Skladný kočárek pro zimní miminko?

Zodpovězené
24. zář 2018

Ahoj Eli,

poradila bys mi prosím kočárek, který by se hodil pro naše únorové novorozeňátko? Potřebujeme takový typ, který se složí na co nejmenší rozměr (máme menší auto s ne moc velkým kufrem), hodící se na klasický terén (město), má prostornou hlubokou vaničku a má možnost nasadit na konstrukci autosedačku - ideálně vlastní, bez adaptérů. Nemusí být nutně 3v1, stačí hluboká část s autosedačkou. Přemýšlíme nad tím, že bychom si sportovní kočárek postupem času dokoupili úplně jiný, jiné značky.

Děkuji 🙂

Ahoj!

V první řadě tě chci pochválit - přemýšlet nejdříve pouze o vaničce a autosedačce je velmi praktické. Vyhneš se tak slabším, méně prostorným či příliš mohutným sporťákům z klasických trojkombinací, a přitom si do času, kdy je potřebný sporťák, nejlépe uvědomíš své kočárkové priority. V tomhle případě ti doporučuji zejména možnosti, kde si můžeš vyskládat podvozek a vybrané nástavby.

Poměrně praktickou a cenově přiměřenou volbou je např. Cam Dinamico Up nebo Cam Fluido City, ke kterým se všechny komponenty dají zakoupit i samostatně.

Cam Dinamico Up

Cam Fluido City

Další možností je novinka značky Inglesina - model Aptica - kombinující praktickou městskou funkcionalitu a klasický nadčasový design. Aptica je zároveň i hodně kompaktní. Obě značky, Cam i Inglesina, jsou známé i pro své pohodlné, prostorné vaničky.

Inglesina Aptica

Pokud tě nezaujaly, na výběr máš i několik modelů Mutsy: Evo, i2 nebo Nio.

Mutsy Evo

Mutsy i2

Mutsy Nio

Možností jsou případně také podvozky řady Book od značky Peg-Pérego.

Ekologický Greentom Upp Reversible 2017 s vaničkovou nástavbou a menším Reversible sedákem Lux Seat, který později můžeš vyměnit za klasické, prostorné neotočné sedadlo, je také šikovnou a moderní městskou volbou.

Greentom Upp Reversible

Cybex Priam se sedadlem Lux Seat

Z high-end modelů je podvozek s vaničkou / vajíčkem na výběr například u Cybex Priam 3, Stokke Xplory V6 nebo Stokke Trailz Terrain či Mima Xari 3G.

Cybex Priam 3

Stokke Xplory V6

Stokke Trailz Terrain

Mima Xari

Relativní kompaktnost však splňuje asi jen Cybex. Netřeba zapomínat ani na klasické podvozky retro typu. Těch je na výběr opravdu mnoho a často i jen v hluboké verzi. Do města, které ty zmiňuješ, však nejsou až tak praktické a do menšího auta určitě nejsou vhodné.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.