Kombinovaný kočárek do terénu, do města i na brusle - nedokážu najít něco, co vyhoví všem parametrům

Zodpovězené
19. led 2021

Dobrý den,

zkusila jsem vybrat kočárek dle Vašeho vyhledávače a výsledek, že neexistuje. Navíc bych i doporučila dát více parametrů k filtraci.

Vzhledem k době, která nám neumožňuje návštěvu obchodů, ráda bych Vaši radu. Potřebuji vybrat kočárek, když zadávám parametry do různých serverů, nikdy neprodávají všechny značky. Chtěla bych, aby splňoval tyto parametry. Využití kočárku pro město i procházky v terénu, také pro jízdu na bruslích.

  • kombinace hluboký a sportovní
  • polohovatelný sport úplně do rovna
  • ruční brzda i normální
  • gumová kolečka
  • otočná střecha na sportu na obě strany proti sluníčku
  • aretace předních kol či kola
  • otočení řídítka na obě strany
  • pratelné všechny díly
  • sklopná část na nohy u sportu
  • odjímatelné madlo u sportu
  • vyšší nastavitelnost madla pro vysokého manžela
  • odpružený, houpavý

Ke všemu ostatnímu jsem benevolentní.

Moc děkuji.

Ahoj!

Všechny tyto parametry Ti opravdu asi žádný kočárek nesplní. Vylučujou se totiž, nebo nejsou aktuální.

Začala bych kupř. těma řidítkama do obou stran. To je vlastnost, co se už téměr na trhu ani nevyskytuje, a to z více důvodů - nejdůležitějším by bylo to, že to oslabuje životnost konstrukce, středový kloub se vyheglává. Při bruslení je pevnost podvozku ještě o to důležitější, a tak tuto možnost silně nedorporučuji. Krom toho, při překlopení rukojeti se těžiště kočárku hodně změní v každém případě, a pak je ovladatelnost často tak špatná, že maminky tuto možnost využívaly jenom málokdy, obvykle jenom na přejetí jámy.

Otočná střecha - nejsem si jistá, co tím myslíš. Já bych ubrala z nároků, střecha opravdu postačí prodlužovací - co prodlužovací, dokonce i krátká, protože to kdykoli jde řešit jednoduchou dokoupenou clonou, a v nejhorším případě tím, že si dáš novou stříšku ušít u švadleny.

Odpružený - houpavý, takové kočárky jsou. ALE ne ty na běh, brusle, sport - protože s takovými v rychlosti jestli zavadíš o kámen, překlopíš je dopředu, jak je konstrukce “měkká”. Odpružení samozřejmě u sportovního kočárku na sport potřebné je, ale jenom nárazy tlumící, nikoli houpavé. To spojit prostě nejde.

Mně to přijde, že potřebuješ kočárky dva. Jeden na sport (a nezapomeň, že z hlediska bezpečí, pevnosti děťátka je nutno začít se sportem až když je dítě pevně zapoutané v sportovní verzi, plus pevné, aby to ustálo, t.j. nejdřív od půl roku nebo po dohodě s pediatrem), a druhý klasický kombinovaný na houpání, uspávání, procházky…

Z těch na sport, i s možností kombinace, Ti doporučím značku TFK, zejména TFK Joggster Trail 2 s korbičkou Multi X.

TFK Joggster Trail 2

Thule Urban Glide 2 by se dal použít také.

Thule Urban Glide 2

A s cenovými a funkčními kompromisy je dobrým i Casualplay LOOPi All Road

Casualplay LOOPi Allroad

s dokoupenou Running nápravou.

Casualplay LOOPi Running

Houpavý kočárek s velkým rozsahem nastavení rukojeti by pak byl Britax Go Big

Britax Go Big2

nebo se podívej na klasické polské kombinace (ale odolností a kvalitou, hlavně sportovní části, je to tam slabší).

A k rozšíření filtrace - ano, pracujeme na tom, děkuju za dotaz. Kočárkopedii, celkově poslední týdny, obohacujeme a vylepšujeme, ale jde to pomalu, je to velká věc.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.