Když bude klesat HCG je nutná revize dělohy?

denousek
3. bře 2011

ahoj ,pořebovala bych rychle od vás poradit... mam 17dní spoždění MS mela jsemtotiž pozitivní těhotensky test ale miminko to vzdalo..ještě ani v děloze nebylo nic vidět tak jsem se bála mimoděložního ...45DC mě dr .poslal na krev ale hcg bylo pouze 92... 47DC(2.3.) bylo hcg uz jen 67 takže neprosperující.dneska jsem byla u dr říkal že mě pošle na revizi,já jsem to odmítla že zatím nechci.v pondělí jdu znova na krev..je revize nutná?když hcg bude klesat?může to byt i tak mimoděložní?ale když neprosperuje a hcg pada tak to ničemu nevadí ne?měla by přijit menstruace , ? nechala jsem si dnes píchnout agolutin,na vyvolání MS do kdy mi doporučite čekat než mám podstoupit tu revizy?na tu bych vážně nerada raději bych to nechala na přírodě,ovšem není-li to nebezpečné,co si mam sama ohlidat?dekuji
ps.ještě jsem se chtěla zeptat co si myslíte o tzv.plodném gelu-conceuve plus-pomáhá přežít spermiím,myslíte že mi mohl zapříčinit to co se mi ted deje?že třeba zbytečně udržel,nezdravou spermii?jaký máte nazor na tento produkt?díky moc a hezký den!

denousek
autor
3. bře 2011

denousek
autor
3. bře 2011

holky..prosim ja uz umiram strachy

lucenek
3. bře 2011

pokud neprosperující plod neodejde sám, je to opravdu nutné v tom případě se bude tvoje tělo chovat jako k cizímu nepřáteli a nastartuje ti to imunitní pochody vyšší crp, prokalcitonin, hrozí laicky řečeno otrava krve, čili celková sepse, a následně třeba odebrání zanícené dělohy, opravdu jen a jen v krajních případech......

paolin
3. bře 2011

taky si myslím. buď vše vyjde ven a pokud ne, tak revizi. zákrok trvá cca 15 minut a pak bys měla zůstat den v nemocnici, pak počítej s šestinedělím. mimoděložní by měli vidět na ultrazvuku.

j.kriv
3. bře 2011

@denousek Jak píšou holky, pokud se všechno nevyčistí samo, ale to nesmí v děloze nic zůstat, bude revize nutná 😔 ale většinou už pouští ještě v den zákroku domů (mě pustili 4h po revizi) 😉 a o tom gelu slyším poprvé, takže netuším...

madormi
3. bře 2011

@denousek já ten gel neznám, ale nepoužívala bych ho, je to další chemie a řekla bych že zbytečná, zase jen tahák na prachy

len
3. bře 2011

V prvé řadě nestresovat. To, co popisuješ, není nic neobvyklého a zažila to spousta holek, v téhle fázi by případný odklad revize o pár dní žádné zásadní škody způsobit neměl. Počkala bych do pondělka, jestli se sama rozkrvácíš, pokud ne, raději bych revizi neodmítala. Pokud bys měla velké bolesti, hodně zvýšenou teplotu, křeče nebo jakékoliv jiné potíže, tak k doktorovi ihned, klidně o víkendu na pohotovost. Mimoděložní to nejspíš nebude, ale samozřejmě nelze to vyloučit, takhle časně by asi nejspíš nebylo vidět ani na utz, navíc revize samotná by mimoděložní (většinou uložené ve vejcovodu) neodstranila. Uvidíš z toho odběru, jestli se rozkrvácíš a vůbec (i když paradoxně agolutin může případnou MS o něco oddálit), ale neočekávala bych, že kvůli dnešnímu odložení revize bys do pondělka umřela, nebo tak něco 😉 Sama o sobě revize je samozřejmě zásah do těla, ale pokud si s tím tělo nedokáže poradit samo, je jednoznačně ku prospěchu věci a není to nic tak nebezpečného, bohužel dnes a denně to podstupují desítky žen 😒

Co se týče toho gelu, obávám se, že příliš přeceňuješ jeho schopnosti, je to z velké části marketingový tah a zdravá ženská ho nepotřebuje. A že by měl až takové možnosti, že by podporoval slabé spermie, co by jinak pochcípaly, o tom značně pochybuji, to by se doktoři vykašlali na umělé oplodnění a hromadně začali doporučovat tohle 😉

denousek
autor
3. bře 2011

@lucenek
@paolin
@j.kriv
@madormi
@len holky vy nechapete mou otazku ja samozdrejme chapu ze kdyz to samo neodejde trak ze MUSIM na revizi ale ja nevim za jako dlouho by to melo samo odejit proro to zde pisu mam 14 dni spozdeni ms a z krve ze jse,-spis byla kdyz to klesa.tehotna ... a nevim jak dlouho si mjzu vubec dovolit cekat na ms...
@len a jinak prave proto se ptam na ten gel...jestli muze podle vas mit takovou schopnost ze by udrzoval nezdravou spermii ktera to ,,prezila,, az k vajičku a prave proto těhotenstvi zacalo..a hned skoncilo... ☹(

len
4. bře 2011

@denousek a právě proto říkám, že ho přeceňuješ, takovéhle zázračné schopnosti (dostat do vajíčka spermii, která by jinak chcípla ještě v pochvě) má leda tak metoda ICSI, což je nadstavba k umělému oplodnění a poněkud těžší kalibr. Gel volně prodejný za pár (stovek) korun opravdu ne. Jiná věc je, že se do vajíčka dostane spermie geneticky špatná, která je ovšem navenek v té nejlepší kondici (asi jako když má někdo IQ 50 a tělo vymakanýho sportovce, to se nevylučuje), ovšem taková spermie by neměla problémy ani s gelem, ani bez.

K té revizi - ale to ti právě nikdo nepoví, KDY se rozkrvácíš. Otázka by měla znít, kdy je ještě bezpečné odmítat revizi, i když ještě krvácet nebudeš. Tady bude panovat co doktor, to názor. někteří jsou radikální a doporučují revizi, i když začneš krvácet, někteří naopak natolik "přirození", že ti v klidu dají dalších 14 dní. Osobně si myslím (ale nejsem doktor), že ji ten agolutin může trochu oddálit, takže pokud by v pondělí bylo hCG už blížící se nule, klidně bych tomu ještě maximálně týden dala. Pokud by stagnovalo, šla bych na revizi a co víc, ještě i po ní sledovala poles hCG, aby se opravdu vyloučilo mimoděložní.

paolin
4. bře 2011

souhlasím s @len

@denousek jak dlouho čekat ti snad musí říct doktor, ne? jinak s tím gelem - může upravit prostředí tak, aby spermie přežily o něco déle. ale myslím, že šance, že nekvalitní spermie "předběhne" ty kvalitní a zdravé je mizivá. jinak nemusí být spermie špatná, ale může dojít ke špatnému buněčnému dělení nebo špatnému uhnízdění apod. a je konec.

lucenek
4. bře 2011

@denousek doktor vidí zda je proces in cursu, probíhající či zůstává....je to na něm.....

denousek
autor
4. bře 2011

holky dneska začínám trošku špinit treba se to rozjede 😉 diky moc vsem

madormi
4. bře 2011

@denousek může to pár dní trvat, já cca 4dny špinila a pak až začla krvácet, tak se nelekej 🙂

denousek
autor
4. bře 2011

@madormi jj diky 🙂 vecer jsem dala cerveny vino a vanu a dnes zopakuju 😅

marketa137
4. bře 2011

@denousek no já měla taky // na testu ale pak test slábnul a nakonec 45DC přišla MS a docela síla 😖 . Já ybch čekala jak HCG bude klasat a pokud se sama MS dostaví tak pak ještě kontrolní HCG. Ae když už HCG klesá tak si ymlsim že MS brzo přijde, do pár dní

denousek
autor
4. bře 2011

@marketa137 jj dneska uz chvilema trochu špiním tak snad se to rozjede..

marketa137
4. bře 2011

@denousek to vypadá že jo, pak ybch si jen došla na krev a pokud HCG bude 0 tak už neni co řešit 😉

denousek
autor
4. bře 2011

@marketa137 😵 kez bys mela pravdu..

marketa137
5. bře 2011

@denousek já to takhle měla před Tomíkem, je teda fakt že sjem ani k doktoru nešla protože když sjem měla // na testu a pak jen ducha a jen / tak ěm to bylo víceméně jasný a pak přišla MS asi za 4 dny a další ěmsíc ovulace ani nebyla a pak další ěmsíc jsme otěhotněla s tomíkem 😉 . tak držim palce at to proběhne stejně, protože jít na revizi znamená pak mít pauzu alespon 3 měsíce 😒

denousek
autor
5. bře 2011

@marketa137 jo no ono se rika ze mas pak ,,pohnojeno, 😀 jenze asi se tomu nevyhnu bo se mi to nejak zastavilo a nic..sem tam trochu spineni...ale jako nic moc... a to ani nevim jestli muzu sex 😕

denousek
autor
5. bře 2011

😖

samsa
5. bře 2011

@denousek tohle jsem řešila přesně před dvěma lety. Zpoždění menstruace 14 dní, Hcg mi vylezlo asi na 450j, v děloze nic, pak jsem začala malinko špinit, to trvalo cca 5 dní a pak se spustila menstruace (takže zpoždění jsem měla 3 týdny), byla strašně silná, takovou jsem nezažila, ale na revizi jsem nemusela, po skončení menstruace jsem byla na kontrole, zda je vše ok, ale hcg spadlo na 0 až snad za další 1-3 týdny. Druhý měsíc jsem pak otěhotněla a vše dobře dopadlo.
Držím pěsti, ať vše odejde samo a vyhneš se revizi, ale já myslím, že ano, že se ti to rozjede.

marketa137
5. bře 2011

@denousek dej tomu čas, pokud tě píchli injekci tak by se to mělo rozjet a těhu test máš ještě pozitivní? Já až když sjem měla jen / tak MS přišla za pár dní 😉 . Sex zkusit můžeš, třeba se to rozjede, ale pokud HCG klesat nebude tak asi nic jiného nezbyde než revize 😒

denousek
autor
5. bře 2011

@samsa
@marketa137 holky krev mi brali munuli tyden poprve a dvakrat .bo porad v deloze nc nevidel...v pondeli 45DC jsemmela hcg 92 a ve stredu 67 ... tak mi nabidl tu revizi ale rekla jsem ze pockam a ze chci ten agolutin.zase jdu na krev v pondeli...tehu testy uz nemam takje nedelam...ale zatim to klesalo no....jenze co mam teda rict v pondeli dr kdyz mi zase bude rikat o revizi?ze cekam jeste jestli se to rozjede??ze spinim? ☹ ch jo..se dnes opiju a bude 😀

o ten sex mi slo proto aby se tam treba neco nepoto a nebyla tam ovulace a nezacalo se tvorit noy mimino 😅 😅 nevim jestli je to mozny....jinak jsem zacala spinit v patek -ve ctvrtek,horna vana.hodne cervenyho vina a sex 😀 takze tim to zacalo prave..

marketa137
5. bře 2011

@denousek já ybch vyčkávala, pokud nemáš křeče atd. Na revizi můžeš jít vždycky, pokud HCG bude stále klesta a MS se rozjede tak by mohlo vše odejít krví.

denousek
autor
5. bře 2011

@marketa137 no to je prave to co ja nevim..jestli muzu nebo nemuzu mit křeče...bo dr mi rekl ze kdyz prijde sama tak bude hodne dlouha a bolestiva.... 😒

mateta888
5. bře 2011

@denousek Revize tě nemine, ale není se čeho bát. Já jsem potratila poprvé doma a myslela jsem si, že přitom kvantum už tam nemůže nic být 😒 nicméně jsem šla druhý den k dr. ten mě sjel, že jsem mohla klidně vykrvácet a udělali mi rovnou revizi, protože tam zůstaly zbytky děložní sliznice, která by mohla dělat neplechu.
Po dodržení pauzy se podařilo znovu a bylo to zamlklé a šla jsem rovnou na revizi. Není to nic strašného, nepříjemné ano, ale dá se to přežít. 😉 😉 určitě bych neváhala, ale to je můj názor.
Ted máme krásnýho prcka a bez problému.

denousek
autor
5. bře 2011

@mateta888 revize me nemine??dr rikal ze kdy dostanu ms tak tam nemusim tak nevim..pichl mi agolutin na vyvolani ms... 😒

samsa
5. bře 2011

@denousek já myslím, že je pořád ještě velká šance, že se to rozjede samo. Držím pěsti. Chápu, jak se teď cítíš, já předtímto zážitkem měla revizi a i když zákrok samotný opravdu není žádná hrůza, tak podruhé jsem byla ráda, že jsem se tomu vyhnula. Navíc jsem nemusela čekat se snažením.

mateta888
5. bře 2011

@denousek : no tady u nás určitě by se tě neptali, osobně si myslím, že je to lepší. že tě vyčistí . Nevěřila jsem po prvním, že ve mě mohlo cokoliv zůstat a byla jsem posléze ráda, že jsem šla. Je to pro klid duše, že už se tam nemůže nic sebrat nebo tak. Uvidíš. každý na to má jiný názor, to je moje zkušenost 😅 .
Držím pěstičky at to máš co nejdřív za sebou tak a nebo tak a můžete se snažit. 😉