Kočárek do města i do terénu do 20 tisíc

Zodpovězené
23. led 2019

Dobrý den,

vybírám kombinovaný kočárek (korba a sporťák) pro miminko, které se narodí v květnu. Bydlíme v malém městě blízko Prahy, tudíž bych potřebovala, aby byl dobře ovladatelný ve městě, ale zároveň se s ním dalo dobře manipulovat i v terénu (lesní cesty apod.). Cenově bych ráda, aby se vešla do 20 tisíc.

Po pročtení mnoha diskuzí jsem došla k těmto kritériím:

  • velká kola (cca 28 cm)
  • odpružená kola
  • přední kolo/kola otočná s možností aretace
  • brzda na rukojeti
  • větší korbička (vnitřní rozměr alespoň 80 cm)
  • ne příliš těžký (cca 13 kg)
  • skladný do auta (máme malý kufr)
  • dobře přístupný dolní košík
  • jiná barva než černá

Zatím jsem našla dva, které by odpovídaly TFK Joggster Adventure a ABC Design Chili. Nejsem si však jistá výhodou/nevýhodou dvou vlastností:

  • nafukovací kola vs. nenafukovací umělé
  • jedno kolo vepředu vs. dvě kola vepředu (resp. radši bych dvě, ale nenašla jsem variantu, kde by přední kola nebyla výrazně menší, zároveň byla pohyblivá s aretací).

Předem moc děkuji za radu.

Ahoj!

Tvůj výběr je vzhledem k požadavkům velmi vhodný. ABC Design Chilli

ABC Design Chili

je však právě pro umělá kola podstatně městštější, takže pokud plánuješ překonávat lesní cesty, Joggster Adventure,

TFK Joggster Adventure

případně novější TFK Joggster Trail jsou lepší volbou.

TFK Joggster Trail

Dvě kola vepředu jsou o něco více stabilní, ale celkově tři jsou zase ovladatelnější (i v terénu) a jde-li o kvalitní kočárek, stabilita by neměla dělat problémy - tam bych se příliš neobávala.

Zajímavou volbou by mohl být i Casualplay Loop s Allroad koly, která můžeš zaměnit i za městská či běžeckou tříkolovou nápravu. Chybí mu jen ruční brzda, ale má alespoň popruh na zápěstí.

Casualplay LOOPi Allroad

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.