Kdy jste začaly kupovat výbavu pro miminko?

kacaba88
27. črc 2015

Ahoj holky, kdy jste začali nakupovat výbavu oblečky atd ? 😉

evaamy
27. črc 2015

Tři měsíce před porodem. Dva měsíce před už jsem zacala ve větším objednávat věci, protože co kdyby neměli co potrebuju, tak abych si to stihla doobjednat.Měsíc před porodem jsem to chtěla mít vše komplet nachystaný, kdyby se to náhodou narodilo dřív.

kachnicky
27. črc 2015

Ahoj, první kousky kolem 10tt opravdu jen pár pro radost a pak ve velkém od 17tt 😉 A ted mam stále obrovský seznam věcí 🙂

sleepers
27. črc 2015

Ja jsem vzhledem k financim zacala hned. Najednou bych to nezvladla.

diniki
27. črc 2015

Já začala až v sedmém měsíci. I když předtím jsem si zjišťovala, kdo mi co půjčí a měla jsem velkou výhodu ve švagrovkách. Určitě je hezké mít pár kousků nových, ale miminka to oblečení tak moc nezničí, takže se dají sehnat i krásné kousky v sekáčích a nebo od kamarádů.

zuzalinkak
27. črc 2015

My jsme objednali kočárek a sedačku někdy v 7. měsíci a ty ostatní záležitosti postupně až od osmého měsíce. 🙂

sara84
28. črc 2015

Hlavne to neprehanet, maly ma 3 mesice a uz ted mame kupu zbytecnych veci, a obleceni navic! Doporucuji nakoupit minimum, klidne z bazaru a co chybne dokoupit, nez pak resit opak :(

eldrag
28. črc 2015

cca pul roku pred otehotnenim :D prvni kousičky, a darky od kamaradky co uz dve deti ma.... pak neco pro radost v 10tt a od 4 mesice se pořizovalo ostatni.

zo_ja
28. črc 2015

U nás jsou rozdíly v potřebách dětí - množství, typu oblečení, střihu, velikosti natolik různé, že se vyplatí si nachystat něco přiměřeně v prvních pár velikostech, a pak dokoupit. Některé dítě mi nějakou velikost úplně přeskočilo, jedno nenosilo overaly a dupačky nikdy jinýmu se šikly atp.

svetlus_pepca
28. črc 2015

Tak od toho 3. měsíce těhotenství - ale postupně po pár kouskách. Žádné velké zásoby. Hodně jsem toho pak i dostala, a když něco chybělo, dokoupili jsme. Ale i teď to dělám tak, že občas koupím něco dopředu. Stane se, že "najednou" mu něco není a já můžu sáhnout do zásob 🙂

zanri
28. črc 2015

Až po druhém screeningu po 20. týdnu - pro jistotu - a taky kvůli pohlaví 🙂 , ale obchody jsem obcházela a zboží mapovala už dřív.

84evka84
28. črc 2015

První věcičky po screeningu ve 13.tt ale jen malinko. Ted si pockam az budem vedet co to bude. Nechci mit mini vecicky jen neutralni. 🙂

filajka1
28. črc 2015

Az tak od 24-25tydne - ale chtela jsem mit vse hotove mesic pred porodem. Nebyl problem nic sehnat, nic zasadniho jsem nemela navic (procetla jsem nekolik "doporucenych" seznamu vybavicky na internetu) a nic zasadniho ani nechybelo. Driv nevidim duvod.

ducik
28. črc 2015

Co koukám do alba, tak až někdy kolem 25tt, hadriky na bazarku , nabytek do pokojiku novy, ale az nekdy kolem nastupu na MD.
tam je to o tom, jak moc clovek touzi byt pripraveny, nicméně první trimestr bych si nechala zajít chut, pak je mozno se do toho smele vrhnout a souhlas s holkama - radeji mene nez vice 😉

hankatrdlinka
28. črc 2015

já začala snad hned, co jsem se to dozvěděla, i když se to nemá, ale kdo to má vydržet......říká se nepřehánět, ale čekala jsem první, tak proč bych si to neužila...sem tam nové, sem tam bazárek...stalo se, že něco měl jednou, dvakrát nebo vůbec ale nelituju žádné koruny, kterou jsem utratila.....pro druhé už bude člověk chytřejší....

hanih
28. črc 2015

Já začala hned po screeningu v prvním trimestru - jako oslavu toho, že je všechno v pořádku jsem koupila úžasné malé bodyčko a byla jsem z něj nadšená 😀 Od té doby tak po troškách sem tam něco, no a teď začínám ve velkém nakupovat, co nám ještě chybí. Na začátku září, měsíc před porodem, bych chtěla mít nachystáno všechno.

belleelle
28. črc 2015

Az s nástupem na mateřskou. Vcetne kočárku. Chtela jsem byt v klidu. Dnes s e-shopy je to vse rychlovka.

sher0on
5. srp 2015

Kolem 14tt

svetlanap
7. srp 2015

Něco málo jsme začala kupovat hned (netrpělivá prvnička no) oblečky a tak, kočár jsme začala vybírat kolem 6 měsíce (trvá 3 týdny dodání) stejně tak postýlku, fusak a další. Osobně se mi vyplatilo nakupovat to dopředu - kočár, který jsem chtěla (barva) se už nevyráběla, takže znovu 3 týdny a to už jsem byla skoro v 8 měsíci a vzhledem k tomu, že jsem rodila už 8 měsíc a kousek, tak to bylo tak tak. 😀 tím ale nechci stresovat, jako když to beru zpětně, tak by klidně stačilo, kdyby kočár, fusak a věci na ven přišli někdy 3 týdny po narození malého, stejně jsem s ním nechodila ven, protože byla zima a řádili chřipky.

moncicak_3
12. srp 2015

Priznavam, ze hodlam zacit nakupovat az po druhem screeningu v 32. tydnu - chci mit potvrzene pohlavi mimise. Ale vse mam promysleno a vicemene predvybrano na netu - e-shopy jsou ted fakt pohoda. Je pravda, ze cekam uz 3. mimi a po prvnich dvou cacorkach jeste neco schovaneho mam, tak extra nestresuji, ze kdyby prcek prisel nejak driv, ze by nebylo do ceho ho ustrojit ci polozit...

xleni
12. srp 2015

Cca 29 týden, všechno pres net, kromě kočárku.

andy80
12. srp 2015

V pátek jdu na screening a hned pak se chystám na první nákup neutrálních věciček.

ledlovka
25. srp 2015

Ahoj nemám ráda nákupy, takže v klidu a postupně. Přítel je pravý opak tak ho nechám ať si to užije 🙂

bajapetra
25. srp 2015

Ahoj,ja zacala uz tak nejak postupne uz ted hlavne kvuli financim a taky v sousednim meste meli vyprodeje,likviduji se tam dva obchody,tak jsem si rikala,ze to koupim uz ted za levneji nez pak za draho.Neco se mi podarilo koupit od kolegyne mamy me kamaradky,takze mam doma uz nejake oblecky,vanicku,jednu rychlozavinovacku.