Agolutin

Lék Agolutin je hormonální přípravek, který obsahuje léčivou látku progesteron a který je výhradně na předpis, tedy neprodejný jinak než v kamenných prodejnách, lékárnách.

Agolutin

Kdy se Agolutin užívá?

Progesteron je přirozený lidský hormon s důležitými fyziologickými funkcemi a v případě, že tělo, resp. žluté tělísko vaječníků, neprodukuje dostatečné množství tohoto hormonu, používá se k jeho zvýšení lék Agolutin. Dále se aplikuje při nedostatečné funkci menstruačního cyklu nebo při dysfunkčním děložním krvácení. Agolutin se používá i na udržení těhotenství, kdy z důvodu nedostatečné produkce progesteronu může hrozit potrat a nebo opakovaný potrat2 vzhledem k předchozím ukončeným těhotenstvím24.

Dalšími případy k užití Agolutinu je premenstruační syndromu a diagnosticky použití na progesteronový test při nedostatečné produkci progesteronu žlutým tělískem vaječníků, k vyvolání krvácení a rychlého odloučení děložní sliznice.

Užití a aplikace Agolutinu

Agolutin se aplikuje přímo do svalu, může být podáván pouze lékařem a nebo sestrou a to u výše popsaných případů (diagnóz). Preventivní aplikace progesteronu je oprávněná pouze tehdy, je-li dokázána nedostatečná tvorba hormonu progesteronu (v těhotenství, při nedostatečnosti žlutého tělíska, po léčbě bezovulační sterility
klomifenem a pod.).

Nežádoucí účinky

Vzácné

Vzácné nežádoucí účinky se objevují méně než u 1 pacienta z 1000, ale více než u 1 pacienta z 10 000 - Nevolnost, zvracení, změny tělesné hmotnosti.

Velmi vzácné

Velmi vzácné se objevují méně než u 1 z 10 000 pacientů - Nervozita, křeče, poruchy spánku, sklon k depresím, bolesti hlavy, velké tmavé skvrny, větší žlutohnědá kožní skvrna v obličeji, infekce vyvolaná kvasinkou kandida, kopřivka, změny pohlavní touhy, napětí prsů, svědění ženských zevních pohlavních orgánů, vysoká horečka, lokální dráždění, otok.
Objeví-li se u pacienta během užívání Agolutinu jiné, další vedlejší účinky, které nejsou popsány v příbalovém letáku léku, je na místě kontaktovat a informovat o této skutečnosti svého lékaře a nebo lékárníka.

Více o Agolutinu na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.lekarna.cz/agolutin-inj-5x2ml-60mg/
  2. http://www.najlekaren.eu/receptove/3093-agolutin.html

Hodnocení a zkušenosti s Agolutinem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s Agolutinem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce