Hluboký/kombinovaný kočárek: Firkon, Raf-Pol, nebo jaký jiný s velikou korbičkou pod 15 tisíc?

Zodpovězené
9. čer 2020

Ahoj,

potřebovala bych poradit. Vybírám kočárek s hlubokou korbičkou na září. Ideálně bych chtěla velkou korbičku, gelová nebo nafukovací kola a výškově nastavitelnou rukojeť.

Zatím se mi líbí kočárky:
Firkon Vesta Black https://www.detske-kocarky.cz/kocarek-firkon-ve...
Babylux Raf-Pol Alu Way https://kocarky.heureka.cz/raf-pol-kombinovany-...

Který je lepší? Případně je nějaký jiný s vnitřními rozměry korbičky minimálně 84x35x22 a cenou pod 15 tisíc?

Děkuji

Ahoj!

Za mě osobně jsou kočárky Firkon Vesta a Raf-Pol Alu Way velmi, velmi levné a pro extrémně nenáročné rodiče. Raf-Pol bych já osobně nechtěla, dostalo se mi na něj (kvalita spojů, plastů apod.) příliš stížností - a tak ho vůbec nepovažuji za hodný investice. Firkon se skoro 17 kg mi přijde extrémně, extrémně těžký a se širokým podvozkem (65 cm) - v obchodech, MHD, při nakládání do auta, ale i když budeš vcházet domů je to prostě zbytečný boj se dveřmi a manévrováním navíc. Takže za mě ani jeden - ale kdyby si na tom trvala, asi spíše ta Vesta... no já bych takový kočárek popravdě nechtěla. Nezapomeň také, že Poláci často měří rozměr vaničky nahoře u otvoru, nikoli reálný rozměr matrace.

Firkon Vesta Standard

Raf-Pol Alu Way

Dále se vyjádřím ke korbičce. I dítě, což by tam teoreticky vydrželo i 10 měsíců (no obvykle chtějí okolo 6 měs. už vidět více, i vleže, ze sporťáku) postačí, aby měla korba 76-80 cm na délku. Požadavek 84 cm je podle mě trošku nereálný resp. zbytečný, a splní Ti ji tak jen ty kvazi lži polských modelů, které v konečném důsledku mají matrace dlouhě jen kolem 75-79 cm.

Každopádně, doporučím Ti 81 x 40 cm korbu novinky Baby Design Smooth, což je lehký skladný kočárek a na začátek šikovný (neuvádíš terén, tak snad nestřílím úplně vedle) za cca 11 600 Kč.

Baby Design Smooth

Euro-Cart Express je zase z těch větších, ale pokud Ti ta velikost, jak se zdá z Tvého výběru, nevadí, každopádně je to dostupný model s 80cm korbičkou.

Euro-Cart Express

Moon Style, taková střední městská třída, má 81 cm korbu.

Moon Style

A já bych zvážila i čistě podvozek plus korbičku Cam Dinamico Up, budeš mít ok kočárek s prostornou korbou na začátek, a pak raději zainvestovat do lepšího sporťáku...

Cam Dinamico Up

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.