Prodloužená střecha. Žádný z kočárků ji nemá? A jak využít TFK korbu na zimu, když nemá clonu?

Zodpovězené
20. led 2021

Dobrý den,

(pokračování k otázce https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...).

A žádný z uvedených typů nemá prodlouženou střechu? Jak využít TFK korbu na zimu? Nemá vůbec clonu proti sněhu či větru.

Děkuji

Ahoj!

Já vím, že to tak asi cítíš - že clonu třeba mít, ale clona je opravdu tím nejmenším problémem. Různé druhy, typy, tvary se dají jak dokoupit, tak došít, když používáním kočárku přeci jenom zjistíš, že Ti to nestačí.

K TFK korbě - tolik maminek ji již využilo, tak to asi tak zlé pro miminko není. Prozradím Ti, že prioritou na zimu je opravdu dobrý, krycí, teplý fusak, co sedne. V USA maminky běžně vozí dětičky už od miminka rovnou ve sporťáku nebo autosedačce na podvozku - což neznamená, že to je ideál, ale je to tam takový zvyk - a ty děti i maminky to zvládají. Prostě mají dobrý fusak a jsou správně - ne hrubo, ale navrstveně - oblečené ty mimča. I v tenké korbičce s tenčí stříškou je už děťátko chráněné. Korbička, jak uvidíš i v přiložené fotce, clonu - šilt má, plus nánožník je zvýšený. Opravdu to stačí, a když nebude, přikoupíš clonu (něco jako ve třetím obrázku, co přikládám). A znovu připomínám důležitost fusaku, který miminko obepne a chrání nejvíc, a to by dělal i v mnohem otevřenějším setupu.

A ano, kočárky prodlouženou střechu náhodou mají. TFK Joggster Trail 2 kupř. můžeš stříšku roztáhnout ze dvou na tři panely. A tím, že se nehýbe spolu s opěradlem, ale opěrka má boční ochranu extra, je za mě náhodou dlouhá.

TFK Joggster Trail 2

Nakonec samozřejmě vybereš podle sebe. A to je absolutně v pořádku. Jenom se sama naučíš, jestli tedy přejdeš více modely, že každý něco má a něco nemá, a že ty kočárky jsou jiné při používání než na obrázku, Uvidíš, na co se pak Ty sama soustředit chceš a budeš - a to si u kočárku sprioritizuješ, a co naopak i dokážeš překlenout, jestli tam nebude. Stříška je, alespoň za mě - a to jsem těch kočárků držela už hodně - mnohem menším problémem (a snadno řešitelným) než nekvalitní spoje, otřesné těžiště a následné utrpení při každém pozvedání kočárku, silné hrkání a hlučnost předních koleček, nebo neustálé kopání do konstrukce, která je nedomyšleně udělaná… Nemluvě o tom, že na terén potřebuješ ještě o to více kvality a odolnosti, která zase bude ubírat na jiných vlastnostech - jinak nic neprojdeš nebo kočárek zničíš.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.