S kočárkem do schodů, do města i do přírody. Jaká dvoukombinace do 10 tis., i z bazarové nabídky?

Zodpovězené
19. led 2021

Dobrý den,

jelikož jsou nyní zavřené specializované obchody, kde bych mohla kočárek vyzkoušet a poradit se, chtěla bych Vás poprosit o radu.

Sháním kočárek - dvojkombinaci pro březnové miminko. Budeme s ním muset denně do schodů do zvýšeného přízemí (asi 13 vyšších schodů), pak budu miminko vynášet do 3. patra. Jezdit budeme hlavně po městě, ale byla bych ráda za dobrá kola, která zvládnou i výlet v přírodě. Cenově do 10 tisíc, klidně z bazaru. Bonusem by byl prostornější košík.

Je mi jasné, že žádný kočárek nesplní všechny mé požadavky zcela, přesto budu ráda za Vaše tipy.

Díky!

Tereza

Ahoj!

Nosit kočártek do schodů od něj bude vyžadovat dvé vlastnosti - první je, že by měl být spíše lehší. Druhou, že musí být pevný, kvalitní - ať to z dlouhodobého hlediska ustojí a nerozhrká se.

Takovým středem, samozřejmě ne nejterénnější, ale za mě OK i na nerovnosti, by bylo něco jako Jané Muum V2. Je víc městský, ale dobrá skladnost a ovladatelnost plus kvalita jsou fajn, a kola nejsou nejmenší. Občasný výlet v přírodě totiž zvládne každý kočárek, jen je otázkou, jak moc chceš, aby tam byl “jako doma” (o to větší a těžší pak bude).

Jané Muum V2

Jestli vyšší váha až tak nevadí, ale kvalita a dobrá ovladatelnost i v nějakém terénu Ti stojí za to, já bych se podívala na bazarové Britax Go Big, ideálně s korbičkou vložní, a dělala to tak, že nejdřív vynesu mimčo, a pak až kočárek. Tím, že zadní kola jsou velká plus kočár je to pevný a kvalitní, po zadních ho po schodech vytáhneš.

Britax Go Big

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.