Trhání zubního nervu v těhu, máte někdo zkušenost?

andreazedova
10. kvě 2014

Dobrý den, za dva dny jdu na trhání zubního nervu a nevím co mě čeká..tak se chci zeptat jestli němáte někdo zkušenost s tímto zákrokem..mám strašný strach..jelikož jsem nikdy neměla žádný problémy se zubama..děkuji za příspěvek

gosa22
10. kvě 2014

já měla celé těhu otevřený zub, protože mi moje doktorka i po konzultaci s dalším zubařem řekla, že se takovéto zákroky (trhání zubu, nervy a pod.) v těhu dělat nemají....taky bývá potřeba rentgen pro posouzení situace a píchá se injekce na umrtvení...je nutné, aby ti to dělali v těhu? na vytržení zubu jsme počkali asi 4 měs po porodu, mezitím jsem chodila na čištění a uvolňování, aby mě to nebolelo a zvládlo se to 😉
taky si pamatuju, že i to čištění byl záhul, že se malý mínil v bříšku ukopat...jak asi cítil nervozitu a mou reakci na drobnou bolest...taky se mi s větším břichem dělalo špatně a slabo, když mě lehce položili, aby mi do pusy viděli...

vlajka1
10. kvě 2014

Ja jsem teda na uplnem zacatku a musela jsem se zubem na pohotovost. Zanet drene a nervu. Udelal mi mistni anestezii(to se pry v tehu muze) zub mi vycistil, vytahal nervy a provizorne uzavrel. Za mesic jdu ke sve zubarce, domluvit se na dalsim postupu. Vubec me to uz neboli, takze pokud to nebude chtit uzavirat hned, vadit mi to nebude.

teraolli
10. kvě 2014

@andreazedova Mě čistili zubní kanálky (trhlali nervy), ale nebyla jsem těhotná. Zákrok byl zdlouhavý, opakovaně se to rentgenovalo a injekcí jsem dostala nepočítaně. Určitě bych do toho jako těhotná nešla.
Já jsem si nestihla nechat vyndat osmičku. Mám jí celou zarostlou v kosti (bude se muset vysekat) a je i pod sedmičkou. Na zákrok jsem chtěla i anesteziologa, ale než jsem se rozhoupala, tak už jsem byla těhotná. Teď čekám a doufám, že to nepůjde do zánětu.
Jestli to můžeš vydržet, tak počkej až po těhotenství.

uztotakbude
10. kvě 2014

Nerv mi trhali, dali dovnitř injekci a v pohodě. Jen to chce zubaře, co má na to vybavení. Ale je fakt, že to často zlobí, nerv se nevytrhne celý a bolest je pak nesnesitelná. Já jsem si stejně nakonec nechala vyrvat celý zub a je po starostech. Ale vím, že v těhu se normálně dělají zákroky na zubech, i ty osmičky se vysekávají...

andreazedova
autor
10. kvě 2014

řekla mi, že mi dá injekci na umrtvení a vytrhne nerv..jen doufám, že to nebude moc bolestivé ☹

ivett25
10. kvě 2014

Tak já byla 10 dní před porodem trhat osmičku a v pohodě. MUDr. mi dala injekci, nechala minutku účinkovat a za dalších 15 vteřin byl zub venku. Bála jsem se, jak to půjde, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem si ho nechala vyrvat. Držím pěsti!!!

andreazedova
autor
10. kvě 2014

děkuji 🙂 Mám s toho srdce až v krku..já nesnáším zubaře...tak doufám že to bude ok..a že to nebude moc bolestivé a dlouhé ☹

missveru
10. kvě 2014

@andreazedova Já byla na trhání nervů v prvním trimestru, hned dvakrát. Poprvé, to jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná, mi bohužel dělali i rentgen a dali normální anestezii. Podruhé, to už jsem byla v 10. týdnu, tak jsem to nahlásila a zubařka z toho nedělala žádnou kovbojku, dala mi šetrnější anestezii a bez rentgenu a úplně v pohodě. Klidně bych do toho šla znovu, ta úleva za to stála! :D Není se čeho bát, jen to musíš nahlásit.

missveru
10. kvě 2014

@andreazedova Zapomněla jsem ještě - jediná blbá věc byla, že to trval dvě a půl hodiny a musela jsem si v půlce říct, že potřebuju na záchod :D Ale i tak to bylo v klidu 🙂

blanches
10. kvě 2014

@andreazedova teď naposledy mi trhali nerv a zabrala mi až třeti injekce, jinak to počertech bolelo... určitě to nahlas musí mít nějakou alternativu, vše je ale lepší, než trpět z bolavým zubem a aby se to ještě nezanítilo, to je pak daleko horší

andreazedova
autor
10. kvě 2014

víte mě ten zub nebolí..jen je citlivý na chlad a teplo..a tak mi řekla že mě to nechce zaplombovat aby mě to netrápilo..

andreazedova
autor
10. kvě 2014

@missveru

dvě a půl hodiny? to snad ne? to budu tak dlouho trpět na té židly?

missveru
10. kvě 2014

@andreazedova Bylo to nekonečný :/ Ale určitě jsem netrpěla, když jsem to začínala lehce cítit, připíchla mi anestezii a pohoda. Jediný, co mě bolelo, byl zadek, který jsem ke konci už necítila :D Ale fakt v klidu ,já mám ze zubaře taky fobii, kdyby to tak šíleně nebolelo, tak bych tam nikdy nešla - ale jak jsem pak byla ráda .)

kristyn.g
10. kvě 2014

@andreazedova já měla před měsícem zánět nervu, takže ukrutná nárazová bolest že jsem div nemlátila hlavou do skříně, to mi pak bylo jedno nějaké vrtání... trhala mi nerv a čistila kanálek ale nerv kde je zánět se dost dobře umrtvit nedá. Pokud nemáš zánět nervu tak se toho nemusíš vůbec bát. Nerv umrtví a pak vyndá a pak už necítíš vůbec nic v tom zubu. Nejhorší bude ta injekce 😉

taky mám zubařo fobii

andreazedova
autor
10. kvě 2014

@missveru no tak to je super se dozídat takové věci..jsem myslela že si tam odtrpím svoji půlhodinku a půjdu..

andreazedova
autor
10. kvě 2014

@kristyn.g ne to jako mě ten zub nebolí..jen je citlivý na studený a horký..tak mi ho chce vytáhnout aby mě to neotravovalo a mohla mi to zaplombovat..

missveru
10. kvě 2014

@andreazedova Tak tobě není rady, když jsem ti dvakrát napsala, že mě nic nebolelo a určitě jsem netrpěla a ty potřetí napíšeš, že sis myslela, že si "odtrpíš" jen půlhodinku :D

missveru
10. kvě 2014

@kristyn.g Já jsme právě měla zánět nervu, tahala mi nerv a čistila všechny čtyři kanálky, ale po injekci jsem opravdu necítila vůbec nic. Nějak to teda určitě umrtvit jde...

andreazedova
autor
10. kvě 2014

@missveru tak snad ano😀

anetadr
10. kvě 2014

@andreazedova mě začal bolet zub ve 39tt - a fakt se to nedalo vydržet. Má úžasná zubařka mi musela vyčistit kanálky - na křesle jsem byla cca hodinu a čtvrt, nic jsem necítila, normálně mi to opíchla - není to žádný děs. Spíš pak jak to přišlo k sobě, tak jsem to asi týden dost cítila:( pro to, že jsem o dva dny později už byla v porodnici na rizikáči a týden po zákroku rodila, to moc příjemné nebylo, ale byla jsem ráda, že jsem do toho šla, neb ta původní bolest se fakt nedala vydržet a trpět tak těsně před porodem a po něm by bylo fakt šílené - asi by mě museli někam z porodnice vézt na zubní pohotovost, nebo nevím... takže zákroku se neboj, není to nic šíleného, pokud to budeš cítit, tak ti dr připíchne analgesii a fakt to cítit nebudeš. Měla bys být se vším co nejvíc smířená a nebát se toho - to je pro mimčo to nejhorší.

hedusska
10. kvě 2014

Byla jsem na trhání nervu a čištění kanálků a v pohodě..🙂 vše umrtvila , takže jsem nic necítila..🙂 ani pak mě to nijak nebolelo

favofrenki
10. kvě 2014

@andreazedova od půlky těhotenství jsem byla u zubařky jako doma. Vytahovala mi nervy ze dvou zubů a čistila kanálky. Anestezie není problém když vědí že jsi těhu dají ti takovou která se může. Po umrtvení nic necítíš. Mě ještě než tahala nerv tak zub otevřela dala tam umrtvovadlo a provizorně zavřela. Po pár dnech tahala nerv a čistila kanálky, to vůbec nebolí. Max úplně na konci kanálku jsem cítila trochu bolest, ale dr. alespoň věděla že tam ještě něco je. Neboj zvládneš to.

kristyn.g
10. kvě 2014

@missveru mě právě bolel jen jeden ten kanálek když čistila, dostala jsem tři injekce a žádná nezabrala, doktorka je šikovná, tak nevím kde byla chyba 🙂

andreazedova
autor
12. kvě 2014

holky docela jste mě uklidinili 🙂

libulubo
14. říj 2014

holky obnovuji diskuzi dnes jsem byla na umrtvení nervu v zubu 7ka dole ,teď cca 8 hodin potom mě ten zub bolí myslíte že je to Tím jak se umrtvuje?A je možné že by mě rozbolel i bedle zub 8ka?Děkuji všem moc za radu☹

sarka91
22. říj 2014

Ahoj holky, vcera 21.10 rano jsem byla na trhani osmicky, ale protoze nebyla ani trochu vylezena, tak to byl celkem masakr, takze jsem potom trpela jako cert, napsal mi antibiotika (zjistila jsem na netu, ze se davaji i na zanet mocaku v tehotsnstvi, takze to nejspis problem nebude) a aulin, vcera jsem mela 2 tabletky. A dnes rano se mi ukazaly // na TT. Muze to nejak ohrozit plod? Mam strach z,toho aulinu, poradte prosim, dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru