Skladný, kombinovaný kočárek pro nižší maminku, do města i lesa, gelová kola. Jaký vybrat?

Zodpovězené
26. únor 2020

Ahoj Eli,

už jsem poměrně zoufalá, a proto se obracím na Tebe. Čekáme květnové miminko. Já měřím 168 cm a jsem hodně hubená, takže žádná korba na vláčení těžkého kočárku. Partner 175 cm. Finanční rozpočet je cca 23 tisíc, ale nebráním se ani bazarovému lepšímu kočárku.

Nejdřív se mi moc líbil Anex e/type a Junama Diamond S-line, ale protože mají koženkovou korbičku, miminko by se v něm v létě nejspíš upeklo, a tak jsem od koženky upustila. Kočárky Moon nás taky moc neoslovily, stejně jako Gmini Grand nebo Espiro.

Uvažovala jsem o veliké korbičce, aby do něj bez problému přes zimu vlezlo i půlroční dítě, ale je otázka, jestli to tímto podmiňovat, když ani nevím, jestli už v té době nebude chtít spíš koukat ven ze sporťáku.

Manželovi se zalíbila Inglesina Aptica, já uvažuju nad Cybexem, Britaxem a Hartanem díky spokojeným recenzím. Chci, aby mimču sporťák chvíli vydržel a ne, abych celou kombinaci po půl roce prodávala z důvodu neuspokojivého malého sporťáku.

Chtěla bych poradit s výběrem, aby splňoval tyto kritéria:

  • skladný, často ho budu přehazovat do auta
  • vhodný do terénu na vesnici a do lesa, stejně tak jako do města
  • nejlépe gelová kola, trojkolku nebrat
  • dobré pérování a možnost pohoupat korbičkou
  • nasazování sporťáku po a proti směru jízdy, skládání kočárku zároveň se sedačkou
  • nejlépe dvojkombinace, sporťák do lehu

Moc děkuji za každý tip a doporučení.

Ahoj!

Kombinované kočárky, které zmiňuješ, jsou naneštěstí oba opravdu robustnější a právě pro nižší, drobnou maminku ne ty nejvhodnější. A to platí poměrně obecně pro tento typ - vidím, že chceš odpružený kočárek na různé povrchy, ale to bude znamenat zejména to, že to bude velký, méně skladný model neboli nevyhovující první podmínce skladnosti (ale to nebyl žádný z těch, co zmiňuješ, tak předpokládám, že si ochotna přistoupit v tomto ohledu ke kompromisu).

Každopádně, tak realisticky nejblíže k těm, které uvádíš, ale nižší - takže přes něj budeš vidět před sebe - by byl spíše model Bebetto Luca. Skladností ovšem, jak ani ty výše zmíněné, není úplně ideální.

Bebetto Luca 2018

Dalším a snad i nejlepším kandidátem v tomhle typu, by mně osobně přišel Espiro Only. Tato novinka je skladnější než typově podobné kočárky, skládá se i se sedadlem, váží pod 12 kg a celkově vypadá velmi dobře zpracovaná. Ne nadarmo se chlubí tím, že je to "only" (jediný) kočárek, co budeš potřebovat. A myslím, že i výškově vám vyhoví!

Espiro Only 2020

Inglesina Aptica

je hodně pěkný a městsky praktický, ale na druhou stranu jedině městský kombinovaný kočár s hodně malými kolečky na to, o čem tu mluvíme. Myslím, že ani ta tenčí stříška by tě neuspokojila. Z ostatních uváděných mi přijde, že odpružením Ti postačí jedině značka Hartan, ale to jsou zase kočárky hodně těžké a ne moc skladné, tak nemůžu moc odporučit.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.