Lehký, skladný sportovní kočárek do města s možností stupátka, za cca 3tis. (z bazaru). Jaký?

Zodpovězené
25. led 2021

Dobrý den,

hledám lehký, skladný sportovní kočárek do města (snadné skládání, ideálně možné ovládání jednou rukou) pro dceru s možností upevnění stupátka pro syna. Polohování nožiček, prostorný koš. Cena cca 3 tis. (z bazaru).

Mnou vyhlídnuté kočárky Valco Snap 4 nebo Britax B-Agile Plus mají nevýhodu (dle recenzí), že když dítě v kočárku leží, tak starší se tam tak tak vejde. Mohla by to vyřešit dle mého úsudku polohovatelná rukojeť (aby vznikl větší prostor mezi kočárkem a rukojetí), což ale tyto kočárky nemají...

Jaký byste doporučila kočárek?

Děkuji moc.

Ahoj!

Je hodně důležité si tady uvědomit, že lehký kočárek do města, a na něj přidáš sourozenecký skejtík - stupátko, bude tak či onak o tolik těžší na manévrování, nemluvě o nemožnosti normálně za ním kráčet, protože Ti vezme místo pro nohy… a co více, čím lehčí konstrukce, tím víc to zatížení skatem konstrukci kočárku může rozviklat, rozhrkat, a celkové vyosit, tedy kočárek si můžeš poškodit. Skate pro sourozence je příležitostnou pomocí a žádný kočár není stavěný na takovou zátěž dlouhodobě, o to méně ty lehčí a skladné. Je hodně podstatné to vzít do úvahy a brát to jako skutečný risk, který vědomě podstupuješ, protože ani reklamace se na to vztahovat asi spíše nebude, jestli tomu kočárku skejtík “ublíží".

Neodpružené kočárky, co i Ty uvádíš, mají v recenzích hodně výtek i samy o sobě, a představ si na to horší manipulaci a mírně chatrný kočárek ještě přidat zátěž… no, není to dobrý nápad. Když už, tak budeš muset opravdu řešit pevnější, těžší, odolnější kočárek, který to alespoň jakž takž ustojí, a ideálně to znamená i dražší značku, co dělá kočárky pevnější.

Další věcí, co je dobrá vědět, je, že žádný kočárek nebude pohodlně vozit dítě na stupínku a zároveň ležící dítě uvnitř. Jakmile se sedák kočárku sklopí do lehu, bude zabírat místo dítěti na skejtě. Ano, bude to lepší u kočárků s polohovatelnou rukojetí - a mnohem lepší u těch s teleskopickou, než otočnou, protože se vysouvá i na délku, nejenom na výšku… ale stejně. Takových lehkých sporťáků s teleskopickou rukojetí je minimum, a levných bazarových skoro žádný. Takže… bude to hodně stísněné.

Já osobně bych, když už, šla do lepší značky - Baby Jogger City Mini by byl kupř. možností, i když tedy stále platí, co jsem řekla výše… https://www.modrykonik.cz/market/kocarky/qrlh4b..., ale jo, tam to s tím lehem moc nepůjde.

Baby Jogger City Mini

Concord Fusion má takovou delší rukojeť, tak možno koukni ten. https://www.modrykonik.cz/market/kocarky/5hpd6z...

Concord Fusion

A nakonec poradím promyslet ten skejtík, možná zvážit Buggypod (co ale z hlediska zátěže na kočárek bude taky nic moc, ale alespoň nezabírá místo vzadu/nebrání lehu)…nebo zvážit sourozenecký kočárek, něco levného jako Joie Aire Twin

Joie Aire Twin

nebo bazarovku Baby Jogger City Mini Double… Ty alespoň jsou stavěné na zátěž dvou dětí.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.