vzdy hustejsi aby to malou zasitilo podle navodu sem se ridila malokdy,pak samozrejme sem davala maly vic pit kazdopadne kazda maminka pozna sama nejlip jak to jejimu ditku vyhovuje treba kamaradka to delala jeste v tekutem stavu do flasky.Mi to papali lzickou. 🙂

molea
21. lis 2014

Taky sme měli Sunarku,ale jak jsem zjistila jak je moc tuhá tak sem zacala davat od Hami a to je uplne neco jineho ani neni tak umela jak Sunarka

funnysunny
23. lis 2014

Ano, zacinala ryzovou od nestle par lyzic do mlieka, potom bananovu, sunarku krupicovu s medom na dobru noc 🙂 ale skusim aj ine

mecoun
24. lis 2014

@1kacaba1 Já jsem ze začátku taky nejdřív jela přesně podle návodu,ikdyž mi to množství malá ani nesnědla, ale ted uz ji Sunar kasicku delam od oka, ma rada spis hustou a navod uz ani nectu 🙂. Ber to spis jako doporuceni, kazdy si pak najde svoji cestu.

mar17
24. lis 2014

My od včerejška zkoušíme taky kaši od Sunarky banánovou,dokolalej beton.Co je divný našemu malému asi nechutná,dávala jsem mu to lžíčkou a vytlačoval to z pusinky,tak jsem to přelila do flašky a párkrát natáhl a usnul.Kdyby to člověk věděl,tak to ani nekupuji.

zelvasuper
27. lis 2014

mar17 to,ze jednou dite odmitne neznamena,ze si to priste neveme kazdy ditko je jine a je potreba zkouset co mu vyhovuje.Preju hodne uspechu a nehazejte flintu do zita.

pavlusa01
5. pro 2014

Já dávám sunarky kašičky malé,ale až tak od osmého měsíce a dělám jí je podle návodu 🙂 Malá je spokojená a chutnají jí....Ale je poměrně starší a větší než vaše miminko,tak já bych jí dávala menší dávkování,jak vody tak té kašičky....Jeden večer vyzkoušíte a uvidíte kolik toho spapá 🙂 Někdy mi jí malá nesní všechnu a někdy vyškrabeme mističku jako nic....🙂

alcar
5. pro 2014

@mar17 tak pokud jsi mela "beton", tak jsi tam toho dala asi moc. Ja bych ji zkusila nabidnout za par dni znovu. 😉

elimienka
2. led 2015

ahoj děvčata, my jsme s malým začínali na rýžové Hipp, tu jedl rád a chutnala mu 🙂 dala jsem mu ji v ukončeném 5.měsíci- pak už jí byl přepapaný, tak jsem zkusila Sunarku (vanilkovou i medovou) od ukončeného 6.měsíce a po obou měl u pusinky vyrážku ☹ vyrážka zmizí asi po deseti minutách... stalo se vám to taky? nevím, čím to může být!