Péřová zavinovačka, máte zkušenost?

martinan4
4. kvě 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s péřovou zavinovačkou. Poslední dobou se nějak množí informace, že je to pro děti to nejlepší, že peří v zimě hřeje, v létě chladí, že když se rozvine, tak se do ní dá dítě položit jako do takového hnízdečka, kde je mu dobře... Zároveň se mi ale nezdá, že je to vhodné pro i pro děti, jejichž rodiče mají nějakou alergii. Děkuji za každou informaci 🙂

evule21
5. čer 2012

Ahoj, zavinku jsem si koupila na teď už čtyřměsíčního koučka a investice jsem rozhodně nelitovala. Jak jsem ho do ní dala, hned se zklidnil a spal. Nicméně není to žádný extrémní temperament, takže to nechci uvádět jako ideální uspávadlo 🙂. Zavinka je skvěle řešená, jelikož má prodloužený spodní cíp, tudíž se z ní dítko snadno nevykope, jako z klasické rychlozavinovačky. Náš malý v ní byl odpravdu spokojený. Ve třech měsících jsem ji začala dávat na dno kočárku, krásně se do ní zaboří a jde vidět, jak si tam hoví. Máme i péřový polštář, který dávám pod něj na noc na spaní. Jenom si myslím, že v létě by v té zavince bylo mimčům teplo. Tomu se mi moc nechce věřit, že by v létě chladila. Když nebyly přímo mrazy, tak mi vyhovovalo, že jsem dala malýmu jen čepičku, žádné oblíkání a v zavince jsem ho dala do kočárku, byl v ní krásně vyhřátý. Ale jak bylo malinko tepleji, hned byl v ní zpocený, takže osobně bych ji na letní měsíce nepořizovala. To spíše péřovou peřinku na ležení.

garfie
5. čer 2012

souhlas s evule21, je to úžasná věc-my máme doma ještě po nás....🙂 U obou dětí se mi moc osvědčila, kam se hrabou nějaké moderní rychlozavinovačky 🙂 My jsme ale notoricky zdravá rodina, pro alergiky to asi nebude to pravé ořechové....

kluziste
3. pro 2013

Hezký den, ráda bych osvěžila diskuzi - jsou tady maminky, které používají péřovou zavinovačku? V obchodech moc k sehnání není, takže se asi nijak davově nepoužívá... Nám ji na kurzu péče o miminko doporučovala paní Kiedroňová, tak jsem ji hned pořídila, brzy mi přijde poštou 😵

ll2
2. led 2014

Hezký den, taky uvažuji o pořízení péřové zavinovačky, ale nejsem si jistá... Upozornila mě na ni kamarádka, která čeká miminko chvíli po mě, že se o ní někde dočetla. Takže jsem trochu běhala po netu a hledala, co se kde dá najít. Asi největší propagátorkou u nás je paní Kiedroňová, vše, co jsem našla nějakým způsobem na ni odkazuje. Moc maminek, které by ji používali, jsem nenašla, ale všechny reakce, které jsem našla, byly kladné. Máte někdo zkušenost?

kocici_mama
13. kvě 2014

@kluziste můžu vědět, kde a jakou jsi pořizovala?🙂

monihart
13. kvě 2014

@ll2 @kocici_mama Já ji mám a používám pořád (7 měsíců 🙂 ) Je to to nejlepší, co jsem pro malého pořídila a bez ní uspávat si neumím představit. A to malý už má 7 měsíců. Už sice není taková, jaká byla, ale pořád super. Však co bych čekala, když nám přesluhuje 😀 Pro druhé dítě pořídíme znova. http://www.kennyshop.cz/products/polovysypana-p...

ll2
13. kvě 2014

nakonec jsem pořídila přesně tu, co uvádí monihart a jsem moc spokojená. Jen mám doma čertíka a po dvou měsících měla takovou sílu v nožkách, že začala vykopávat ten spodní díl, takže ji teď používám tak, že ji na zavinovačku položím, přikryju dekou a bočními díly přetáhnu, aby neskopala i tu deku 🙂

kluziste
14. kvě 2014

@kocici_mama mám přesně stejnou, jako doporučuje @monihart a má taky@ll2 a stejně jako ony jsem naprosto spokojená 🙂 malá má čtyři měsíce a taky už se nějakou dopu vykopává, ale v noci přes zavinovačku položím pod nožičky zahrnu deku, takže je v teple. Používám ji pořád a všude - přes den na ní malá leží pod hrazdičkou, je v ní v kočárku, chovám ji v ní...no paráda. Skvělá byla, když byla úplně malinká a všichni si ji chtěli pochovat - byla jsem naprosto klidná, protože v té zavinovačce byla zachumlaná a prakticky s ní nešlo nijak špatně pohnout 🙂

monihart
14. kvě 2014

@ll2 @kluziste Náš malý se taky vykopával a dneska už mu nohy lezou úplně ven. Ale jde o ruce. Ty mu svážu bočními díly a uspávám. Hned se v ní uklidní. Ve spaní pak už i vytáhne ruce, ale to už spí a nevadí to. Hlavní je ho uklidnit a uspat a to se mi s ní daří 🙂

kluziste
14. kvě 2014

@monihart Tak naše Karolínka si ruce dokázala vysoukat už v porodnici z té jejich těsné zavinovačky 🙂 ona je od malička na své ruce nějak fixovaná, pokud je nemá u obličeje, tak je nešťastná, takže základní funkci zavinovačky pro pevné zavinutí a uklidnění dítěte jsme nikdy vlastně nevyužili 🙂 ale rozhodně se v ní miminka cítí dobře, vůbec nevím, jak bych ji jinak dávala spinkat a jak to budu dělat, až mi z ní úplně vyroste 😅

berushka45
17. čer 2014
Uživatel berushka45 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od berushka45.

Já jsem pro dceru používala "rychlozavinovačku", byla dobrá, ale jen do cca 3 měsíců, protože potom taky potřebovala mít volné ruce. Tu péřovou zavinovačku mi doporučovala kamarádka, která ji opravdu používala snad do roku, v létě i zimě. Byla dobrá i do kočárku, mimčo si na ni lehlo a leželo na měkkém - dnešní kočárky mají nic moc podložky...
Kdybych se měla znovu rozhodnout, určitě bych ji také využívala, ovšem peří by muselo být nové nebo pěkně vyčištěné. 😉

xvitk101
17. čer 2014

Ja jsem perovou zavinku poridila u druheho syna. Nechala jsem si usit novy velky polstar a moje mamka mi na nej usila povlak, dle meho navrhu, aby to slouzilo jako zavinovacka. Nasla jsem zavinovacky na fleru, ale nechtelo se mi za ni davat 1000kc. Vysla me levneji. Maly ji miloval. Nadherne v ni usinal, pouzivala jsem ji i do kocarku. Celkove jsme ji pouzivali asi 7 mesicu. Je to moc dobra vec.

kocicinka
17. čer 2014

No, měli jsme a nevyhovovalo mi to uvazování na šňůrky. Hlavně proto, že si hned vyndal ruce a budilo ho to. V noci nepraktický na přebalování. Víc nám vyhovovala zavinovačka, která se omotává přes ruce, tzv. zázračná, nebo jak jí říkají. Je tenoučká, takže i v horku je možno ji použít.
Jinak k vytvoření hnízdečka můžou posloužit i normální peřiny z mikrovlákna, vyskládané na sebe. Na to nemusí být peří.
To, že peří v létě chladí je blbost. Zkuste se ve 30 st vedru přikrýt péřovou peřinou- já bych tedy asi zdechla. Ale my máme peřiny hodně naducaný, tak možná je to tím. Co jsem se koukala na peřiny, které se ted prodávají v Ikea tak jsou celkem tenké. Když je vedro, přijde mi nelogický dítě ještě něčím zakrývat, ale jak tak koukám do kočárků, hodně maminek má i ve vedru dítě v zavinovačce a ještě pod vrstvou peřinek. Je mi jich líto....

hojda
17. čer 2014

U nás se osvědčilo, velký péřový polštář a na nej položit miminko, třeba v klasické zavičnovačce a ono to udělá efekt hnízdečka, malá tam spala jako dudek🙂

lani1
10. črc 2015

a co teď v létě? není v tom moc hic?

hojda
10. črc 2015

@lani1 Co jsem četla, tak peří izoluje a pokud je to ta peřinka, co doporučuje Kiedroňová, tak v té mi přijde, že toho peří zase tolik není.

bendulinka
9. lis 2015

Zdravím maminky, přidávám svoji čerstvou zkušenost s péřovou zavinovačkou. Nečekala jsem to ale musím přiznat že nějaký smysl to asi má. Dnes jsme přijeli z porodnice s naší pětidenní princeznou. V porodnici jsem vyfasovala péřovou peřinu se kterou jsem měla malou jen přikrývat a balit jsem ji měla do klasické rychozavinovačky, která teda stála za starou bačkoru. Paní sestřička mi řekla že spinkat v ní nesmí kvůli případnému udušeni a také že to měkké peří není vhodné na páteř, a že ji tím mám opravdu jen přikrývat. V té jejich rychlozavinovačce se ale Terezce vůbec nelíbilo, vrtěla se, byla neklidná, nechtěla spát a než jsem jí do toho zamotala byla z půlky vzhůru, což ale bude moji neohrabaností 🙂 a za chvíli měla ruce ven a začala se vztekat a knikat, teď jsme doma a tady mám peřovou zavinovačku a je to paráda. Terezka v ni vydržela spát v kuse 3,5 hod což se v porodnici nestalo ani jednou, nevykopala se a ani ručičky nevytáhla, vypadá v ní taková spokojena. Po kojení ji do ni zabalím a o a ani nemá potřebu křičet, jen si tam v ní leží a hoví si 🙂 a za chvilku sama spinká. Takže za mě určitě dobrá investice a doporučuji.

bluekobylka
17. lis 2015

Ahojky holky, tak už ji mám taky koupenou 🙂 jsem na ní zvědavá, ale koupila jsem jen zavinovacku bez polštářku ...posilam odkaz, teď mají akcí dny maminky do 27.11 20 % slevu www.vyvojdeti.cz

klimca
11. čer 2016

Ahoj holky, dívala jsem se na ty stránky kennyshop.cz a pak na vyvojdeti.cz. Na těch prvních stránkách doslova píšou: "Peřinky budete potřebovat dvě, na střídačku, nebot ji doporučujeme pravidelně větrat pokud možno v otevřeném okně (v mrazu i na slunci). Na peřinku budete potřebovat minimálně 2-3 povlaky na prostřídání." Dohromady je to celkem pálka ☹ ta druhých stránkách konkrétní počet "peřinek" a "povlaků" neuvádí, jen že se má peřinka často větrat a načechrávat. Kolik kusů čeho jste měly?

dota11
11. čer 2016

Ja jsem sice mela 2 perinky, ale nikdy nepouzivala dve soucasne, takze si myslim, ze jedna staci. Mozna dva povlaky by byly dobre, kdyby se nahodou stala nehoda, my mame doma susicku, takze takove veci neresim.

klimca
11. čer 2016

@dota11 díky moc za odpověď. Já si taky říkala, že by měla stačit jedna peřinka a pak dva povlaky, aby se daly průběžně prát.

pabka
11. čer 2016

@klimca mám jednu zavinovacku a jeden povlak a stačí to. Je to super věc 🙂

darina7
15. črc 2016

Ahoj holky, také zvažuji tuto péřovou zavinovačku pro malou. Mám již doma koupenou takovou tu zázračnou zavinovačku (bavlněnou přes ručky), ale nevím, jestli když v tom bude spát a přikryji ji dekou (bude narozená v říjnu), jestli jí nebude zima. A ta péřová zavinovačka má pevnější záda, i když nemá tu pevnou vložku (kvůli manipulaci pro návštěvy atd.)? Je tedy lepší než klasická zavinovačka šněrovací s pevnými zády (jen na suchý zip rychlozavinovačku nechci)??

pabka
16. črc 2016

@darina7 ona ta perova zavinovacka je taková pevnější, jak pises pro ty návštěvy je to naprosto ok... pro me opravdu super věc, doporučuji moc.

sonjuletka
16. črc 2016

Mame, pouzivam vsak jako perovy polstar na kterem od malicka uspim a prenesu (nezavinuju), mimi je v tepliclu a v mekoucku

darina7
16. črc 2016

Ahoj, ještě mi to nedá a zeptám se. Máte někdo zkušenosti se zavinovačkami Baby Nellys Peřinka - jsou na klasické šněřování 3šńůrky péřové a nemají pevná záda. Dále jsem ještě našla péřové polovysypané peřinky z KennyShopu.. Je v tom nějaký velký rozdíl? Více se mi líbí ty šněřovací Baby Nellys peřinky, že se dají dobře utáhnout dle potřeby miminka a současně jsou za rozumnou cenu. Zvažuji, že bych jednu péřovou zavinovačku koupila.. Děkuji

darina7
9. říj 2016

Ahoj maminky, opravdu bude stačit jen 1ta peřinka dráček a 2 povlaky? Mám to také na spaní a nemáme doma sušičku, tak se bojím, aby to malá nějak extra nepročúrala či nějaká havárie se na tom nestala🙂.. ale zase kupovat druhou a třeba ještě jeden povlak je dost cenově náročné...obzvlášť, když ještě nevím, jak se v tom bude malé líbit...ale jak říkám, počítám s tím na spaní a jen třeba pak přikrýt dekou...jinak nevím v čem by mi spinkala ty první měsíce...🙂 tak pokud je zkušenost, že opravdu 2peřinky a 2 povlaky minim., tak ještě nějakou zavinovačku radši koupím🙂🙂... děkuji moc..

bluekobylka
10. říj 2016

@darina7 Ja mela perovou zavinku od kiedronove, jen jeden povlak a uplne v pohode stejne jsem to vykladala 2 plinkama, kdyby se stala nehoda 🙂

aninnab
19. srp 2017

@evule21 Aky rozmer tej zavinovacky ste kupili. Moja mala ma uz 2 m a chcem ju tiez aj do kocarku. Uvazujem nad rozmerom 100x100 maxi drak. Neviem prave ci sa vyplati este kupovat tu mensiu, ked uvadzaju ze he vhodna do 3 mesiacov a mala sa uz 4kilova narodila.😲

dadamatysek
19. srp 2017

Ahoj, zkušenost zatím nemám, ptž miminko přijde za měsíc. Ale info o její prospěšnosti mě zaujalo natolik, že jsem ji bez váhání zakoupila! 🙂 Prohlídla jsem pár inet obchodů, zděsila se z ceny..a tak jsem prohledala bazárky a koupila krásnou od paní i s náhradním povlakem. Prý je úžasná i do kočárků, ptž miminko se tolik neotřásá a cítí se v ní bezpečně.