Dobrý sporťák a korbička nebo kombinace? Jak nakombinovat kočárek na vynášení, venčení, tlačení do kopce, lednové mimi?

Zodpovězené
8. zář 2020

Ahoj Eli,

miminko se má narodit v lednu a tedy předpokládám, že korbička je nutná (zateplená? nebo to vykompenzují fusaky, deky a ostatní věci, ve kterých bude miminko zabalené?). Dle rad mých kamarádek a i z logiky využívání kočárku je důležitá praktičnost a spokojenost se sportovní verzí. Z mého skoro již vítěze z kombinovaných Tutis Aero jsem se vrátila na začátek a hledám sportovní verzi, kam bych dokoupila jen korbičku. Od kamarádek mám doporučený ValcoBaby, ale trochu se bojím toho, jak není odpružený...

Bydlíme v prvním patře bez výtahu a kočárek budu muset pokaždé snášet a vynášet do bytu. Taky jsme ve svahu a kamkoli se vydám, bude to krpál (ať z kopce nebo do kopce). Ven budu muset, i když bude počasí nepříznivé, protože máme pejska, se kterým se prostě musí. Tedy jde mi i o váhu kočárku.

Je lepší kombinace, nebo rovnou sporťák a dokoupit korbu?

Případně jaký bys mi doporučila?

Cena ideálně do 20 000 Kč.

Moc děkuji za jakoukoli radu!

Ahoj!

V takovém případě bych se já dívala ani ne na vysloveně kombinaci, nebo vysloveně samostatnou korbičku a potom sportovní kočárek, ale přesně jak říkáš, nejprve na dobrý sporťák. Když vybereš ten, je dost možné, že pak stačí už jen dokoupit korbu a adaptéry na vajíčko + tu autosedačku, a si vybavená. I u kombinací, když nějaká zaujme, prostě vyber sportovní verzi, a vše ostatní bude OK.

Dalším bodem, co chci zmínit přesně při používání, jaké popisuješ, je určitě váha. Pravda je, že kočárek musí být v tomto případě nejlehčí možný - opravdu Ti to, hlavně na vynášení, ale i tlačení do kopce velmi velmi odlehčí a pomůže. Váhu bych v tomto případě upřednostňovala před terénností (pokud vysloveně nežijete v nějakých horách), a dokonce potenciálně i před otočností sedadla, kdyby si byla schopná o něčem takovém vůbec uvažovat.

Valco kočárky, i když neodpružené, jsou v tomto případě fakt dobrý nápad - zejména tedy kvůli té váze. Pokud je nehodláš využívat běžně v lese nebo na strašném terénu, bude to v pořádku (zejména, pokud se bojíš, s nafukovacími Sport koly) - budou stačit. A za to netrápení se s těžkým kočárkem to stojí.

Jinou možností by bylo něco trošku schopnější, ale také o malinko těžší (+ otočné) - ať už něco jako Joie Versatrax,

Joie Versatrax

nebo typu Cybex Balios S,

Cybex Balios S

Moon ReSea S,

Moon ReSea S

Muuvo Quick 2.0...

Muuvo Quick 2.0

A já bych se podívala i na něco neotočného, jednoduchého, ale vcelku terénního - jako Casualplay Loop Allroad.

Casualplay LOOPi Allroad

Jinou možností by pak byl kočárek, co umíš po složení táhnout za sebou jako zavazadla, a táhnout ho do schodů tak, i když neřešíš (klidně i vyšší) váhu... ale to by musel být opravdu jízdně perfektní, kvalitní a asi tím pádem dražší model, něco na styl Britax Go Big 2

Britax Go Big2

či Mutsy Nio.

Mutsy Nio

Jen nápad na zvážení, kdyby si prostě městší lehčí modely nějak neuměla přijmout jako možnost 😉

Z klasičtějších kombinací bych fakt řešila jen něco co nejmenší, na začátek (ty velké obludy mají obvykle sporťák opravdu jen málo praktický, plus hodně těžký a ne moc dobře ovladatelný). Tu také tak kolem roku a půl vyměníš za něco praktické, lehčí, neotočné, rychloskladné. Mým návrhem tam by bylo něco lehounké jako Baby Design Smooth (velká hluboká korbička, ale přitom kočárek pod 9 kg);

Baby Design Smooth

nebo je zajímavá i novinka Moon No. One.

Moon No. One

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.