Růst bříška v těhotenství

Nastávající maminky obvykle na začátku těhotenství pozorují, kdy se jim začne zakulacovat bříško. Prozradíme ti, v jakém týdnu k tomu zhruba dojde, co všechno tento proces ovlivňuje a jak bříško poroste v průběhu měsíců tzv. jiného stavu.

Růst bříška v těhotenství

Ve třetím trimestru už velikost bříška budoucí maminku omezuje v pohybu.

Faktory, které ovlivňují růst bříška v těhotenství

Růst a tvar bříška v těhotenství20 se v podstatě nedají ovlivnit, protože za ně odpovídá velké množství okolností.

1. Počet těhotenství

Jedná se o tvé první těhotenství? Potom je možné, že si na první náznaky většího bříška počkáš o trochu déle než druhorodičky. Právě maminky, které už dítko mají, se těhotenským bříškem často chlubí o trošku dříve. Kromě toho může jejich bříško růst i více do stran. Důvodem je, že ženy, které již rodily, nemají tak pevnou dělohu, jako tomu bylo v prvním těhotenství.

2. Vícečetné těhotenství

Je logické, že více miminek v bříšku povede i k jeho rychlejšímu růstu. Pokud čekáš dvojčata či dokonce trojčata, počítej s tím, že ti oblečení bude těsné mnohem dřív, než se běžně uvádí u těhotenství s jedním dítětem.

3. Pevnost břišní stěny a břišních svalů

Pevné břišní svalstvo většinou rostoucímu bříšku nedovolí časné nebo přílišné vyklenutí dopředu, což vede nejen k tomu, že bude těhotenské bříško patrné až později, ale také k částečnému korigování jeho velikosti.

4. Tvar a položení dělohy

Tvar dělohy je neovlivnitelný, protože je to většinou dědičná záležitost. U některých nastávajících maminek lékař může zjistit, že je jejich děloha otočená dozadu – v odborném názvosloví se tento jev pojmenovává jako retroflexe. Takto otočená děloha následně roste více nahoru než směrem vpřed, a to ovlivňuje tvar a velikost bříška.

5. Tělesné predispozice a postava ženy

Obvykle bývá těhotenské bříško brzy patrné spíše u štíhlých žen. Ty mohou první náznaky vykukujícího bříška pozorovat již kolem 13. týdne těhotenství19. U silnějších žen někdy opravdové zakulacení bříška trvá o něco déle.


Tip: Očekáváte miminko? Stáhněte si ZDARMA náš ebook. Modrý koník pro vás připravil ucelený návod, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět při přípravě na krásný zážitek mateřství. Co vás čeká a nemine, se dozvíte v bezplatném ebooku Připravujeme se na miminko.


Růst těhotenského bříška

Tvar a velikost těhotenského bříška ovlivňuje řada skutečností.

Růst bříška v těhotenství v průběhu jednotlivých měsíců

Pojď se s námi podívat, jak se bude tvé tělo měnit měsíc po měsíci, a zjisti například, kdy budeš potřebovat o číslo větší kalhoty i jaké komplikace nebo zdravotní potíže dokáže růst bříška způsobit.


Pozor: Je nutné vzít v úvahu, že každé ženské tělo je jiné, a tak zatímco jedna budoucí maminka má poměrně viditelné břicho už v pátém měsíci, jiná zase nemusí mít stejně velké ani před porodem.


1. měsíc těhotenství

Zní to zvláštně, ale více než polovinu prvního měsíce fakticky těhotná nejsi. Začátek těhotenství se totiž počítá zpětně, a to od prvního dne poslední menstruace. Nicméně i tak se pak v prvním měsíci ve tvém těle dějí velké věci – hlavně uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze, k němuž většinou dochází kolem 3. týdne těhotenství. Nicméně navenek ještě není nic vidět.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech prvního měsíce těhotenství
1. týden těhotenství2. týden těhotenství3. týden těhotenství14. týden těhotenství7

2 . měsíc těhotenství

Druhý měsíc těhotenství představuje období, kdy většina žen zjišťuje, že se jim podařilo otěhotnět. Obvykle se jedná o 5. nebo 6. týden, během kterého se na těhotenském testu56 ukážou dvě čárky.

Na konci druhého měsíce, tedy v 8. týdnu těhotenství38, se děloha zvětšuje na velikost pomeranče a miminko váží kolem 1 gramu. Stále však na bříšku nejsou patrné změny.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech druhého měsíce těhotenství
5. týden těhotenství136. týden těhotenství277. týden těhotenství298. týden těhotenství38

3. měsíc těhotenství

Třetí měsíc těhotenství začíná 9. týdnem. Pokud máš v tomto období pocit, že je tvůj podbřišek trochu vypouklý, s největší pravděpodobností za to může zpomalené trávení. Nadýmání a zácpa, které patří mezi časté těhotenské příznaky, totiž mohou vytvořit falešný dojem, že těhotenské bříško už roste.

Ve 12. týdnu, který třetí měsíc ukončuje, už některé budoucí maminky vnímají první jemné změny v oblasti bříška, ale pro většinu je to ještě příliš brzy. Mnohem víc můžeš registrovat zvětšení poprsí.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech třetího měsíce těhotenství
9. týden těhotenství1710. týden těhotenství2011. týden těhotenství16
12. týden těhotenství2213. týden těhotenství19

4. měsíc těhotenství

Čtvrtý měsíc zahajuje druhý trimestr17 a je pro růst bříška většinou přelomový. V rozmezí 14. až 16. týdne těhotenství už tvůj stav začíná být trošku viditelný, přičemž u štíhlých maminek to může být i o trošku dřív. Stále však jde o bříško, které se mnohdy dá snadno schovat pod volnou halenku nebo o číslo větší tričko. Každopádně se v tomto měsíci připrav na to, že tě už budou tlačit kalhoty.

Na přelomu 4. a 5. měsíce se třeba objeví těhotenská čára na břiše. Tzv. Linea nigra, která se táhne napříč bříškem až k pánvi a po porodu se z pokožky vytratí.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech čtvrtého měsíce těhotenství
14. týden těhotenství1815. týden těhotenství2116. týden těhotenství2917. týden těhotenství26

5. měsíc těhotenství

Začátkem pátého měsíce lze očekávat rychlejší růst těhotenského bříška, které se nyní začíná zakulacovat. Kromě stále rostoucího poprsí se rozšiřují i ​​boky a stehna. Už v 18. týdnu je totiž miminko velké asi jako mango, proto je logické, že se děloha v pánvi už neskryje, ale musí začít „vykukovat “.

  • Kolem 19. týdne můžeš dokonce pozorovat, že se častěji zadýcháváš, a to i tehdy, když zrovna nevykonáváš fyzicky náročnou činnost. Zvětšující se děloha totiž tlačí i na plíce, důsledkem čehož se snižuje jejich kapacita.

Přibližně ve 21. týdnu se mění pupík – začíná být mnohem vypouklejší, protože se nyní vrchol dělohy nachází přibližně 1 cm nad ním. Vypouklý pupek pozorují zejména ty maminky, které před těhotenstvím neměly pevné břišní svalstvo. Na konci tohoto měsíce, tedy ve 22. týdnu, těhotenství před zrakem okolí skryje už jen málokterá budoucí maminka. S rostoucím bříškem se také mnohdy objevují první strie.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech pátého měsíce těhotenství
18. týden těhotenství1919. týden těhotenství1920. týden těhotenství21
21. týden těhotenství2022. týden těhotenství16

6. měsíc těhotenství

V šestém měsíci, který začíná 23. týdnem těhotenství, je bříško pěkně zaoblené, s čímž jsou ovšem spojeny i problémy se spánkem a zády. Rostoucí bříško nadměrně zatěžuje páteř, a navíc se roztahuje pánev, z čehož se bolest může vrážet do beder. Není se však čemu divit, vždyť miminko už váží cca půl kilogramu.

Už v polovině šestého měsíce, tedy cca ve 24. týdnu, se možná cítíš těžká a nemotorná, ačkoli bříško ještě obrovské není. Je to způsobeno tím, že se ti nyní posouvá těžiště těla, dávej si proto pozor, abys neupadla. Na konci tohoto měsíce, přesněji jde o 26. týden, je miminko velké asi jako hlávkový salát a jeho aktivita v bříšku je již pořádně citelná.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech šestého měsíce těhotenství
23. týden těhotenství1224. týden těhotenství2725. týden těhotenství2626. týden těhotenství16

7. měsíc těhotenství

Ve 27. týdnu, který je vstupenkou do sedmého měsíce a zároveň i třetího trimestru13, děloha pořádně tlačí na plíce, čímž se ještě více zkracuje kapacita tvého dechu. Nejprve je bříško téměř rovnoměrně vypouklé (to se brzy změní) a pro tebe je stále náročnější se sehnout. Rovněž je složité najít si v posteli tu správnou polohu a spánek na břiše je už jen dávnou vzpomínkou.

V tomto měsíci hmotnost miminka přesahuje 1 kg. Když k tomu ještě přičteme plodovou vodu a placentu, je jasné, že se bříško už docela pronese. Pokud jsi před těhotenstvím na břiše neměla velkou vrstvu tuku, kopance děťátka už budou patrné i navenek. Nepříjemné šťouchance do žeber a močového měchýře jsou nyní na denním pořádku a zároveň tě dokáží překvapit i svojí silou.

Jak se tento měsíc chýlí ke konci, bříško se viditelně zvětšuje dopředu a trošku klesá dolů. Jelikož se napíná i pokožka, dbej na to, aby sis celou oblast břicha a boků alespoň od 30. týdne hydratovala mnohem častěji než dosud. Také je nejvyšší čas nosit těhotenský pás, pokud ses tedy pro tuto pomůcku rozhodla – poskytne bříšku potřebnou oporu, ochrání bedra a bude se ti lépe hýbat.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech sedmého měsíce těhotenství
27. týden těhotenství1928. týden těhotenství1429. týden těhotenství31
30. týden těhotenství2731. týden těhotenství19

8. měsíc těhotenství

Během 32. až 35. týdne miminko naroste přibližně o 4,5 cm a přibere cca 700 g. S pořádně velkým bříškem se zhoršuje bolest kloubů na nohou, pálení žáhy a zátěž páteře. Tvar bříška nyní závisí částečně i na poloze miminka – pokud se už přetočilo hlavičkou dolů, bříško ti jakoby spadne dolů a kopance budeš pociťovat výše.

Tvoje hmotnost by měla narůstat až o 500 g za týden a děloha tlačí nejen na močový měchýř a plíce, ale také na žaludek. Právě proto je pro tebe stále obtížnější sníst větší porci jídla najednou. Všechny chody si tedy raději rozděl na menší části.

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech osmého měsíce těhotenství
32. týden těhotenství2933. týden těhotenství1634. týden těhotenství2235. týden těhotenství43

9. měsíc těhotenství

Dobrou zprávou, kterou devátý měsíc přináší, je to, že se ti začne lépe dýchat. Miminko se posouvá k porodním cestám a postupuje níže do pánve. S tím souvisí i změna tvaru bříška, které klesne dolů. Například oholit si intimní partie bude nyní nesmírně obtížné.

Veškerý diskomfort, který je s těhotenstvím a velkým bříškem spjatý, nástupem devátého měsíce, nebo přesněji 36. týdne, graduje. Spánek za moc nestojí, pálení žáhy je permanentní, od bolesti kloubů a páteře se už nedá ulevit ani změnou polohy.

Bohužel nějaké rady, jak tyto nepříjemnosti zmírnit, ti dát neumíme. Těhotenství s sebou holt přináší i takové chvíle, proto ti nezbývá nic jiného, ​​než vydržet. Možná se ti zdá, že je 40. týden ještě daleko, zpětně určitě uznáš, že celé těhotenství, i přes případné nepříjemné pocity, uteklo jako voda. 🙂

  • Zjisti víc o jednotlivých týdnech devátého měsíce těhotenství
36. týden těhotenství2537. týden těhotenství3038. týden těhotenství21
39. týden těhotenství2040. týden těhotenství26

Růst bříška v těhotenství

Rostoucí těhotenské bříško neovlivňuje jen tvoji pohyblivost, ale také třeba zažívání.


Tip: Očekáváte miminko? Stáhněte si ZDARMA náš ebook. Modrý koník pro vás připravil ucelený návod, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět při přípravě na krásný zážitek mateřství. Co vás čeká a nemine, se dozvíte v bezplatném ebooku Připravujeme se na miminko.


Váhový přírůstek v těhotenství

Kolik během těhotenství přibereš? To je nejspíš jedna z otázek, která se ti v hlavě s vykukujícím bříškem vynořuje stále častěji. Samozřejmě existují „tabulkové“ hodnoty optimálního nárůstu tvé hmotnosti, ale tato čísla dokáže ovlivnit velké množství faktorů. Jestli se nepřejídáš a stravuješ se zdravě, není důvod se stresovat, pokud jsi v těhotenství přibrala víc, než se „doporučuje.“

Důležité je říci, že tvůj hmotnostní přírůstek nesestává pouze z tuku. Kila, která v těhotenství nabereš, tvoří také:

  • váha dítěte,
  • placenta,
  • plodová voda,
  • děloha,
  • zvětšená prsa,
  • zvýšený objem krve,
  • množství zadržené vody v těle.

Diastáza břišních svalů

Častou obavou těhotných žen je výskyt diastázy břišních svalů po porodu. Jedná se o oddělení pravé a levé strany svalu, které vzniká důsledkem velkého vnitřního tlaku. Často se tento stav upraví sám, ale masivní diastáza, která se neřeší, může být příčinou bolestí zad nebo poranění plotének. V těch nejhorších případech dokáže způsobit také inkontinenci či reflux.

To, zda diastáza na tvém břiše vznikla, zjistíš tak, že si změříš mezeru mezi břišními svaly – šířku vpadlé linie, která se táhne od pupku směrem nahoru. Pokud je tato čára mezi břišními svaly širší než dva nebo tři tvé prsty, rozestup svalů je nad normu.

Jak se zbavit diastázy?

Ve většině případů se diastáza zacelí sama, a to už během šestinedělí. Pokud chceš tomuto procesu napomoci, můžeš vyzkoušet tyto rady:

  • stahování břišních svalů pomocí bandáže nebo stahovacího spodního prádla,
  • pokud ti lékař nestanovil žádná omezení a miminko nepřišlo na svět císařským řezem, můžeš po šestinedělí pomalu posilovat břicho.

Péče o těhotenské bříško

Zvětšující se bříško si žádá nejen tvou pozornost, ale také zvýšenou péči. Jak si můžeš ulehčit od nepříjemných pocitů, které jsou s růstem bříška často spjaty?

Změna šatníku

To, že budeš na pár měsíců potřebovat větší velikost oblečení, je ti asi jasné. Nemusíš si nutně kupovat těhotenské oblečení, které je popravdě někdy zbytečně předražené a po estetické stránce také za moc nestojí. Zkus se k nákupu nových kousků do svého šatníku postavit trochu zodpovědněji a pořiď si takové věci, které využiješ i po porodu.

Dobrou volbou jsou legíny s vysokým elastickým pasem, co se přizpůsobí aktuální velikosti bříška, případně šaty s dlouhým rukávem z teplákoviny, které lze využít i v zimě, protože si pod ně můžeš vzít legíny nebo silnější punčochy. Ať už si zvolíš jakoukoli variantu, důležité bezpochyby je, aby se ti kalhoty nebo sukně nezařezávaly do pokožky a netlačily tě. Přílišný tlak oblečení na těhotenské bříško totiž zhoršuje problémy s trávením a s tím související symptomy.

Těhotenský pás

Těhotenský pás je skvělou pomůckou, která ti může částečně ulevit od bolesti zad. Je jen na tobě, jestli se rozhodneš si ho pořídit, ale jeho koupí rozhodně nic nezkazíš. Mimo jiné ochrání tvá bedra a ledviny před nachlazením a nebudeš mít pocit, že před sebou vláčíš stále těžší balvan.

Hydratace pokožky

S výrazným zvyšováním hmotnosti a rostoucím bříškem, které pořádně přezkouší elasticitu pokožky, souvisí také strie. Ty se mohou objevit nejen na břiše, ale také stehnech, bocích i prsou. Vznik strií sice podmiňuje hladina kortizolu v těle, ale svou pokožku důslednou a pravidelnou hydratací podpoříš v lepší regeneraci.


Mýtus, nebo pravda: Může tvar bříška předpovídat pohlaví miminka?

Říká se, že ve špičatém bříšku roste chlapeček a v kulatém zase holčička. Jde o pověru. Jak jsme již zmiňovali, tvar bříška ovlivňuje několik faktorů, ale pohlaví dítěte mezi nimi rozhodně není. 🙂


Video: 3. měsíc těhotenství a změny ženského těla

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Petr Kolek

Co ve videu zaznělo:


Mohlo by tě také zajímat

Velikost plodu během těhotenství

Snad každou nastávající maminku zajímá, jak její miminko v bříšku roste. Pro lékaře je jeho velikost dokonce jedním z důležitých ukazatelů, zda se správně vyvíjí a má v děloze ideální podmínky. Pojď se podívat, jaké jsou průměrné hodnoty růstu plodu a ve kterých týdnech zaznamenává ohromné ​​milníky.

První pohyby

Kdy budu cítit první pohyby miminka v bříšku? To je otázka, kterou si klade spousta nastávajících maminek. Ve skutečnosti však odpověď nelze zobecnit, protože vnímání prvních pohybů ovlivňuje poměrně velké množství faktorů. Co všechno může mít vliv na to, kdy pocítíš první pohyby a jaký je rozdíl u prvorodiček a vícerodiček? To se dozvíš v našem článku.

Pohlaví dítěte

Bude to chlapeček, nebo holčička? To je otázka, kterou si klade asi každá budoucí maminka. Pokud patříš mezi ty, které chtějí vědět pohlaví miminka co nejdříve, pojď se s námi podívat na různé metody jeho určení. Kromě toho ti prozradíme, ve kterém týdnu se dá pohlaví děťátka zjistit, jaké faktory do toho mohou vstoupit a co za vyšetření musíš podstoupit, aby ses co nejdříve dozvěděla, jestli čekáš dceru, nebo syna.


Více nejen o růstu bříška na Modrém koníku

Najdi na Modrém koníku inspiraci, rady a pochopení, a to v době těhotenství i po porodu.

  • Zařaď se do tematických skupin
    • V tematických skupinách spolu komunikují uživatelky, které něco spojuje.
    • Tematické skupiny
  • Napiš odborníkovi –⁠ zdarma a s možností anonymity

Hodnocení a zkušenosti s růstem bříška v těhotenství

Máš zkušenost s růstem bříška v těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
aquenka  14. zář 2017

Bříško

Nejsem nejhubenější a bříško mi vykouklo v tom 10tt :) , což už mi i v práci na něj začali koukat. :)
syca  1. črc 2016

Bříško bylo vidět brzy 😊

Hoj, jsem 9tt nepatřím mezi ty hubenější, ale bříško, už je na mě vidět.
25jajinka  5. kvě 2016

Všichni kolem hubení

Tak koukám jak nikdo není s váhou nad 60 kg, tak je na čase, aby napsala oplácaná holka. :D

Výška 165 a váha 69. Nemyslím si, že bych byla až moc oplácaná, rozhodně nejsem holka do minisukně. Hodně naběhám se psy, takže ruce a stehna prostě jsou. Zatím nic moc extra v 7tt a spíš mám takové oteklé břicho tak jsme fotit začaly, protože mám pocit, že do těch starých kil budu mít problém shodit a jako mamka budu zadržovat vodu. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
knoflice  2. bře 2016

Růst bříška

Ahoj,
tak já růst bříška taky pořád zkoumám. Těšila jsem se, jak se budu fotit, ale výchozí váha byla 59kg a od 5tt šla dolů na 56, pak se to trošku zlepšilo, ale teď ve 20tt jsem konečně znova "teprve" na 59-60kg, takže se stále vejdu do svého oblečení, všichni se diví, kde mám bříško, až občas pochybuji, jestli jsem vůbec těhotná :-D . Ale u doktorky mi říkali sestřičky, že je to v pohodě, miminko si vezme co potřebuje... :-)

Pravda je, že si mi spíš asi rozšířili boky, resp. namísto bříška spíš nemám pas :-)
pavlinad  11. led 2016

Jsem malá a drobná

Před těhotenstvím jsem vážila 50,5 kg a rychle na mě bylo vše znát. Nyní jsme v 31. týdnu a bříško mám 108 cm v obvodu. Všechny doktory tím rozesmívám, ale míry má miminko správné a váhu mi pan doktor potvrdil 1728g. Vše jak má být. :o)
1 člověk považuje za užitečné
adenka84  5. led 2016

Vždy jsem měla břicho jak balon

Při obou těhotenstvích jsem měla veliké bříško.

Po druhé snad ještě větší, a to i přesto, že jsem za celé těhu u druhé dcery nabrala pouhé 3 kg. U prvního těhotenství to bylo rovných 10kg. U druhého těhotenství bříško rostlo mnohem rychleji a bylo i dříve vidět.
sabulik92  4. pro 2015

Začínáme růst

Momentálně jsem ve 12tt a pomalu už začíná bříško vykukovat. :-)
barumat  19. lis 2015

Břicho HNED

Já měla pocit, že mám břicho hned a bylo to tím, že se mi hned od začátku tuk ze stehen a zadku přesunul na takový bytelný tukový pás kolem břicha a ledvin - to fakt, nepřibrala jsem ani deko, najednou jsem dopla kalhoty, co už roky ne, ale pas se ztratil v propadlišti dějin. Těhotenské bříško mi pak začalo vykukovat brzy, už v 12.tt na začátku bylo malinko vidět (já a máma jsme ho viděly, ostatní ne), teď v 16.tt už je to vysloveně TĚHUPUPEK. Děsím se, kam až to plánuje nakynout, doufám, že předchozí přispěvatelky měly pravdu, že to, co vybafne ven brzo, pak už moc neroste pozděj. :-D
hellalright  6. lis 2015

Štíhlejší postava, zřetelnější bříško

Jsem ve 14tt a bříško už je tak jeden dva týdny dobře vidět. Před otěhotněním jsem vážila 53kg, takže se mi rychleji vypouklo a začalo to být dříve vidět. Pořád je ale zatím takové, jaké mívají některé ženy normálně, ale tím, že jsou celkově silnější to na nich není tak znatelné.
rituska88  8. led 2015

Opuchlá jehla

Když jsem otěhotněla, vážila jsem 52 kg, byla jsem hodně hubená. Asi do 18.týdne na mně nebylo těhotenství nijak vidět, proto jsem si bříško do té doby ani nefotila, nebylo totiž co fotit. :-) Potom pomalu začalo bříško růst. Ale rostlo mi jenom bříško, jinak jsem zůstala stejná - žádná prsa, žádnej zadek. Na konci těhotenství jsem měla opravdu veliké bříško, vypadalo to dost komicky a přítel mi říkal, že vypadám jak opuchlá jehla. :-D
kacajak  7. lis 2014

Nejdřív nic a pak buben

Když jsem otěhotněla, měla jsem 65 kg, velký zadek, ploché břicho, takže jsem čekala, že těhotenství bude brzy vidět. Opak byl pravdou.
Min. do 6. měsíce nikdo nepoznal, že mám za čtyři měsíce rodit. :-D Pak se ale vše obrátilo a najednou malý rostl jako z vody. V den termínu jsem ze srandy poprosila manžela, aby mi "bubínek" změřil. Málem jsem omdlela, když naměřil 151 cm. :-D
brouzdalka  30. srp 2014

Malé bříško

Jsem malá, hubená a měla jsem malé bříško - ve 39+1 tt se mě sestra na monitoru ptala, jestli jsem se jen nepřejedla, jestli jsem fakt těhotná :) Protože takhle velká bříška u nich mají maminky tak do 30. týdne. Na konci těhotenství jsem měla obvod břicha 97 cm. A z malého bříška se den po termínu narodilo malé, tříkilové miminko.
1 člověk považuje za užitečné
rebelka123  28. srp 2014

Jsem trošku oplácanější

Ahoj,
mám normálně asi tak 75kg, což jsem měla i před otěhotněním a teď jsem 8.tt a je to celkem vidět. Mám hezky zakulacené bříško a pořád se napíná :) Jsem zvědavá jak to bude dál :-D
2 lidé považují za užitečné
evatomiskova  11. dub 2014

Růst bříška na menší a štíhlejší postavě.

Ahojky,

já na začátku těhotenství, což znamená asi tak 5tt, jsem měla 47kg. Měřím 160cm a bříško mi bylo vidět už od 13.tt. Teď jsem ale ve 34.tt a bříško mám jak v 5.-6.měsící - nijak moc nevyrostlo. Bude to asi tím, že je to mé první těhotenství a jsem malého vzrůstu a štíhlejší postavy.
1 člověk považuje za užitečné
gwennie  30. led 2014

Růst bříška na velmi štíhlé postavě

Ahoj,
jsem hodně hubená, mám okolo 45kg / 167cm a bříško na mě bylo vidět už od cca 2.měsíce. Pravdou ale je, že zatímco v 8.měsíci už většina žen sotva projde dveřmi, já vypadala na měsíc tak pátý. :-)

Takže ve zkratce - sice rychleji "vyleze", ale nikdy nedosahuje takových rozměrů :-)
3 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce