Úprava červené řepy pro 9ti měsíční dítě, máte recept?

marketma
20. bře 2013

Zdravím, prosím, o nějaký recept kde by byla použita červená řepa, resp. jak jí mám upravit pro 9-ti měsíční dítě? Předem děkuji, M.

blahova_andrea
20. bře 2013

my nejsme zrovna prototyp zdravého stravování, nám ji v tom věku prcek vyjídal u tchýně z boršče a moc mu šmakovala, pak ji měl klasicky pečenou v troubě a oloupanou a nakrájenou jako na carpacio 😉

garfie
20. bře 2013

Já ji normálně uvařila a rozmixovala jako ostatní zeleninu.....bacha, strašně barví, takže nedoporučuju na samostatné jídlo 🙂

andelka
20. bře 2013

Uvařit, oloupat a rozmixovat. U nás frčí s bramborem a žloutkem, nebo s batátem.

iluss
20. bře 2013

Taky jsem to jen uvařila s bramborem a rozmixovala na kaši.

salomee
20. bře 2013

recepty? Já musím přiznat, že recepty nějak neřeším, prostě většinou vše vařím nebo dusim v libovolných kombinacích s trochou másla či oliv.oleje....k repe třeba brambor, klidně mrkev...co já vím..skoro cokoliv.🙂

lv
20. bře 2013

mě vařená nechutná, jen pečená - ve slupce, potřít olejem, péct /1,5-2h, trvá to, ale je moc dobrá, dělám jich vždycky víc, pro celou rodinu/. Pak pomačkám, nebo pomixuju..samotnou, nebo s bramborem.

hofka1
20. bře 2013

barví, ale pere se dobře🙂

viperka
20. bře 2013

Zelenina tohoto typu obsahuje dusitany, které jsou ve větším množství nebezpečné. Proto jsem dávala asi 150g brambor 50g řepy a 100g masa. (hovězí, kuřecí, krůtí).

Mixovala jsem vždy více porcí a dávala zamrazit, ale poměr jsem zachovala.

Řepu jsem uvařila v celku ve slupce, po uvaření jsem ji schladila, navlékla si gumové chyr. rukavice a oloupala jí. Do mixéru po zvážení šla celá a k ní patřičný počet brambor, nebo jsem jí mixla samostatně a zamrazila do tvořítek na led 🙂. Jídlo jsem nesolila nesladila ani nic, prostě přírodní chuť.

Když byl mrňousek starší, tak jsem jí nakrájela po uvaření na drobné kostičky a udělala sladkokyselou zálivku (cukr, ocet, sůl) a měl to jako salát k hlavnímu jídlu.

Taky se dá koupit upravený salát z červený řepy přímo pro děti, je ve sladkokyselém nálevu, ale bez anýzu 🙂.

Pozor. voda ve které řepu se šlupkou vaříme je jedovatá!

josefka
20. bře 2013

Ja ji delam tak, ze ji nakrajim na tenke strouzky, mrkev na kolecka a oboji to dam na maslo do vody do zapekaci misy a dusim do mekka. Nekdy k tomu pridam uvarene hovezi a salvej.

lenya79
20. bře 2013

Krémová polévka z červené řepy

Ingredience:

500 g oloupané a předem uvařené červené řepy, 1 cibule, 2 mrkve, kousek celeru, 600 ml zeleninového vývaru nebo vody, 1 stroužek česneku, kelímek bílého jogurtu, 1 bobkový list, sůl, pepř, olivový olej

Postup:

Na olivovém oleji lehce orestujeme očištěnou a nakrájenou cibuli, mrkev a celer. Po orestování zalijeme vývarem nebo vodou a přidáme bobkový list a řepu nakrájenou na kostky. To vše vaříme zhruba 10 minut. Vyjmeme bobkový list, naopak přidáme utřený stroužek česneku a bílý jogurt. Tuto vzniklou směs rozmixujeme tyčovým mixérem. Můžeme oddělit porci pro děti a pro dospělé krém dosolit a dokořenit pepřem.

vendullka
21. bře 2013

U nás frčí vařená s mrkví, rýží a s tuňákem

markytanka
4. srp 2014

Recepty, co jsem dáváte, jsou super... Přesně, jak píše Salomee, kombinovat podle chuti.
Mě spíš zaráží to mixování. na 9.m. už by se měli děti učit zpracovávat kousky ne?... Každopádně já mixuju jen jeden druh, zbytek jen rozmačkám vidličkou... ;)

andilek8
13. dub 2016

já uvařím do měkka a pak nakrájím na kostičky-našemu malému chutná s bramborem a mrkvičkou na drobné kousky.A měla bych dotaz, jakou značku tuňáka kupujete pro roční miminko?Děkuji za odpověď. 🙂

misalazna
10. led 2017

Dobrý den, také by mě zajímalo, jakou značku tuňáka můžu pro roční dítě koupit. Přijdou mi všechny nevhodné :(

firstmooncake
20. kvě 2020

nejlepěí kvalitu co u nas najdete je tunak zmrazeny steak (seafrozen) maji ho v lidlu nebo obcas i v penny pokud kupujete cerstvy steak sledujte zda nebyl uz jednou zmrazen a jestli byl zmrazen pouze jednou tzn seafrozen pokud byl dublefrozen ja osobne takovou rybu nekupuji a u konzervovanych tunaku je hodne ecek a konzervantu coz malemu diteti rozhodne neprospeje neco vic o rybach
https://www.svet-potravin.cz/clanek/nejvetsi-my...