Je lepší autosedačka nebo autokorbička? Vajíčko Maxi-Cosi Pebble Pro nebo autokorba Jade?

Zodpovězené
11. zář 2019

Dobrý den,

rozhodujeme se mezi autosedačkou Pebble Pro nebo autokorbičkou Jade od Maxi-Cosi. Často jezdíme a líbí se nám, že v autokorbičce může být v přirozené poloze.

Máte prosím zkušenosti?

Děkuji za odpověď.

Ahoj!

Sama jsem vlastnila autosedačku Pebble (ne Pro, ale tam jsou jen malé změny, zejména co se vnitřního polštáře týká) a za nás to byla vynikající autosedačka. Příjemné, prodyšné a pratelné potahové materiály, lehká a příjemná na nošení, asi nejlepší sklon - poloha děťátka ze všech, co jsme měli, a to jsme jich zkusili opravdu dost, a taky dostatečně prostorná. Nemluvě o dobrých bezpečnostních testech. Za mě opravdu vynikající výběr, kterému se dá vytknout snad jen stříška, která by mohla být větší asi na všech Maxi-Cosi sedačkách... ale toto je prostě řešitelné clonou, čepičkou...

Korbička do auta Jade. Krásná, design super, a dokonce i relativně bezpečná ... ale jednu důležitou věc, co si myslím, že v tomto ohledu je třeba zmínit, je, že i když je pravda, že ležící poloha je pro děťátko ergonomická a jediná zdravá, co se ochrany při nárazu a celkově bezpečnosti v autě týká, autosedačky nad autokorbičkami jednoznačně vedou (řádově). Proto pokud neplánuješ jezdit jen občas, já osobně bych určitě volila raději autosedačku než korbu. Jednoznačně.

Ke korbě Jade bych ještě ráda dodala, že v tom, aby zajistila, co možná nejvíce pohodlí, je řádně polstrovaná a celkově dost hrubá - ale naživo mi i přišla fakt dost maličká. To není špatná věc - naopak, lépe tak chrání miminko - ale realisticky mi přijde, že ji využijete ještě kratší dobu než autosedačku, možná tak do 6-8 měsíců (o kousek déle, pokud bude miminko drobné, příp. kratší dobu, pokud bude větší příp. budete využívat korbu kolem půl roku v zimních měsících).

Poslední dodatek, co bych sem ráda přihodila - na trhu (a teoreticky i v bazarech, i když neříkám, že to je ideální řešení) najdeš i autosedačku se stejnými koncovkami (sedí na stejné, teda Maxi-Cosi adaptéry), i jiné značky - a to Kiddy Evolution Pro. Dá se polohovat do lehu, a to jako jediná dokonce i během používání v autě. Proto pokud je ergonomie a přirozená ortopedická poloha Tvou prioritou, určitě je to možnost ke zvážení. Jen tedy, není to levná záležitost.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.