11měsíční syn, znova těhotná. Jak to bude s příspěvky?

Mám na mysli mateřskou a rodičovským příspěvkem? Budu dostávat jen jeden nebo dva???děkuji za rady

klaire22
5. bře 2015

Dle mě před nástupem na mateřskou s druhým dítkem ti bude rodičovský příspěvek na první dítě ukončen - nevybraný budget prostě propadne a začneš brát mateřskou na druhé dítko. Nevím na kolik let máš rodičák, ale pokud třeba na 3 roky, tak jdi hned na sociálky a zvyš si rodičák na co nejvyšší, aby jsi vyčerpala, co nejvíc peněz.

ladik1
5. bře 2015

Ahoj, hned dojdi na sociálku a zkrať si RD na minimum, tím se Ti navýší měsíční výše RP na maximum, s druhým dítkem budeš ale brát zase jen RP na druhé dítě, ne dva dohromady... mateřská myslím, pokud jsi měla nárok u prvního, je i na druhé, to se nemění, jen s tím rodičákem je to na nic... ☹ Gratulace! supr mít je takhle brzy po sobě 🙂 ze začátku mazec, ale pak pohodička, perfektně si vyhrají! 😉

86radka86
5. bře 2015

taky jsem otěhotněla, když bylo malýmu 11m (rodim zítra 😀 ) a pokud berete rodičák na dýl než 2 roky, tak šup šup na socku zkrátit si ho, ať vyberete co nejvíc, nepoběží Vám 2 rodičáky... pokud jste měla v prvním těhu nárok na mateřskou, tak jí máte i teď...

minonnka
5. bře 2015

Presne jak pisi maminky vyse, bere se jen na to nejmladsi ditko, zbytek ti zanikne pokud nenavysis nynejsi rodicak a melo by to byt driv, nez nastoupis druhou materskou, pac co ti preplati budes muset vratit, tak at nejsi nemile prekvapena.
Pred Vanoci jsem to resila, mam deti od sebe 2 roky a 2 mesice, ale rodicak jsem mela na 2 roky, pac jsme to tak planovali, ale i tak jsem par dnu presvihla, tak jsem necele 2tisice vracela, ale s tim jsem pocitala, maly mel 2 roky 25.11. a tak jsem vratila za tech par dnu co uz mi zacala materska. Snad jsem to napsala v te rychlosti trochu srozumitelne 🙂
Preji pohodove tehotenstvi 🙂 Zatim je to mazec s dvouma malyma detma, ale jak pise @ladik1, pozdeji si spolu vyhraji a na to se tesim, ze budou mit k sobe blizko 😵

mandala
5. bře 2015

Jo, to je fajn si to takhle nechat upravit v průběhu MD, před 9 lety to nešlo a přišlo mi i trochu nespravedlivé, že na dvě děti se pobírá jeden rodičák, ale tak je to i dnes, bohužel.