Kombinovaný kočárek do města i částečně do terénu. ABC Design, Easywalker, jiný..?

Zodpovězené
9. čer 2020

Ahoj,

v říjnu čekáme naše první mimčo a pomalu jsme se začali dívat po kočárcích. Co od něj očekáváme:

  • s manželem jsme oba vysocí, takže ideálně dobře nastavitelné a vysoké madlo
  • sice jsme z Prahy, ale rádi cestujeme, takže by kočárek měl zvládnout trochu terén - prašné cesty, možná trochu s kamínky, lesní cesty, ale asi žádný úplně extrém, na Sněžku s kočárkem nepojedeme, ale na Šumavu možná jo, ale tam to taky vidím jen na ty přístupnější cesty 🙂...
  • zároveň budeme kočárek asi minimálně jednou týdně skládat do auta, a já s ním budu cestovat v MHD

Když jsem se tak dívala po značkách, co by mohlo vyhovovat, zaujaly nás tyto značky/typy:
ABC Design Salsa 4 Air - ale v jednom obchodě mi řekli, že se mi v terénu rozpadne.
ABC Design Viper - ten mi přišel vcelku těžký, ale doporučovali nám ho.
Easywalker Quatro - ten se mi vzhledově nelíbil, ale prý toho hodně vydrží...
Ještě jsme uvažovali o Britax Go Big, ale ten jsme nakonec pro neskladnost vyřadili.

Co byste nám doporučila Vy? Případně pokud jsme na nějakou značku zapomněli, po které bychom se měli mrknout?

Moc děkuju za .

Ahoj!

Za mě to z Tvého výběru je vcelku jasné, a tedy zkusím i přidat nějaké další inspirace.

ABC Design Viper 2017

ABC Design Viper 4 2017

je extrémně, extrémně těžký kočárek, a na tak těžký kočárek ani to pružení není nic moc, takže ten bych já vyloučila. Nepotěší Tě u něj ani ne tak dobré těžiště v protisměru a celková přílišná robustnost, se kterou se (ani v těžším terénu) nemanipuluje až tak dobře.

Easywalker Quatro Plus

Easywalker Qtro Plus

je již zastaralý model, co se pomalu jinde než v ČR neprodává, výrobce ho už nikde jinde nenabízí. Není ani otočný, a je dost široký, celkově, za mě ne. Ani to odpružení na terén nějak není pohodlné (je minimální).

ABC Design Salsa 4 Air

je z těchto tří jednoznačně nejlepší model. Určitě se Ti na takovém terénu, jak popisuješ, zvláště pokud to není 24/7 terén terén terén, nerozpadne. Je to pevný, odpruženější model (než zbylé dva), a je příjemný a pohodlný na manipulaci. Za mě by dokonce stačila i lehčí ABC Design Salsa 4 (ne-Air kola), nižší váha Ti to usnadní, a odpružení podle mě na takové běžné nerovnosti, ale i malý offroad, v podstatě postačí.

ABC Design Salsa 4

Kromě toho doporučím podívat se i na Baby Jogger City Premier, Emmaljunga NXT60 F (nižší, no ok skladný a rukojeť jde i vysoko), Gesslein FX4 Classic z levnějších možná něco jako Lionelem Mari... (tedy pokud chceš širší výběr). Jané Kawai také není k zahození. Muuvo Quick 2.0 / Moon ReSea S by také postačily, kdyby terén byl občasný a důraz by byl i na váhu / skladnost kočárku - co u Vás (dle mně) jednoznačně je, pokud říkáš, že rádi cestujete, a tím pádem kočárek budete nakládat. S velkým, těžkým modelem to bude po čase nesmírná otrava - až budeš mít chuť ho vyhodit, jak je to nepříjemné, nakládat v jednom kuse něco těžkého jako například ten Viper.

Baby Jogger City Premier

Emmaljunga NXT60 Flat

Gesslein FX4 Classic

Lionelo Mari

Jané Kawai

Muuvo Quick 2.0

Moon ReSea S

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.