Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaký kočárek vybrat?

Zodpovězené
7. led 2019

Dobrý den Eli. V červnu čekáme druhátko a já se pomalu začínám rozhlížet po kočárcích. Budu využívat především hlubokou korbu a až bude mimčo větší, přesedlám na milované, skladné a lehké Valco. Do oka mi padl Cybex Priam (pořídila bych jen podvozek s korbou) nebo Neonato puro. Který z kočárků byste volila vy? Případně víte o nějakém kočárku, kde se da pořídit jen hluboký díl? 😊 Děkuji předem za odpovědi. Šárka

Ahoj!

V první řadě bych ti ráda poblahopřála k miminku :slightly_smiling_face: a nadhodila malinkatou myšlenku - pokud je Valco tvým favoritem, nechceš si pořídit vložnou, nebo klasickou vaničku právě k němu? Pokud se bojíš o komfort jízdy miminka, k Valcu přece můžeš dokoupit nafukovací kola verze Sport nebo zakoupit vyšší, o něco pohodlnější verzi Trend Tailormade.

Pokud ale z nějakého důvodu, například větší robustnosti, pevnější konstrukce či lepšího odpružení přece jen preferuješ již výše zmíněné modely, já osobně bych doporučila spíše starší či novější Priam. Ne že by Neonato Puro nebyl dobrý kočárek - tím určitě je, ale v porovnání s Priamem má prostě některé nevýhody navíc. Myslím tím například menší skladnost, velmi malý košík, poměrně krátké nánožníky (i ten vaničkový) a také o něco slabší sedadlo v případě, že by ses přece jen rozhodla ho používat v případě například spokojenosti s konstrukcí. Výhodou je však velmi prostorná vanička, no u Priamu také není hluboký díl malý, takže tam nevidím problém.

A co se týče kočárků, kde zakoupíš pouze hlubokou část - jsou to obvykle ty, kde si můžeš zakoupit i samostatnou konstrukci (podvozek), na který pak dokoupíš hlubokou korbičku. Doporučit mohu například Cam Dinamico Up, Cam Techno nebo Cam Fluid City, Inglesina Aptica či Mutsy Evo (ale u Mutsy vaničková část není z těch největších). Možností je i vaničkový set k podvozku Greentom, případně některé podvozky Peg-Pérego (ty ale nejsou mými favority).


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.