Praktický "retro" kočárek s adaptéry na Cybex-Inglesina, Roan? Nebo X-Lander X-Move s otočnými koly?

Zodpovězené
16. srp 2019

Ahoj Eli,

mám prosbu 🙂

Původně jsem chtěla klasický houpací kočárek jako je Inglesina nebo Roan. Moc se mi líbí a dle mě jsou i praktické, jen konstrukce bude asi težší si myslím. Ale pak jsem ještě narazila na X-Lander X-Move - takový pěkný, moderní, praktický kočárek, ale slyšela jsem i záporné názory, co se týká vrzání konstrukce, upadávání koleček nebo jiných vad.

Další kritérium, které bych chtěla splnit, je to, aby díky adaptérům šla na kočárek nacvaknout autosedačka Cybex Aton 3S, což jsem si zjišťovala a na tyto tři kočárky se adaptéry dělají a tudíž by to šlo.

Teď váhám, jaký kočárek vybrat, a nevím si rady 😞

Ahoj!

Klasické houpací "retro" kočárky jsou určitě krásnou, a do jistých situací i praktickou volbou. Vynikají obvykle prostornými korbičkami, ve kterých děťátko houpáním uspíš, plus s nimi pohodlně projedeš i náročný terén, popraskané chodníky, díry, sníh... Velkou nevýhodou je jednoznačně váha a (ne)skladnost - pokud plánuješ kočárek i převážet a často skládat, dávat do auta, já osobně bych si takový kočárek v tom případě nevzala ani náhodou. A to i v případě, že máte velké auto - je to prostě zátěž a námaha, takový velký tank nakládat pravidelně. Inglesina mi v tomto případě kvalitou, ovládáním, sportovní částí i samotným designem přijde oproti Roan-u lepší - ale na druhou stranu, pokud si nejsi jistá a případně bys časem kočárek měnila za lehčí a skladnější, Roan jako levnější model ti nebude pak líto prostřídat.

Ještě jedno mínus je dobré zmínit - kočárek musí být velmi kvalitní / dobře vyvážený, aby se s ním dobře jezdilo. Neboť jinak si vezmi, těch 15+ kg a naložené dítě musíš vždy při zatáčení zvednout a pokud není dobré těžiště, je to řádná otrava (a někdy i dřina). Je dobré si ho proto co možná nejvíce naložený vyzkoušet i předem. Já osobně doporučím v této "i přes neotočná kola dobře ovladatelný" kategorii značku Emmaljunga - dokonce i mnohaletý retro kočárek této značky, co jsem měla možnost povozit, jel skvěle. Je to prostě kvalita - a tak se vyplatí podívat se i na bazarový. I Navington je supr volbou.

A ke X-Lander X-Move.

X-Lander X-Move

Já osobně jsem, přece jen, zastáncem spíše kol otočných - zejména ve městě, obchodech, běžných (neterénních) procházkách mi přijdou jednoduše na manipulaci, ovládání praktičtější (a tam se já nejvíce vyskytuju). X-Move je dobrý model, ale tak jako u všech kočárků, i tam můžeš najít vadný kus - nemyslím si, že celkově tenhle model by byl nekvalitní nebo rozhrkaný. Já osobně bych mu vytkla jen váhu - je trochu těžší. Ale zase pokud to porovnám s retro kombinovanými kočárky, je to naprosto ok. Za mě ano, X-Lander může být.

Výkonem podobným, ale ještě lepším a lépe ovladatelným, by byl jednoznačně Britax Go Big (ale je to i dražší model).

Britax Go Big

Zaujmout by mohl i Moon Solitaire či nový Moon Style, případně ABC Design Salsa 4 Air.

Moon Solitaire

Moon Style

ABC Design Salsa 4 Air

Cybex Aton 3S naklikneš na adaptéry typu Maxi-Cosi, a ty jsou dostupné ke všem těmto značkám - takže tam problém nevidím.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.