Britax x Moon x ABC Design x Junama. Jaký kombinovaný kočárek s velkou korbou a i do terénu?

Zodpovězené
18. dub 2019

Ahoj,

prosím máš už nějaké info o kočárku Moon Solitaire? Je to novinka, a tak se nedají sehnat recenze. Byli jsme rozhodnutí koupit Britax Go Big, ale tenhle kočárek nás moc zaujal. Bydlíme v paneláku s výtahem, ale máme velkého psa a budeme převážně chodit v terénu (i když ne hory apod., ale tráva, kopce, lesní cestičky...). Takže je pro nás hlavní, aby měl kočárek kvalitní kola, kvalitní odpružení, dobře se ovládal a byl pohodlný pro miminko. Vysloveně terénní tank nám netřeba, ale miminko se má narodit v létě, takže bude přes zimu ještě v hluboké korbičce, proto hledáme co největší. Z toho důvodu jsme se dívali i na kočárky Junama a ještě i na ABC Design Salsa jako levnější variantu.

Jaký je Tvůj názor, který bychom ocenili nejvíce? Rádi bychom ho využívali do budoucna i pro 2. miminko, tedy důležité je, aby i něco vydržel.

Ahoj!

Začnu tím, že co se kvality, provedení a funkčnosti týká, Britax Go Big 2

Britax Go Big2

je z vámi vybraných nejvyšší, nejlepší, ale i nejdražší model. Úžasné pružení, prostorná korbička i sporťák, XXL košík, perfektní rukojeť vhodná pro všechny velikosti rodičů… Je to fakt dobře promyšlený, i když designově poněkud odlišný kočárek. Jediné mínus je na něm jeho vyšší váha, ale jeho perfektní těžiště ji dost vyrovnává a cítit ji tak budeš fakt jen při nakládání do auta. Tam nějaké to místo zabere, ale po odnětí kol je to ok i do ne zrovna obrovského kufru auta.

Moon Solitaire

jsem držela v ruce a pozkoušela, a tedy působil na mě jako designově povedený, ale fakt že velký kočárek. Skládá se naštěstí relativně kompaktně, s ohledem na jeho velikost, ale první dojem byl "whoa, to je tank!" Korbička je prostorná, sporťák takový klasický, kola velká a určitě projedou i nerovnosti (jsou i odpružená). Podle mě je to dobrá volba, jen mě trochu vystrašila na první pohled jeho velikost a tedy i odpovídající váha (14 kg cca). Co bych mu ještě asi vytkla je stříška sporťáku, která by mohla být delší, resp. krýt lépe.

Nějak mi, asi i kvůli váze, více imponuje ABC Design Salsa 4.

ABC Design Salsa 4

Ty cca -3 kg budeš cítit, zejména při nakládání, manipulaci s kočárkem... Zvlášť pokud bydlíte v paneláku / ve městě, mně osobně se osvědčilo mít spíše kočárek lehčí, než těžší. Kromě toho, je fakt dobře vylepšený a navzdory velmi příjemné váze skvěle pruží a projedete podle mě všechno. No a ty XXL stříšky, stejně jako velká korbička ... 🙂 Asi aktuálně nej kočárek co se týče poměru cena x výkon.

Z těch, co zvažuješ ty, bych zejména kvůli sporťáku a váze kočárku značku Junama
celkem vyloučila. Přijde mi, že oproti ostatním jsou podstatně slabší, nižší kvality a velké korbičky mají fakt všechny z těch, co jsi zvolila.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.