Oligospermie - špatný spermiogram, jak jste to řešili?

jeeanetta
3. zář 2015

Dnes je den, kdy jsme se dozvěděli, že manžel má OLIGOSPERMIE. Dle výsledků doktora má jak špatnou pohyblivost spermíí, tak i jejích nízkou koncentraci v ejakulátu a že pravděpodobnost otěhotnění přirozenou cestou je hodně malá. Další odběr máme až za 2-3 měsíce. Můžu se prosím zeptat, jak jste s partnerem řešili vy? Nechci čekat další měsíce než se začne něco dít. Manžel vzal výsledky hodně špatně.

no_title
3. zář 2015

Zatím to můžete řešit přirozenou cestou. Chlapům v tomhle hodně pomáhá dostatek pohybu, takže sportovat, sportovat, sportovat.

jeeanetta
autor
3. zář 2015

@no_title Myslím si, že tohle je hloupost, sport výsledky těžko změní. Jak dlouho opět často dalších x roků?

alenka_p
4. zář 2015

@jeeanetta proč by to měla být hloupost? Správná životospráva spermiogram vylepšit určitě může

speratovalucie
4. zář 2015

@alenka_p Přesně tak. Životospráva - pohyb, strava, zkusit se tím netrápit (ale to půjde těžce), volné trenýrky, necpat se do slipů. Může to pomoct.

kytka12
4. zář 2015

@jeeanetta Kup chlapovi vitamíny Selen, Zinek, kys. listovou spermiogram se do 3 měsíců zlepší!!! Dostatek pohybu, ale přiměřeného. Můj manžel má potíže s morfologií spermií a ze 2% správných z celého vzorku se po vitamínech zlepšil na 8%, což je nyní bráno jako normál, i když je to pořád málo. Držím palce!!!

misula29
4. zář 2015

@kytka12 tak to je u morfologie hooodně dobrý výsledek, máme stejný problém a většinou jsem vyčetla ,že nic konkrétního nepomůže. manželovi jsem taky pokoupila vitamíny ,ale jestli to zabírá nevím.. asi ho zkusím poslat ještě na kontrolní spg

evakoh
28. kvě 2017

docela zajímavá věc. konečně je možné otestované spermie přímo použít při IVF (ICSI) a neznehodnotit je
http://www.aazdravi.cz/2017/05/28/novy-scanner-...