Kočárek opravdu do terénu - levnější, z bazaru, po neuspokojivém Venicci. Máš tip?

Zodpovězené
10. bře 2020

Ahoj,

měla bych prosbu. Máme první dítko a kočárek jsme si pořídili Venicci Gusto. Dle doporučení i na prodejně je vhodný prý i do terénu, má nafukovací kolečka... za nás design super. Pak přišlo rozčarování s tím, že kolečka nejsou nafukovací. Ale když už byl doma, tak jsme mu dali šanci. Malé jsou 2 měsíce a do terénu kočárek vážně skoro není. Máme všude kolem lesy, takže lesní a polní cesty. Kočár děsně drncá a navíc kolečka poměrně "chrastí". Malá v kočáru šílené skáče (naštěstí jí to nevadí). Takže Venicci je spíš do města (na asfaltu je krásně tichý a příjemný... zámková dlažba už je na tom hůř).

Přemýšlím, že bych pořídila ještě jeden kočár do terénu, ale vzhledem k ceně Venicci (20 tisíc) bych už nešla do nového, ale spíš nějaký bazarový, za nižší cenu. Ale rozhodně bych chtěla, aby byl fakt do terénu, aby zvládl lesní cesty, nerovnosti, případně i dovolenou na Šumavě apod. Takže, aby nebyl tak těžký... cesty do kopce apod.

Napadá tě, prosím, něco?

Moc děkuji, V.

Ahoj!

Opravdu terénní, zejména pokud by to měl být plnohodnotný kombinovaný kočárek, určitě nebude moc cenově dostupný, proto bazar je určitě dobrý nápad. Já osobně bych se v tomto případně trochu vzdala otočnosti sedadla, resp. to řešila zakoupením kočárku značky TFK - tříkolové robustnější modely se v terénu úplně jinak chovají i ovládají. Pokud navíc najdeš set s otočnou vaničkou Multi X, tu pak použiješ v přechodném období jako otočené sedadlo, takže to bude ok i z toho pohledu.

Kromě toho koukni i na bazarový Mountain Buggy Terrain V3,

Mountain Buggy Terrain V3

a absolutně neuděláš chybu ani při Emmaljunga kočárcích - zejména ty robustnější modely jsou nesmírně jízdní. A pokud čtyřkolky jsou to, co chceš, možná i Bugaboo Buffalo či Stokke Trailz Terrain stojí za to.

Bugaboo Buffalo

Stokke Trailz Terrain

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.