Junama/Baby Active Mommy/P&M Grand II - pěkný kombinovaný s dobrým košem a skladný. Jaký máte názor?

Zodpovězené
1. dub 2020

Dobrý den,

ráda bych se poradila ohledně výběru kočárku. Na podzim čekáme třetí dítě, kočárku po starších dcerách jsme se již zbavili, navíc jsme ho kupovali s tehdy velmi napjatým rozpočtem a vzali jsme vlastně první a nejlevnější, co byl. Tentokrát bych si ráda vybrala tak, aby se mi kočárek opravdu líbil a splňoval pokud možno všechny mé požadavky.

Těmi jsou prostorná hluboká korba, polohování pod zády v hluboké korbičce, polohovací rukojeť (aby dosáhla i nejstarší dcera), prostorný nákupní košík, dobrá skladnost (budeme často přejíždět větší vzdálenost k prarodičům), odpružená kola s možností aretace, schopnost jízdy v mírném terénu (ne úplně hory a les, ale tráva apod.)

Není těch požadavků moc? 😬

Navíc nemusím mít nutně dvojkombinaci. U obou dcer jsme z hluboké korby přešli rovnou na Valco Snap 4 Sport, na který nedám dopustit.

Zatím vybírám jen podle vzhledu. Do oka mi padly kočárky značky Junama. U nich si ovšem nejsem jistá právě tou skladností a předpokládám, že kočárek bude těžší. A ani ten košík není nic moc. Dále by se mi líbil Baby Active Mommy Summer 2019 2v1 Air. Na ten jsem ovšem nikde nenašla recenzi. A z úplně opačného designového pole se mi líbí Petit&Mars Grand II. U něj však postrádám polohovací rukojeť. Zajímal by mě Váš názor právě na tyto tři kočárky, a případně jiné doporučení, které by vyhovovalo mým požadavkům.

Předem Vám mnohokrát děkuji za odpověď ☺️.

Ahoj!

Nevím, jestli tě potěším, ale akorát s tím výběrem, co si tady zmiňovala, nemohu při Tvých požadavcích a předchozích kočárkových zkušenostech zcela souhlasit. Předtím jste vybrali levný kombinovaný kočárek, po kterém si byla opravdu spokojená s lehkým a skladným Valco Snap Sport... to mi hodně říká o preferenci právě takového šikovného sporťáku, který vlastně ani není odpružený.

Valco Baby Snap 4 Sport

A na to si vybereš sice hezké, ale poměrně těžké / neskladné kombinace: Junama. Jsou to těžké, velké, nemotorné kočárky a Baby Active Mommy zase přirobustní a k tomu poměrně levně působící, co se materiálu týče... nemyslím, že je to dobrý postup od původní laciné kombinace, kterou si už měla...

BabyActive Mommy

A tedy Petite&Mars Grand 2 také není nejlehčí a ani skladný - na to, jaký absolutně neterénní kvůli těm malým předním kolečkům - hrkotálkám je, a k tomu je sedák v něm opravdu malinký... Popravdě, já bych nevybrala ani jeden, mrzí mě to. Nemyslím, že budeš z investice tak spokojená, a že by stála za to.

Petite&Mars Grand II

Na druhou stranu, nápad s 2v1 kočárkem se mi líbí - vyřešil by většinu Tvých potřeb do doby, kdy přejdete na Tvé milované Valco... Proto doporučím Dionne Quantum. Není nejlehčí, ale jízdně je super, na nerovnosti také fajn, sedák i korbička jsou podstatně širší a pohodlnější, a také košík i stříška jsou XXL. Za mě jedna z top voleb této kategorie, pohodlím i kvalitou, designem, a cena odpovídá (není vůbec nedostupný) - a zádíčka korbičkové konfigurace, také budeš umět zvednout. Moc doporučuji.

Diono Quantum

Z kombinací klasického typu (oddělená korba a sporťák), kvůli váze a skladnosti, které se Ti budou líbit, ale i kvůli lepší sedací části, bych potom doporučila Espiro Only - novější a propracovaný model, i když spíše nižší;

Espiro Only 2020

a na druhou stranu úžasně odpružený ABC Design Salsa 4 - nemá akorát polohování korbičky, ale to nepovažuji za klíčové, neboť se dá nasimulovat klínovým polštářem či podložením matrace, kdyby náhodou miminko mělo reflux.

ABC Design Salsa 4

A posledním návrhem by bylo dokoupit vaničku ke kočárku, se kterým už spokojená jsi, tedy k Valcu. Vím, nemá polohování, ale to nepovažuji za nejdůležitější vlastnost - vždyť postačí nějaká ta klínová matrace, nebo matraci korbičky ve spodní části podložit ... je to jen na pár měsíců, takže vysloveně kvůli korbě bych já osobně celou novou kombinaci možná ani nekupovala.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.