Opravdu odpružený sporťák. Existuje sportovní kočárek, ne z kombinace, pružící na styl Roan Marita?

Zodpovězené
2. únor 2021

Dobrý den,

mockrát děkuji za Vaše předchozí rady a tipy. Mám ještě jeden dotaz. Existuje sporťák (ne z kombinace), který je do terénu a pruží podobně jako kočárky typu Roan Marita?

Pokud ne, který sporťák je úplně nejodpruženější? A které kombinace kromě Roanu, Adboru a Inglesiny hodně pruží a zvládnou terén?

Ještě jednou děkuji 🙂.

Ahoj!

No, moc ne - myslím tím, kočárek typu Roan Marita má takové vlastností, jaké má, právě pro tu retro konstrukci s neotočnými koly a X-kovou konstrukci. Není možné najít jiný typ konstrukce se stejnými vlastnostmi - zejména co se týče odpružení. Buď na něj pak dej sportovní sedačku a používej jako sporťák ten, nebo potřebuješ něco lehčího, jednoduššího, skladnějšího - no a to nebude mít stejné možnosti, protože i podvozek bude jiný.

Roan Marita Prestige

Z těch modernějších kočárků je takovým hodně odpruženým, opravdu i s luxusním ovládáním, kupř. Britax go Big,

Britax Go Big

nebo, z lehčích, Easywalker Harvey2 (all-terrain) vcelku pěkně houpe.

Easywalker Harvey2

Jsou to ale jiné typy kočárků, a taky jsou větší po složení, protože taky mohou být kombinace.

Z těch lehčích a odpružených bych asi vypíchla Gesslein S4

Gesslein S4 Air+

nebo se pak třeba dívat na těžší, trochu méně praktické (z dlouhodobého hlediska a prostoru) polské modely, ale tedy s odpruženými podvozky - něco na styl Camarelo Elix (https://www.detske-kocarky.cz/kocarky-sportovni...). Ten by Ti možná i mohl vyhovovat, jestli je odpružený podvozek to, co primárně hledáš.

Camarelo Elix

A ještě bych chtěla, že odpružení samotné a terénnost kočárku nejsou to samé. Naopak, kočárky do opravdu hodně těžkého terénu nemohou být úplně měkkce odpružené, protože se v jámách nebo na kořenech zaseknou a hodí je to dozadu, co může v konečném důsledku kočárek převrátit. Pružení je potřebné, ale víc je to o tlumení nárazů než houpání, a zaměřit se tam třeba právě na ty neotočná kola, pevnou odolnou a kvalitní konstrukci, a samozřejmě přední kola větší velikosti.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.