Kočárek, který projede opravdu všechno (pohodlně)?

Zodpovězené
2. únor 2021

Ahoj,

prosím o tip na sportovní kočár, který si bez problémů poradí s jakýmkoliv terénem bez větších obtíží. Chci, aby projel větší bláto i neujetou vyšší vrstvu čerstvého sněhu (aby se přední kolečka neucpávala, nezasekávala), štěrkovou či kamenitou cestu, aby zvládl jízdu po vrstevnici (nakloněná rovina) a neujížděl, neuklouzával po svahu.

Potřebuji, aby byl co nejměkčeji celoodpružený. Další požadavky krom terénnosti mám úplný leh, otočné sedadlo, polohování nožiček a skládání jako jeden celek. Když se na něj bude dát dokoupit korba, je to plus, případně vyřeším vložnou taškou. Nezajímá mě váha, klidně těžký tank, ani skladnost, pokud půjde složit jako jeden celek. Jedno zda 3 či 4kolový.

Jestli můžeš, prosím o tipy jak na dražší (kvalitní) bazarové či něco levnějšího.

Předem děkuji.

Ahoj!

Trošku pozor. Pohodlně projít sníh, bláto, štěrk, plus jít nakloněný je pro kočárek v podstatě nemožné. VŽDY tyto věci budeš cítit - i u auta, ne to u něčeho menšího, jako je kočárek. A tak, jako to u toho auta platí, aby to bylo co nejméně nepříjemné, je potřebné těžiště co nejníž, široký podvozek, co největší kola… a odpružení, to ano, ale nárazy tlumící, ne houpavě měkoučké. Čím měkčí nebude odpružení, tím víc bude kočárek “vracet zpět” odpor štěrku nebo sněhu, nevím, jestli víš, o čem mluvím… Když hooodně odpružený kočárek najede na větší kořen, “bouncne” ho to zpět, pohne se v odpružených místech a ne při kolech, a může se stát všechno možné - od zaseknutí přes buchanec rodiče až po převrácení kočárku, jestli se najelo na tu větší překážku moc rychle a silně.

Opravdu terénní kočárky jdou obvykle ty hodně pevné (ze čtyřkolových s otočnýma kolama si představ něco jako Emmaljuna NXT90 s koly Outdoor, je to hodně pevný a vůbec ne obratný kočárek, ale na terénu prostě vydrží),

Emmaljunga NXT90 Ergo

nebo, a to je ještě optimálnější, hodně pevné s koly neotočnými. Doporučím možná bazarový Mutsy Urban Rider,

Mutsy Urban Rider

X-Lander X-1

X-Lander X1

nebo iCoo Peak Air,

iCoo Peak 4 Air

nebo možná koukni i Gesslein F10

Gesslein F10 Air+

či Hartan Topline X.

Hartan Topline X

A pak jsou tu trojkolky. Znova zdůrazňuju neotočné přední kolo, jestli těžký terén je prioritou - protože nemáš kloub, který kočárek dělá méně pevným, a kolo drží v jedné pozici, i kdyby byly na zemi díry. Hlavně velikost předního kola (kol) je důležitá, a proto vybírej co největší. Můj osobní favorit by tu byl TFK Joggster Sport.

TFK Joggster Sport 2

Supr by byl i Bob Utility Stroller, ale už není dostupný (jedině bazar, https://www.modrykonik.cz/market/kocarky/w3fq9j...).

BOB Sport Utility Stroller

Z těch s otočnými předními koly určitě dále pokoukej po TFK kočárcích, jsou dostatečně kvalitní, nebo taky Mountain Buggy Terrain (V3), ten ale asi spíše na bazaru, už moc k dostání u nás není.

Mountain Buggy Terrain V3

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.