Kolik dokrmovat 2 měsíční mimi, když kojím?

whitefashion
8. srp 2011

Prosím poradte. Kojim kazdou hodinu az tri, ale mam malo mlika. Odstrikam max 60ml dohromady. Kolik by mel spravne vypit a kolik dokrmit, aby mu to stacilo? V noci mu davam 60ml+kojeni a budi se po 2h. Pres den dam 30ml, kdyz po kojeni rve.

whitefashion
autor
11. srp 2011

@aljuska ja vim, diky 🙂 Hlavne nebyt ve stresu, vid. ja jsem strasnej nervak, takze to obcas jde dost ztuha 😀 Nevis jeste, jestli ty lahve nahodou neprodavaji v lekarnach? objednala jsem je na netu a nevim, kdy prijde.

aljuska
11. srp 2011

@whitefashion není zač 🙂 já vim, že i když všichni říkají nebýt ve stresu, tak je to těžké nebýt ve stresu 😀 ten tlak na to, že se má kojit, kojit a kojit je velký, ale já mám svědomí čistý, vím, že jsem udělala vše co jsem mohla a prostě sem měla bohužel méně mléka 😒 A já tu lahvičku kupovala od laktační poradkyně, takže ani nevim, zda se dá koupit v lékárně, ale myslim, že jo 😉

whitefashion
autor
14. srp 2011

@nikuse tak s tebou musim souhlasit. nas matyas ma uz taky pekne tuhy hovinka. zacal obcas brecet a obavam se, ze je to tim, ze se nemuze vykadit. myslis, ze je to po vsech UM?

nikuse
14. srp 2011

@whitefashion Mína měla tak tuhý že pomohla jedině rurka.Pak jsem zkusila místo HIPPU dát BEBU a ta jí dělal neskutečný prdy.Ona už tak trpí na prdy a po té BEBĚ to bylo ještě horší a hovínka to samé.Tak jsem se vrátila k tomu HIPPU protože s emi po něm 2x vykakala sama hovínka byly pořád tuhé ale tak do 4dnů se to zlepšilo.Teď kaká úplně sama a ty hovínka nejsou tuhé a ani u toho už nehisterčí.Dokonce nám UM pomohlo i na prdy a bříško 😉 Já si jen myslim,že to chce čas.Stejně jako mimnka bojují s prdíky a musí se naučit je vyprdět tak to samé je s jinou stravou než je MM 😉 Někde jsem četla že dětem chybí 4trimestr a proto je to 6N tak náročné protože se všechno v bříšku dotváří.Jak dlouho dokrmuješ?U nás to vypadá tak že zachvilku budeme jen na UM.Mlíka je míň a míň zítra to budu probírat s doktorkou,ale i moje hebame řekla co se dá dělat a že na UM vlbec nic špatného neni jen to nedá takvou imunitní obranyschopnost jako MM.

whitefashion
autor
14. srp 2011

@nikuse ja si myslim, ze je dulezity, ze jsi kojila v sestinedeli. ja i muj bracha jsme vyrostli na sunaru. byli jsme kojeni jen asi mesic a jsme normalni 😀. takze z toho nemej nervy. hlavni je, aby byla v pohode mama. ja mu davam nutrilon. ted jsem koupila ten proti blinkani a uz neblinka. ale ty hovinka jsou fakt tuhy. ale vyhadil je vzdycky sam. tak snad to tak pujde dal. ale myslim, ze ho po tom boli bricho, jak jsou ty hovinka kamenny. no jinak ho porad kojim. koupila jsem lahvicku calma od medely a uz se mi u prsou nevzteka. urcite ji kup a stopro budes kojit dyl. ja treba dneska dokonce skoro jen kojila a nedavala jsem mu UM.

a kolik je tvymu mimcu? ja mam malo pres 2mes. a mam ted silenej problem s pleti. uz nevim, co s tim. vypadam jak pubertak. i se mi trhaly vlasy, ale to uz je dobry. ale ty hormony mi totalne zlikvidovaly plet.

nikuse
14. srp 2011

@whitefashion Já jsem taky odkojená první 3měsíce pak na sunaru.Ale celý ty 3měsíce jsem proplakala a pak se zjistilo že mamka má slabý mlíko 😒 Si musí jen zvyknout je to pro něj nové 😉 Medela je perfektní tady v něměcku jí mají v každé lékárně.Já mám láhvičky od tommy tippe nebo jak se to píše a ty mají ten cumel ve tvaru bradavky,ale můj problem neni to že by mi nechtěla sát ona aje ale všechno mi vyzvrací a po pár minutách nechce prso.Tak je vytřídám a zase hezky pije,ale nestačí jí to po hodině můžu kojit znovu 😒 Malé je měsíc a 2týdny.Já měla hned po porodu hrozný problém mě teˇštve to že mi popraskaly dvorce kolem bradavky ze spoda a to jsem se mazala a mažu 🙄

whitefashion
autor
15. srp 2011

@nikuse no to je teda blby. na to pomuze leda laser. me akorat trosku praskla kuze na zadku, ale az po porodu. spis jsem zvedava, kdy se mi vrati postava. jsem 2mes po porodu a mam porad tak 4kg nahore. obcas vecer cvicim, ale nejak to nejde dolu.

nikuse
15. srp 2011

@whitefashion No oni jsou malinký tak mi všichni říkají že zmizí,no doufám,ale neni to hrozný 😉 s váhou jsem spokojená už 5dní po porodu jsem měla nahoře jen 2kg a teď už jsem na původní jen se musim zpevnit 😅 Kolik si přibrala?Já jen 12 možná proto mi to šlo tak dobře doli no a pravda je že nestíhám jíst to je i důvod proč mi mizí mlíko 😖

jezulicka
15. srp 2011

Ahojte holky, chci se k vám přidat do debaty..mám taky 2 měsíční holčičku a mám málo mléka takže od začátku kojím a dokrmuji, stejný problém jako vy...já nakojím tak 30-40ml a zbytek mléko..Ale mám problém dávám jí nutrilon comfort ale vypije mi jen tak 40-60ml a nezvyšujeme dávky.Zdá se mi že ji ten nutrilon nechutná hrozně se u toho šklíbí..CHtěla jsem se zeptat není lepší sunar?moje kámošky mi ho doporučují že je lepší než ten nutrilon jak chutově tak i že je více hutnější a zasytí mimčo a je spokojené.tak mi malá pořád křičí co 2 hodky někdy i dříve..Co používáte vy na příkrm?Sice malá má často problémy s prdíky tak mám ten nutrilon comfort, ale stejně to úplně nezabírá..Tak jsem se chtěla zeptat zda máte zkušenosti se sunarem a zda je více taky druhů třeba i na ty koliky,??Díky moc... ☹

narancha
15. srp 2011

Ahoj, ráda bych přidala svou zkušenost. Já dokrmuji už od narození, malé je 4 a půl měsíce. Už měsíc dávám 60ml po každém kojení, tj. 6-7x denně. Používám lahvičku Calma od Medely a myslím, že to je jeden z důvodů, proč se dcerka stále přisává i ke mně. Už jsme si takhle zvykly a pojedeme v tomhle stylu, dokud to půjde. Držím všem "dokrmovačkám" palce, je to náročnější, hlavně na psychiku, ale jsou mnohem horší věci na světě.

jezulicka
15. srp 2011

@narancha a můžu se zeptat čím dokrmuješ?

terinda
15. srp 2011

@jezulicka se Sunarem zkušenost nemám. Malá má taky prdíky, tak zkoušíme nový Nutrilon - antikolikový. Zatím nemůžu napsat, jestli zabírá, protože to střídám s odstříkaným MM.
Ale obecně je Nutrilon kvalitnější (a proto i dražší) než Sunar 😅

narancha
15. srp 2011

Dokrmuju Nutrilonem AR, malá má velký reflux. MM se mi nikdy nepodařilo odstříkat, abych jím mohla malou dokrmit... ☹

whitefashion
autor
15. srp 2011

@nikuse ja 15kg. a taky jsem nejedla a hubla a proto mam mlika malo. ted uz nehubnu, protoze se snszim za kazdou cenu najist

whitefashion
autor
15. srp 2011

@jezulicka zkus nutrilon proti ublinkavani. je hustsi. vic zasyti. akorat jsou po nem hustsi hovinka

nikuse
15. srp 2011

@jezulicka Já malé dávám HIPP.Strašně trpíme na prdíky,ale musim říct že od té doby co jí aspoň na noc dám sunar je tomnohem lepší než když má jen moje mlíko a to se opravdu hlídám nejim nic co nadýmá,žádné bublinky jen vodu atd. .. 😉 Měli jsme iu BEBA a ta jí pomohla aby se vyprděla ale tak extrémně že mi u ní brečela tak jsme zase na HIPPU a spokojenost veliká 😉
@whitefashion Já taky jim co to jde,ale i tak se mi dělá málo.Mě pomůže to že na noc jí dám sunar ona mi dýl spí a tím se mi udělá dost mlíka tak jí hned ránoi šoupnu prso a je spokojená,ale přes den je to na prd 😒

whitefashion
autor
15. srp 2011

@nikuse chapu te. ono pak ani odstrikavani nepomuze. holt nam to neni souzeno. a kolik ji davas ke kojeni? ja tim, ze poradne nevi, kolik toho vypije, tak toho muzu davat moc i malo. vahu si uz pujcovat nechci. na prdy trpel taky, ale pak to ustalo. no a ted zase obcas rve a ja zase nevim proc. tak mozna ma prdy po tom nutrilonu. ja nevim. ale mam jinej proble, ze mi vubec nespi. dneska se vzbudil ve 4h rano a od ty doby mohl dohromady do ted naspat tak max 2h. zkusila jsem vsechno, ale nejde uspat.

premyslim, jestli taky nekusit ten hipp. a neblinka po nem, nema prdiky a kadi relativne normalne? vlastne jsi psala, ze nekadi vid?

kachen
15. srp 2011

Ahoj, mala je na dokrmu uz z porodnice. Nakojim ji z obou a pak jak zacne rvat nachystam cca 60ml dokrmu a bud to vypije nebo ne. Nekdy dokrm nechce vubec. A v noci jen kojim (nastesti ji to staci). Je to pakarna, ale hlavne at je spokojena a najezena. Svagrove takhle mala rvala 4 mesice, az pak ji nekdo osviceny vysvetlil, ze bude mit asi hlad, at dokrmuje. A najednou bylo po revu. Tim jsem jen chtela rict, ze rady typu "hlavne porad prikladej, ono se to rozjede" nejsou vzdycky pravda a jsou na prd.
Ja treba ani nevim, kolik nakojim. Nikdy jsem po tom nepatrala. Male to nestaci, tak se zalamovat nebudu.

@whitefashion Mala mne po Nutrilonu kajdila 1x za 3 dny. Pak jsem presla na Hipp a kakala kazdy den. Dneska jsem koupila na zkousku Bebu, protoze Hipp nemeli. Je mozny, ze se ti nemuze po tom Nutraku vykakat. Jo, je mozny, ze ti prso nechce, pac mu davas flasku. Ja davam z Calmy od Medely. I kdyz male je to sumak, nekdy ji strcim i flasku normalni.

aljuska
15. srp 2011

@jezulicka jen jsem nakoukla, protože sem tu psala něco whitefashion, protože máme taky zkušenosti s MM + UM (de facto doteď) My teda dokrmovali Nutrilonem normálním + proti blinkání AR, ale vím, že hodně holek u nás z diskuze mělo dobré zkušenosti se Sunarem Nutradefense - http://www.lekarna.cz/sunar-nutradefense-1-800g/ že jim po něm děti dobře kakali a nebolelo je bříško, tak můžeš zkusit místo toho Nutrilonu 😉

whitefashion
autor
16. srp 2011

a jak vam spi v noci|? ja mam problem, ze i kdyz mu dam 150ml UM - ktere je sytejsi, stejne porad spi max 3,5h v kuse. nevite, jak bych mu to mohla prodlouzit alespon na 4,5h? jsem nevyspala jako hrom ☹