Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Baby Jogger City Elite versus TFK Joggster Trail 2 - který vybrat pro 15měsíční (terén i město)? Není BJ příliš široký?

Zodpovězené
16. dub 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, pro jaký z těchto dvou kočárků byste se rozhodla. Zvažuji jeden z nich pro svou patnáctiměsíční dceru a nemohu se rozhodnout, který by byl vhodnější. Bydlím ve městě, ale terén by to mělo také zvládnout. Brusle ani běh s ním dělat nebudu. Vím, že TFK je těžší o kilo, ale s Baby Jogger nevím, jestli projedu např. u pokladen v obchodě, prý je širší.

Děkuji za názor.

Ahoj!

Na používání, které popisuješ, tedy město ale i terénní výkon, mně osobně přijde mnohem rychleji skladný a lehčí Baby Jogger City Elite 2 jako vhodnější volba. Je pravda, že to není nejužší kočárek - 67,5 cm je dost, ale velmi přispívá stabilitě tříkolky a je to méně než šířka těch užších dveří 70 cm (a běžné dveře mají šířku 80 cm), takže si myslím, že celkově by to problém být neměl.

Baby Jogger City Elite 2

Na druhou stranu, pokud by si chtěla něco ještě lehčího a užšího, ale i na projetí terénu, za zmínku stojí i Baby Jogger City Mini GT2, což kde co projde také, ale je skladnější, a šířka je o 2,5 cm menší.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Mini GT2 je omlazenou verzí modelu City Mini GT pro rok 2019. Stejně velká kola s bezúdržbovými pneumatikami plněnými pěnou jsou nyní kompletně odpružená, systém odpružení byl také vylepšen. Zvládnou bez problémů město i lehčí off-road. Rukojeť GT je polohovatelná a po složení umožňuje dvojce i samostatně stát. Na boku na ní najdeš i centrální brzdu.

Extra prostorné sedadlo s vysokou nosností pohodlně odveze i větší dítě. Pro ty nejmenší můžeš zádovou opěrku naklonit až do lehu. GT2 nově umožňuje zvednout i opěrku nožiček! Pro plnohodnotnou kombinaci od narození jsou k němu dodávány i adaptéry na Graco autosedačku či další adaptéry dokoupitelné samostatně pro ostatní značky. Volitelná je i hluboká vanička - na výběr máš užší skládací Compact, anebo pevný Deluxe model. Dlouhá stříška má náhledové okénko s novým systémem na magnet. Odkládací prostor nákupního košíku rozšiřují další kapsy ve stříšce i na zádech. Veškerou doplňkovou výbavu včetně dětského madla nebo pultu je nutné ke kočárku dokoupit zvlášť.

O 1,3 kg těžší TFK Joggster Trail 2

TFK Joggster Trail 2

je váhově stále ok, takže určitě Tě od něj neodrazuji. Je to skvělý a super prostorný kočárek a široký je 57 cm, což je ve skutečnosti velmi málo (vzhledem na typ)! Takže, pokud by Tě přece jen lákala jednodušší obratnost ve smyslu menší šířky, za mě také dobře, a 10 cm je opravdu rozdíl - ale počítej s tím, že TFK je na délku podstatně delší model. Mně do toho města fakt sedí to jednoruční BJ skládání a čím nižší váha, ale opravdu vybíráš mezi dvěma skvělými kočárky, takže si jen zvaž, jestli do těch obchodů budeš chodit často (a zda ty vaše mají extra úzké uličky), nebo naopak zda budeš kočárek i skládat - a jestli často, a tím pádem jestli se Ti tam nevyplatí upřednostnit ten jednodušší systém.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.