Stále nízká děložní sliznice i po hormonech

aniii
8. bře 2010

ahoj snažilky,
mám na Vás prosbu. Mám nízkou děložní sliznici a bohužel mi nezabírají ani hormony, beru Estrofem. Dr. mi dávky zvyšuje, ale sliznice vůbec nereaguje. Jsem zoufalá, nevím jak tělo přimět zareagovat. Piju kontryhel a začala jsem brát Gynex. Přemýšlím také nad akupunkturou, už nevím, čím bych tomu pomohla. Hormony možná zkusím vysadit, když mi stejně nepomáhají.
Máte nebo měla jste některá stejné problémy?
Díky a hezký den A.

mmmk
8. bře 2010

Anii,
tady bys mozna mohla najit, co hledas
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lenca78
20. bře 2010

Ahoj Anii,
nasla jsem nahodou tvuj dotaz a myslim si, ze jsme na tom podobne. Ja mam taky problem se sliznici (mimo jine :(. Beru Estrofem 2mg, ted jsem stimulovala pred transferem darovanych embryii dokonce 7 tabletek denne a stejne moc vysoka sliznice nebyla. Dostala jsem se na 5 mm a to bylo na transfer malo, potrebuji asi 10 mm ci co. Pristi mesic se o to znovu pokusim, mam zase predepsan Estrofem 2-2-2 a k tomu naplast Dermestrol 100 (taky estrogen). Tak jsem na to zvedava.
Kolik beres toho Estrofemu ty? Lenka

aniii
autor
23. bře 2010

ahoj Lenca,
od kterého DC máš začít brát Estrofem a Dermestril? a budeš je brát současně nebo Dermestril přidáš později?
Díky A.

lenca78
26. bře 2010

Ahoj Anii, oboji beru najednou a to od 2. DC. Tak doufam, ze to ted pomuze. Takto to mam zatim do 11.DC, pak jdu na kontrolni ultrazvuk a uvidi se, co dal. Ale bojim se. Minuly pokus byla sliznice ten 11.DC relativne ok, cca 7mm a to jim na 11. den stacilo. Ale za dalsi 4 dny hormonu byla jen 5mm. Takze mi transfer nepovolili. No uvidime tentokrat. Zacinam znovu kolem 5. dubna.

jarca.macho
6. dub 2010

Ahoj holky,
taky mám nízkou děložní sliznici. Tři měsíce beru Estrofem a Utrogestan. Beru je v 17 DC a to 10 dní 2x denně, začala jsem také pít kontryhel, maliník a i femigard. Byla jsem na kontrole, tak do 3 DC mám přijít na krev a doktroka mi udělá hormonální rozbor no a pak nasadíme větší dávku hormonů a přidáme další léky, takže uvidíme. Hodně zdaru všem 😉

michina
7. dub 2010

Ahoj holky, já jsem na tom podobně... Sliznice se mi dostane tak maximalne na 8mm, hraniční pro transfer. I když jsem brala Estrofem a mela naplasti, nikdy to nepomohlo, ani malinik, ani kontryhel, ani 100% aloe kura na 3 mesice. Protože mam i endometriozu, i kdyz I.stupne, zkusili jsme lecbu Diphereline injekcemi na půlroku, tzn. umely prechod, zbavit se endošky a třeba nastartuje sliznice znova. Ted jsme před 3.IVF a zatím mám antikoncepci a cekám na menses, který nejak neprichazi... Stimulace na 3.IVF bude začátkem května. Takže doufáme, že už uspesná..
😉

aniii
autor
16. dub 2010

ahoj jarca a michina,
kolik Estrofemu jste brali? mně doktor dává max 4 denně 2mg a nechce mi dát víc.prý bych měla sliznici překrvenou a mělo by to opačný efekt. Ale já bych chtěla, aby to zkusil s vyššími dávkami, jestli se sliznice nevzchopí a nebo přidal náplasti. NEchce se mu do toho.
Lenca78, už jsi byla na další kontrole, jak si dopadla?

jarca.macho
19. dub 2010

Ahojík aniii,
jednu ráno a jednu večer 1 mg, tzn 2 mg denně a pak ještě ten utrogetan. No příští týden prý zvýšíme dávku tak pak dám vědět kolik čeho 🙂 Mějte se krásně pa

michina
21. kvě 2010

Ahoj Anii, ja měla Estrofem 3x denně tabletu, ta ma 2mg. Ted jsem po embryotransferu a sliznice byla naposled 8mm..takže na transfer stačí. Doktor určite vi, co dela. Samozrejme jsem dostavala jeste po punkci injekce agolutinu a ted 3x denne 2 tobolky Utrogestanu zavadet.

jarca.macho
23. kvě 2010

holky a zeptám se, po hormonech přibrali jste?

michina
24. kvě 2010

No po hormonech an ne, spise tim, jak jsem nic nedelala a nehybala se, postupne to slo nahoru, za rok skoro 10kilo.. myslím si, že hormony tomu mozna trosku pridaly, ale jen kvuli nim, to si nemyslím. Neboj 😉

petulka22
7. črc 2010

Ahoj holky! 🙂 Je tu vůbec někdo, komu se podařil boj s nízkou sliznicí vybojovat? Já mám po 15ti letech braní antikoncepce (vysazena před 3lety) sliznici stále nízkou - při stimulaci na IVF max.7mm a při přípravě na KET jen 5mm. Kontryhel mi ji spíš snižuje, tak už nevím, jak tomu pomoct..

monulkab
15. črc 2010

já jsem přibrala za ty 2 roky 5 kilo, ale myslím že to je spíš tím, že jsem furt měla strach jít na spinning, taebo a další sportovní aktivity, protože jsem měla pořád před ovulací, pak zase po ovulaci jsem se bála, abych třeba nepozbyla případné těhotenství a tak dále, no a takhle se to sunulo celé 2 roky....

hanka001
2. srp 2010

Na oslabenou imunitu, sníženou obranyschopnost organismu, fyzické a duševní vyčerpání navrhuji preventan. Je kvalitní.

makovicka53
13. únor 2013

@aniii ahoj prosim ta co ti nakoniec pomohlo na tu sliznicu...ja som podobny problem beriem esterogeny a vobec nezaberaju...sliznica na 14DC 5mm...mala som mat KET

makovicka53
13. únor 2013

@petulka22 ahoj co ti prosim ta pomohlo na tu sliznicu ked si otehu?

aniii
autor
13. únor 2013

ahoj,
nakonec jsem si píchala Menopur a sliznice vylítla na 8mm, tak mi doktor hned udělal KEt, přestože to nebyla žádná sláva. a huráá zadařilo se. jo a po několikaletém snažení i IVF jsem druhé mimčo čekala po 3 měsících přirozeně. a ještě na straně, kde nemám vejcovod. vajíčko se nějak dostalo na druhou zdravou stranu. lékař mi potvrdil, že to je možné. takže holky nevěšte hlavu, příroda je mocná. všem držím pěsti 🙂

petulka22
13. únor 2013

@makovicka53 Napsala jsem Ti do IP.🙂

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @aniii @petulka22 @makovicka53 @hanka001 @monulkab @michina @jarca.macho a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Děložní sliznicí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/delozni-sliznice/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím jako Vy a řeší problémy s děložní sliznicí? Na MK hledají radu, tipy a hlavně Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

vrk
16. kvě 2014

Ahojky, holky bojuji s nizkou sliznici jako vy, co vam nakonec pomohlo??🙂 ja mela i po stimulaci na ivf jen 4mm...ale jsem i tak po et. Uvidime, treba nosim v brisku silka co to vybojuje;)

vlajka1
16. kvě 2014

@vrk me pomohlo piti kontryheloveho caje od konce MS do ovulace a Sarapis(materi kasicka).

vrk
16. kvě 2014

Fakt? Tak to na me nezabira. A kolik mm jsi sliznici mela a mas ted?

vlajka1
16. kvě 2014

@vrk jestli to bylo na me - puvodne jsem mela 3mm nemela jsem klasickou MS jen silnejsi spineni. Ted mam 8mm mela jsem i 10mm. Jeste k tomu beru Femibion 800. Otehotnet se mi povedlo uz dvakrat, ale pokazde to skoncilo spatne, ale to uz je jiny problem.

vrk
16. kvě 2014

@vlajka1 tak to zni moc dobre. Me maximum je 5mm. A beres jeste nejake leky?

vlajka1
16. kvě 2014

@vrk brala jsem ted dva cykly Utrogestan. V tom druhem jsem otehotnela, ale jak uz jsem psala se spatnym koncem. Ted se musim dat dohromady po tom potratu, ale chci v tom pokracovat dal. Jeste jsem si ted poridila vitamin E. Uvidime, ted mam 2 mesice zakaz ve snazeni a pak uz to snad vyjde.

vrk
16. kvě 2014

@vlajka1 a ty mas jeste jiny problem? Treba anovulace nebo jen ta sliznice? Ja mam pco ale planuji taky vse vysadit a zkusit telo nechat nejaky cas byt

vlajka1
16. kvě 2014

@vrk ja nemam primo PCO ale nejakou jeho mirnou formu. Nekdy mam ovulaci normalne a v pohode, v nekterych cyklech zase ne. Brala jsem Clostilbegyt ale uz ho nechci, udelala se mi po nem velka cysta na vajecniku 5x6cm. Sliznici uz mam ted dlouho v poradku, s tim jsem se vyporadala. Ted cekam co bude, jestli se telo vrati do normalu nebo ne... Ale chci ted brat jen vitaminy, zadne hormony. Jak dlouho se snazite?

serenna30
16. kvě 2014

@vrk ahoj, taky mam PCO a rekla jsem si, ze ted do sebe uz nic cpat nebudu. Ani clostyl me nezabral:-/

vrk
16. kvě 2014

@vlajka1 uz to bude druhy rok. Mam za sebou uz 2ivf. Vajicka i embryjka jsou krasna...jen ta sliznice...

vrk
16. kvě 2014

@serenna30 ahojky, ja jsem ted po et, tak doufam, ze to vyjde. Ale hormonu uz mam taky dost. Jak dlouho neberes ha?