Jaký, co nejlehší, sportovní kočárek pro dítě od 6 měsíců na léto/podzim?

Zodpovězené
27. kvě 2019

Dobrý den,

mám 4 měsíčního chlapečka, kterého vozím v hlubokém houpacím kočárku nebo nosím v šátku. Občas při nákupech nebo kratších výletech použiju vajíčko a podvozek, který máme v kufru auta. Uvažuji o nákupu sportovního kočárku na léto (pokud by se našel nějaký s korbou čelem k rodiči, na sotva půlroční dítě bych chtěla vidět) nebo na podzim (už může být po směru jízdy, dítě už bude i sedět). Máme špatný přístup k výtahu, a já jsem drobnější postavy (160 cm) takže by měl být co nejlehčí. Ale zároveň pohodlný pro dítě, mít dobré jízdní vlastnosti, nafukovací nebo aspoň pěnová kola. Musí jít do lehu, mít dlouhou stříšku.

Děkuji za tipy.

Ahoj!

Z otočných, no co nejlehčích modelů bych zvážila spíše městštější typy - něco jako Bugaboo Bee 5, který je zároveň i nižším.

Bugaboo Bee 5

Na zvážení, i z důvodu nižší konstrukce, by mohl vyhovět také Cam Fluid Allegria.

Cam Fluido Allegria

Dalším výborným kandidátem by byl Jané Kendo - malý městský kočárek, přitom však i s nějakými těmi terénnějšími vlastnostmi. Nafukovací kola zde nedoporučuji, udělají ti kočárek podstatně těžším.

Jané Kendo

Z neotočných modelů bych zvážila kočárky jako Baby Design Look Air,

Baby Design Look Air

Babystyle Oyster Zero (zde si ideálně vyzkoušej v reálu výšku rukojeti, zda ti sedne);

Babystyle Oyster Zero

Nuna Tavo

či podstatně menší Nuna Pepp Next,

Nuna Pepp Next

případně Mutsy Nexo.

Mutsy Nexo

Z takových terénnějších, a na prostor delších, Emmaljunga Scooter 4S.

Emmaljunga Scooter 4S

Z těch superskladných bych se podívala na EasyGo Minima Plus s většími, gumovými koly (nemá však extra dlouhou stříšku).

EasyGo Minima Plus

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.