Jak na výběr kvalitního kombinovaného kočárku a autosedačky pro první děťátko?

Zodpovězené
13. únor 2019

Dobrý den,

mohu poprosit o vaše doporučení a zkušenosti s nějakým kvalitním kočárkem v dvojkombinaci a nějakou kvalitní autosedačku pro novorozence? Chtěla bych, aby vše bylo hlavně bezpečné a pohodlné pro mimčo i pro mě, a za nějaké rozumné peníze. Bude to první miminko, tak člověk zjišťuje infomace, než koupí zajíce v pytli. 🙂

Děkuji

Ahoj!

Začnu od autosedačky, protože to je věc, kterou když nechceš kupovat nějakou nepříliš testovanou a dodávanou přímo ke kombinaci, je snadné vybrat zvlášť a předem. K drtivé většině kočárků budou sedět autosedačky s ukončením typu Maxi-Cosi, což je specifické zakončení - úchyt adaptéru. Kromě samotné značky Maxi-Cosi, kterou ti jinak silně doporučuji, jsou to i značky Cybex, GB, Recaro, BeSafe, Kiddy, Joie, Avionaut, Nuna Pipa, Safety 1st a některé další menší značky. Já osobně ti z nich doporučuji Maxi-Cosi Pebble nebo CabrioFix (případně i jakýkoli jiný model od nich, jsou to dobré sedačky) - jsou prostorné, pohodlné, materiály nezpůsobují děťátku zbytečné přehřátí, a sklon sedačky je opravdu velmi fajn. Cybex jsou také výborné autosedačky s perfektní stříškou, ale mně osobně přišli užší, šikmější a materiál jaksi méně průdušný, a to jsem měla Plus verzi. Kromě Maxi-Cosi je výbornou - a levnější - alternativou značka Joie, která je nadstandardními testy v poslední době výborně a velmi vysoko hodnocena. Určitě je to dobrá možnost. Kiddy jsou také perfektní vajíčka, a dokonce mají i model, který jediný lze polohovat i za jízdy, ale jsou velmi drahé - takže pokud nemáš extra vysoký rozpočet, mohl by to být problém.

Když už budeš mít vybranou autosedačku, přesuňme se ke kočárku. Pokud preferuješ robustnější, terénnější modely, dobře hodnocenými jsou značky Bebetto, Venicci stejného výrobce, případně i modely řady Next značky Espiro či model Baby Design Husky. Na rozdíl od většiny kombinací polského typu mají prostornější sportovní část a celkově jsou praktičtější volbou než jiné. Počítej však s vyšší váhou a menší skladností typickými pro tento typ kočárků.

Baby Design Husky

Ne-polskou alternativou by mohl být ABC Design Viper, ABC Design Turbo 4 T či Moon Nuova.

ABC Design Viper 4 2017

ABC Design Turbo 4 T

Moon Nuova

Pokud bys chtěla městštější typ kočárku nižší váhy a kompaktnější skladnosti, ale stále také s nějakým tím komfortem jízdy, oblíbenými modely v dostupné ceně jsou Cybex Balios S, Moon ReSea nebo novinka Jané Kendo.

Cybex Balios S

Moon ReSea

Jané Kendo

Z dražších, luxusnějších modelů za zmínku určitě stojí Cybex Priam 3, Bugaboo Fox, Baby Jogger City Premier, Britax Go Big 2 (zejména do terénu), Joolz Hub či krásný a funkční nový Babystyle Oyster 3.

Cybex Priam 3

Bugaboo Fox

Baby Jogger City Premier

Britax Go Big2

Joolz Hub

Babystyle Oyster 3

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.