Kočár s otočnou sedačkou, univerzální a i na terén, pohodlí jízdy je klíčové. Concord Wanderer, Britax Go Big?

Zodpovězené
8. únor 2021

Ahoj,

psala jsem před 2 dny dotaz omylem přímo pod kočárek Concord Camino 🙂. Nyní si myslím, že mám vybrané dva favority. Je to právě kočárek Concord Wanderer /růžový z outletu/ a Britax Go Big. Pečlivě jsem si přečetla i Tvoje recenze a čím dál více se kloním ke kočárku Britax Go Big. Dříve jsem o něm ani neuvažovala z důvodu vysoké ceny, nyní jsem ho našla i nový za celkem dobrou cenu /Britax Go Big 2/ s výhledem dalšího prodeje nebo využití dalším miminkem. Kočárek Jane Crosswalk jsem z mého výběru vyřadila již dříve, protože jsem se dočetla, že je dost poruchový.

Ještě pro přehlednost shrnuji svoje hlavní požadavky:

  • směr sezení po a proti směru jízdy /u nás tedy hlavně proti směru jízdy/
  • kočár do města i do lehkého terénu /bláto, štěrk, písek/, ale v přírodě trávíme více času než ve městě
  • dobrá ovladatelnost, otočná přední kola
  • pohodlnost pro dítě, ergonomická sedačka
  • sportovní sedačka nastavitelná do úplného lehu
  • nastavitelné madlo - jsme s manželem oba dva vysocí
  • odpružený
  • prostorný s větší nosností /naše dcera je veliké miminko/
  • kvaliltní, aby vydržel i případně na další dítě

Co mě zajímá, je hlavně ovladatelnost kočáru a lehkost a plynulost jízdy. Ani jeden z kočárů si nyní nemohu vyzkoušet naživo a oba dva jsou těžší kočáry.

Vyšší váha mi nevadí, pokud nebude mít vliv na jízdní vlastnosti. Do MHD ani do schodů ho tahat nebudu. Auto máme taky veliké, takže skladnost pro mě také není důležitá. Ještě jednou bych chtěla říct, že jsem měla půjčený Hartan Topline X. Je to kočár dobrý, miminko v něm bylo nadmíru spokojené, ale já jsem se vracela z procházky jako z posilovny. Nejsem drobek, něco uvezu, ale chtěla bych, aby pro nás vycházky nebyly utrpením a měla jsem z jízdy radost. Hlavně, když bude dcera růst a bude čím dál těžší.

Proto bych se chtěla zeptat, zda si myslíš, že Britax Go Big je pro nás tou správnou volbou. Případně, byla bys tak hodná a srovnala tyto dva výše zmíněné kočáry /Britax, Concord/, co se jízdních vlastností týče?

Nebo bys dokonce doporučila ještě úplně jiný kočárek /v dostupné ceně/?
Je samožřejmé, že je lepší kočár někde předem vyzkoušet, ale jsi třeba o tom Britaxu tak přesvědčená, že nás prostě nezklame a budu s ním spokojená i bez předchozího vyzkoušení?

Moc děkuji za Tvůj čas a za informace.

Ahoj!

Za mě, jestli si Britax Go Big2 dovolit můžeš, je to opravdu vynikající volba. Je hooodně příjemný na ovládání, pohodlný a prostorný pro miminko, a i když je větší, mimo skladnosti se to nikde moc neodrazí. To odpružení je skvělé taky, a kola i košík má udělány dobře taky. Pravda je taková, že já bych o jiném s těmito požadavky, zejména na tu manipulovatelnost, asi ani neuvažovala. A i jeho oblíbenost u v podstatě každé maminky, co ho kdy měla, o tom svědčí - kromě stížností na jeho velikost, kterou ty říkáš, že neřešíš, a možná u 1-2 jsem slyšela, že by braly kolmější sed... jinak samé (desítky a stovky) chvál, hlavně na to "tlačení jedním prstem".

Britax Go Big2

Ten outletový Concord Wanderer je opravdu supr, ale zejména, jestli je cena prioritní a nevadí Ti tím pádem starší model. Jestli ale máš na Go Big nový, jednoznačně je to lepší volba, vydrží Ti a lépe ho i prodáš.

Concord Wanderer

Klidně kočárek přes e-shop objednej, já bych se ho nebála, sama jsem zkoušela jenom nižší verzi Britax Go a už při něm byla ta manipulace překvapivá - úžasná… a vždyť při objednávkách přes eshop můžeš v krajním případě kočárek poslat nazpátek - vrátit. To si nech jako pojistnou myšlenku pro případ, že bys opravdu doma vyzkoušela a byla bys nespokojená.

Britax Go

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.