Kočárek do terénu i na běh, s otočným sezením/polohovatelnou korbou. TFK - který model? Je vyšší váha tak zásadní?

Zodpovězené
2. črc 2020

Dobrý den,

poprosila bych Vás o radu a pomoc při výběru kočárku. Kočárek podle představ by měl být dobře odpružený, vhodný do terénu (téměř každodenní procházky polem, lesem) a k příležitostnému běhu. Ve městě předpokládám budeme méně (20:80 ve prospěch terénu). Ideálně s ruční přibržďovací brzdou, vhodný od narození (s korbou), s následnou možností otočení sportovní sedačky (ev. z polohovatelné korby jako u TFK) do protisměru jízdy, přiměřené hmotnosti (problém je, že bydlíme na kopci).

Na základě současných nabídek a po návštěvě několika obchodů s kočárky jsme téměř rozhodnutí pro značku TFK (jako jediná splňuje téměř všechna požadovaná kritéria, bohužel kromě hmotnosti), jiné modely (Mountain Buggy) jsou nedostupné a nebo není otočná sportovní sedačka (Thule Urban Glide 2, Baby Jogger City Elite), nebo jsou obdobně těžké a ještě bez ruční brzdy (Emmaljunga NXT90). Mezi modely TFK připadají v úvahu 3 - TFK Joggster Adventure 2, TFK Joggster Trail 2 a nový model TFK Mono Air.

U typu Mono Air jsem kromě vylepšeného skládacího mechanismu, vylepšeného polohování korby do sportovního sezení a nového hezčího designu nenašla rozdíly oproti starším modelům - paradoxně bohužel hmotnost je ještě o 2 kg vyšší než u předchozích. Chtěla jsem se zeptat, zda je podle Vás nový model výrazně lepší a vyplatí se zvolit tento (i bez ohledu na vyšší hmotnost - otázka je, zda při hmotnosti 13-15 kg je rozdíl 2 kg vůbec patrný - nejvíce mě trápí tlačení kočárku do kopce, spíš než skládání do auta), nebo zda se přiklonit k jednomu ze starších modelů s nižší hmotností a event., který z nich zvolit (zda je Trail dostatečně odpružený a vhodný na jízdu polem a lesem, i když nemá nafukovací kola a má subtilnější konstrukci. Naopak mi design přijde modernější a stříška (podle informací) lépe konstruovaná.

Netrváme na dvojkombinaci, klidně půjdeme do varianty koupit kočárek s korbou a sporťák samostatně, ale bohužel, na žádné takové, které by splňovaly všechna kritéria, jsem zatím nenarazila.

Mockrát děkuji za informace a rady,
hezký den.

Ahoj!

Právě na běh a terén, k tomu Tvá potřeba možnosti mít miminko (po korbě) otočené k sobě, opravdu nechala na výběr v podstatě jenom značku TFK. Tuto volbu jednoznačně podporuji, jsou to kvalitní kočárky do terénu i na sport. Já osobně bych, zejména s přihlédnutím k tomu, že kočárek budeš pravidelně tlačit i do kopce, preferovala co možná nejlehčí model, protože ano, váhu kočárku právě při takovém používání budeš cítit. Jasné, že i při nakládání, ale to říkáš, že za až tak podstatné nepovažuješ...

TFK Joggster Trail 2

TFK Joggster Trail 2 by proto byla moje první volba, popravdě. 12,9 kg oproti 15,5 kg je opravdu, opravdu cítit při každodenní manipulaci. A čím více bude děťátko růst, tím více to bude citelné. Mimo té vysoké váhy,

TFK Mono

TFK Mono mi přijde jako opravdu výborný kočárek, který když vycházel, fakt mi přišel že wau - wau, a proč ta váha? To by si (téměr) každý koupil, kdyby byl o trochu lehčí. Kolem 13, 13 a půl kila - a byl by skoro nepřekonatelný.

TFK Joggster Adventure 2

Joggster Adventure 2 bych kvůli už překonání designu (zejména stříšky) spíše vyloučila - Trail mi přijde zdařilejší a novější, modernější. I ty kola, i když nenafukovací, jsou kvalitní, takže bych se jich nebála - a i odpružení je dobré. I samotný výrobce ho na lehký běh doporučuje. Nedej se splést slovem lehký (běh) - totiž, vše ostatní, tedy reálný pravidelný běh vyžaduje pak spíše kočárek s předním kolem ještě větším a neotočným, ale takový je zase nevhodný pro každodenní používání např. ve městě, na ulici.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.