Kočárek Junama a Adamex. Jakou značku kočárku vybrat pro první miminko?

Zodpovězené
6. bře 2019

Ahoj,

v srpnu čekáme s manželem naše první miminko. Nemám vůbec přehled o kočárcích, máte nějaké tipy? Kočárek budeme využívat na jízdu ve městě.
Dívala jsem se na tady ty dva - Junama Impulse Colors a Adamex Barletta New, co na ně říkáte?

Děkuji moc za reakci 🙂

Ahoj!

Adamex Barletta New i Junama Impulse Colors

Adamex Barletta New

Junama Impulse Colors

jsou ve své kategorii klasickým, poměrně oblíbeným typem - zejména pro oválnou a prostornou hlubokou korbičkou. S váhou cca 15 kg (rozdíl mezi nimi je 0,2 kg, což je zanedbatelné) mně osobně přijdou zbytečně těžké - natahovat se s nimi do auta prostě nebude procházka růžovou zahradou. Proto, pokud plánuješ využívat auto či MHD, což je ve městě častou potřebou, promysli, jestli to zvládneš. Stejně je občas s robustními kočárky náročné chodit po obchodech a tak podobně, takže i tento případný fakt zvaž. Na zvážení je taky sportovní sedadlo, které je hodně mohutné, no prostorné či praktické už tak není.

Pokud mohu doporučit podobný typ, ale s ještě o něco lepší sportovní částí, viz také značku Bebetto. Přijdou mi celkově kvalitnější a hlavně, lepší sporťák, na kterém opravdu záleží a nebudeš kočárek měnit brzy po výměně hluboké vaničky. Stejný výrobce, ale s nižším typem konstrukce je i Venicci.

Kromě toho ti poradím, tedy pokud neplánuješ používat v kombinaci jen korbičku, podívej se i na městštější modely. Značky jako Valco, Jané, Cybex a další nabízí různé typy kočárků a často je do města lepší volbou podívat se blíže spíše na sportovní část. Dej si pozor i na autosedačku - vyplatí se investovat do lepší, nebo si sehnat například značkovou z bazaru - raději než méně pohodlné i méně bezpečné, nejzákladnější vajíčka z trojkombinací.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.