Užíváte preventivně krémy/gely/léky proti mykóze?

cotty
16. kvě 2015

Ahoj, užíváte preventivně nějaké mastičky, výplachy apod., abyste zabránili mykoze? Užívám mastičku od Hádka, ale teďka jsem zjistila, že se nemá ráda s kondomem 😒 (HA jsem vysadila a už nechci)...a teď co s tím? Užíváte nějaké masti/výplachy, které fungují a zároveň nemají negativní vliv na účinnost kondomu?

katyxq
16. kvě 2015

užívat Hylak forte a upravit stravu (viz https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-... - platí i pro dospělé) - kvasinky kdekoliv v těle (tedy i vaginálně) jsou jen odrazem toho, co máš ve střevech 😉, proto se ti to pořád vrací a masti pomáhaji jen dočasně

cotty
autor
16. kvě 2015

Díky, o Hylak forte jsem neslyšela, ale vypadá dobře - zkusím.

anniesfibis
16. kvě 2015

@cotty jako v tehu? Ne. ...ja bojovala s kvasinkami driv nekolik let nonstop, doktori vubec nevedeli, psali jen ty sve obvykle leky a masti...CO opravud pomohlo byla zmena ziv. stylu, omezit prijem cukru a taky jsme vybrala 2 baleni enzymu -wobenzymu. od te doby (cca 7 let, jsem nemela zadnou mykozu).

michalusenka
16. kvě 2015

Bojuju s tim asi 20let a popravde nic nepomaha! A jelikoz miluju sladke tak vysadit cukry asi neklapne 😕

zmrzka89
15. črc 2015

@michalusenka koukám, že se nakonec podařilo otěhotnět - jak dlouho jste se snažili? A otěhotněli jste až po vyléčení? případně čím jste vyléčila, děkuji. Snažíme se a bojuji také s kvasinkami...

michalusenka
15. črc 2015

@zmrzka89 no nemyslim ze diky kvasnicim by se nedarilo otehotnet...spis sem musela kvuli otehotneni vyndat radeji stitnou ale i tak se podarilo napoprve