Když budu na rizikovém, ovlivní to výpočet mateřské?

masklara
13. črc 2015

Ještě mám jednu otazecku. Když budu na rizikovém resp. na nemocenské bude to mit vliv na výpočet mateřské? Slyšela jsem že se počítaji jen posledni 3 měsíce tak mě to docela děsí! Mam náročnou práci a je mi jasne ze to tu az do 9 měsíce nevydrzim ☹..

gagusza
13. črc 2015

JA byla na neschopnece temer cele tehu.. a pocitalo se mi 70% z platu..( jen pro orientaci v 10/2014 jsem mela posledni cisty prijem 9200,- pak jsem byla na PN kde jsem pobirala jen 4800,- nez jsem nastoupila 6-8 tydnu pred porodem na PPM)a ted dostavam 7500,- 😉

xpila
13. črc 2015

Neschopenka nemá na výpočet PPM vliv. A počítá se posledních 12 měsíců, ne jen 3.
Mimochodem tohle je tady jedna z nejčastějších otázek, tak není třeba zakládat další a další diskuze/otázky.

njanka
13. črc 2015

Myslím že se nemocenská nepočítá, byla jsem na nemocenské od začátku a pobírala cca 10500,- a pak jsem měla mateřskou cca 13500,- ale to by ti určitě řekla účetní jak to vše je 🙂

kachnicky
13. črc 2015

Já to mám stejně jako *njanka, neschopenka na to nema vliv 🙂

andilisek
11. zář 2015

take jsem byla na neschopence cele thotenstvi a prisli mi jen zatim penize za dva dny co sm byla na neschopence a pak uz mam nastup na materskou ale ta mi neprisla jeste kdo mi ma poslat materskou nebo musim nekde zazadat kdyz v praci uz jsem papir davala?