Práce v kanceláři nebo kravíně, jak byste se rozhodli?

aknut
17. lis 2014

Ahoj. Pracuji v kanceláři dojíždím asi 15 km do města. Plat cca 11 000,- čistého. Mám možnost jít pracovat do místního zemědělského družstva do kravína jako ošetřovatelka dojnic za větší mzdu. Jsem z vesnice ,ale vzdělání mám střední obchodní školu.Nikdy jsem u zvířat nepracovala. Jak by jste se rozhodli? Dík za názory

suzanna123
17. lis 2014

@aknut já bych do kravína nešla - ale nechápu, jak by ti tahle informace měla pomoct při rozhodování 😀

irous
17. lis 2014

Pokud je to v místě bydliště, za větší mzdu, bavilo by tě to a v kanceláři nemáš možnost kariérního růstu, šla bych do toho 🙂 . Dej vědět, jak ses rozhodla..

lenicka07
17. lis 2014

@aknut No podle mě je to těžší fyzická práce (tedy záleží jak "moderní" je kravín, což u nás není), také počítej s tím že nebudeš zrovna vonět (blbé je to hlavně s vlasy). Můj taťka dělal v kravíně víc než 10 let, já tam někdy chodila na brigády. Dělat bych to dlouhodobě nechtěla. U nás v kravíně je to tak půl na půl chlapy a ženský, možná spíš víc ženských, takže asi se to dělat dá, ale říkám, nechtěla bych... Taky je blbé ranní vstávání, táta vstával v půl čtvrté. Pak samozřejmě práce o víkendech.

aknut
autor
17. lis 2014

Chci jenom znát víc názorů, v práci už mě to docela štve.

lucifereeek
17. lis 2014

do kravína bych nešla z toho důvodu, že pak už se jen těžko budeš vracet do svého původního oboru, pokud by to bylo něco krátkodobého tak možná, ale jestli bych se měla rozhodovat nad prací v kanceláři v oboru, nebo práci v kravíně, tak bych měla jasno hned. Jinak souhlasím, že oblečení a nejen to bude hodně cítit.

aknut
autor
17. lis 2014

To jo ,ale zase peníze potřebujem a nemusela bych dojíždět.

kacca11
17. lis 2014

Do kravina bych nešla, max na brigádu. Pokud tě práce nebaví, hledala bych jinou.

lenicka07
17. lis 2014

@aknut ale s tím dlouhodobým hlediskem je to pravda, pokud budeš dělat tuto práci, kde kvalifikace netřeba, těžko pak budeš jednou hledat kvalifikovanou práci. A dělat toto celý život až do důchodu... A nemysli si že v kravíně musí panovat nějaké extra vztahy, že to bude lepší než v kanceláři. U nás pracují i cizinci, a ty vztahy celkově jsou děs... nikdo tam už jít nechce a nebo tam nevydrží.

edeltraut
17. lis 2014

Já jsem také pracovala zásadně v administrativě, jsem holka z města. Před třemi lety jsme se s manželem pustili do hospodaření (máme to jako koníček při zaměstnání) a kdybych po mateřské měla možnost pracovat se zvířaty, tak okamžitě jdu... 🙂. Baví mě to, je to krásná práce. Trošku náročnější, špinavější, ale o to krásnější 🙂.

aalleenn
17. lis 2014

Za me bych se taky spise zamerila na karieru v oboru dodelat si trebas jazyky nebo nejaka skoleni a hledat jineho zamestnavatele. I kdyz mas vidinu vetsiho vydelku v zd tak je ale treba si uvedomit ze je to prace casove narocna o sobotach nedelich i ve svatek. Nevim jestli mas deti ale v pripade tehotenstvi je to bud na prerazeni na jinou praci nebo neschopenku. V kanclu muzes byt az pomalu do porodu a jeste si pri rodicovsky privydelat. To v kravine tezko .... chce na to koulat z vice uhlu ... oml. mobil 🙂

aknut
autor
17. lis 2014

Děti už mám větší takže je to v poho.

tarra27
17. lis 2014

@aknut pokud jsi u zvířat nikdy nepracovala, šla bych se tam o víkendu nejprve podívat.....pravidelně každou sobotu, aby jsi vedela alespon trochu, co ta práce obnáší...podle mě je dost těžká...a vůbec pro člověka, který to nezažije....

a taky musíš počítat s tím, že od krav bude zápach a budeš si ho nosit domu na oblečení, vlasech atd...

k nám chodila paní na ošetření a to co vykládala, jak jsou často chlapi zlí na krávy atd, já bych tam pracovat nemohla, bylo by mi jich líto.....

ale zkus tam častěji zajít, aby sis to představila líp....

tarra27
17. lis 2014

@aknut a tak to vyřeš brigadou v sobotu či nedeli....přivydeláš si, poznáš, zda te to bude bavit a zároven nevypadneš z oboru..... 😉

lenicka07
17. lis 2014

@tarra27 JJ já bych to "citové" hledisko taky těžko nesla. Taky jsem si všimla, že někteří nezacházejí se zvířaty nejlépe. Tátu občas pěkně sebralo, že třeba přišel o tele. Některá jeho vyprávění mi "zni" v uších ještě teď. Když manžel hledal jinou práci, tak jako nouzovka vycházel také kravín v místním družstvu, a náš táta mu řekl, ať tam v žádném případě nechodí...

nuali
17. lis 2014

Kancelář nebo kravín je často to stejné 😀 Ale já bych asi nešla, i když je to v místě a lépe placené. Možná na tu brigádu jako výpomoc, jak píšou holky. A pokud chceš změnit práci, hledala bych něco v oboru. Něco někde musí být i za lepší penízky, než máš teď 🙂

lenicka07
17. lis 2014

@tarra27 To by řešení mohlo být, protože občas jim někdo vypadne (např. nemoc) a těžko hledají nějakou náhradu, musí pak chodit ostatní víc do práce, třeba by v družstvu uvítali, že by měli náhradníka...

tarra27
17. lis 2014

@lenicka07 já jsem paní prosila, at už mi nic nevykládá....zdaleka se ještě nerozpovídala a já to nechtěla slyšet, zacpávala jsem si uši.....nemohla jsem pak spát a dlouho o tom přemýšlela, dokonce že na ně pošlu i kontrolu....

já bych tam delat nemohla....

tarra27
17. lis 2014

@lenicka07 jasně a vůbec o víkendech...svátcích...a ji to líp zaplatí...navíc za ni nebudou muset platit sociální zdravotní, neb bude zamestnaná jinde....

lenka5731
17. lis 2014

Chápu tvoje důvody pro kravín, ale pokud tu práci vezmeš, tak tím podle mě pracovně skoncis... Dojicku krav už potom v kanceláři nikdo nezaměstna. Asi si to chce ujasnit, co v životě chceš a jaké máš možnosti. Já osobně bych do kravina šla pracovat jediné tehdy, když bych neměla na chleba pro děti, jinak si to nedovedu představit...

lenicka07
17. lis 2014

@tarra27 někde to tak samozřejmě klapnout může, i když vím že u nás v družstvu funkce "náhradníka" nikdy neprojde. Protože se o ty víkendy a svátky všichni perou. Cizinci, co tam dělají v páru, mají systém ten, že jeden je na neschopence (ideálně s pracovním úrazem 😀 a druhý za něj táhne i jeho šichtu (samozřejmě s příplatkem) a takto se střídají. Nevím jak to funguje jinde...

tarra27
17. lis 2014

@lenicka07 no tak to já už jako laik nevím 🙂 ale dává to logiku

majvik
17. lis 2014

před pár lety jsem stála před podobnou volbou - mám obchodní akademii, pracovala jsem jako recepční v hotelu (plat 10 000,- práce mě vůbec nebavila, pracovní prostředí hrozné...) a manžel, tehdy ještě přítel, má soukromé hospodářství tak mi nabídl práci u něj jako ošetřovatelka krav. Dlouho jsem váhala, právě kvůli zde již zmíněnému důvodu, že s ošetrovatelkou dojnic v životopise se už nikdy na pořádné místo nedostanu... Nakonec se to vyřešilo samo - hotel šel do kytek, já dostala výpověď a stala se ze mě "dojička". Práce mě bavila, peněz jsem měla sice "papírově" míň, ale ve skutečnosti si nemůžu stěžovat. No a po čase se mi naskytla příležitost začít pracovat ještě na půl úvazku jako účetní pro jednu malou místní firmu. Teď jsem sice na mateřské, ale po ní se budu vracet nejspíš zpět ke kravám. Možná to není tak "hodnotná" práce, ale moc pěkná, člověk je se zvířatama, udržuje se v dobré fyzické kondici a když si budeš u každé krávy počítat během dojení průměrnou dojivost a užitkovost, tak ti ani mozek nezakrní😉

aknut
autor
17. lis 2014

Jo souhlasím mě už ta práce vůbec nebaví ,krávy mi nesmrdí a myslím že mě to bude víc bavit - každopádně to musím vyzkoušet... 😉

lenicka07
17. lis 2014

@aknut No už jsi asi dost rozhodnutá to zkusit 🙂 určitě jsem tě nechtěla zrazovat, jen podat info 😉 Mě třeba krávy taky vůbec nesmrdí, můžu říct že mi to v kravíně i voní, ale že jsem po příchodu z kravína "smrděla" jako kráva, to mi teda vadilo 😀

lrg
17. lis 2014

Taky už skoro 10 pracuju v administrativě a kdybych měla možnost jít za stejné peníze dělat něco v hospodářství, neváhala bych. Nebaví mě ten povrchní svět businessu, kdy jeden šlape přes druhého, ty falešné úsměvy, kecy o golfu a autech, každého zajímá jen kariérní úspěch a prachy. Ale na druhou stranu nemám srovnání, nikdy jsem v podobném oboru nepracovala a je pravda, jak už někdo psal, když se budeš chtít vrátit zase do podobné pozice, z ošetřovatelky krav to půjde hodně těžko.

lenicka07
17. lis 2014

@lrg Já teda neznám nikoho kdo by se "našel" při práci v kravíně, pro místní je to prostě způsob přežití, když není nic jiného... ale znám dost lidí, kteří se našli v soukromém hospodaření. Před dětmi jsem v tom oboru pracovala, takže denně jsem byla v kontaktu se zemělci. Rozdělila bych je na ty poctivé, jimž teda nezávidím jejich denní dřinu, a na "chytrolíny" kteří vědí jak z toho vytřískat nějakou korunu a srdcem to tedy nedělají. Takže nikde není vše ideální 🙂

aknut
autor
17. lis 2014

Já myslím, že ten pohyb mi jenom prospěje potřebovala bych trochu zhubnout 🙂 Jenom se bojím abych ten zápach netahala domů...

misaskul
17. lis 2014

A zkoušela ses poohlédnout i po jiných možnostech zaměstnání? Nevím, kolik je ti let, ale dokážeš si představit tam seba sama za 20, 30 let? Nevím. Já bych vždy dělala raději za menší peníze, ale práci co nejméně fyzicky náročnou, protože mám 2 menší děti, máme dům, zahradu (teď jsem doma s dětmi, ale až budu chodit do zaměstnání, určitě toho budu mít doma až nad hlavu). Samozřejmě je taky důležité, aby tě práce bavila. Je to opravdu asi o vyzkoušení, pokud tě to láká. Já osobně bych do toho nešla, protože zdraví a rodinu mám jen jedno a potřebuji tu být hlavně pro rodinu, ne pro práci, která mi přinese pár tisíc navíc.
Hodně štěstí při rozhodování.

dora13
17. lis 2014

Zalezi, kam te srdce tahne 🙂 Jestli mas rada zvirata a k praci v zemedelstvi mas vztah, tak proc ne? Ja osobne bych do kravina nesla ani za zlaty prase, jsem typicky "bily limecek" a obavam se, ze rukama bych se ani neuzivila, ale na praci v kravine nevidim vubec nic spatneho 🙂

lenicka07
17. lis 2014

@aknut Ohledně zhubnutí, přijď se podívat k nám za ženskými do kravína 🙂 žádná není modelka 😀 Zápach přineseš na sobě a věcech, denně to znamená celá se vydrbat a denně si mýt vlasy. Oblečení prát nejlépe v jiné pračce, nevím jaké jsou u vás možnosti, u nás snad měli i erární, ale vím že máma prala ve staré pračce a ostatní prádlo v nové.