Skladný sportovní kočárek kolem 6 000 Kč, ideálně odpružený, co něco přežije. Jaký bys doporučila?

Zodpovězené
3. únor 2020

Ahoj Eli,

prosím o radu či nasměrování. Potřebovala bych tip na skladný sporťák. Máme dvojkombinaci Baby Design Lupo Comfort. Naprosto mi funkčně vyhovuje, ale s 2 dětma se s ním do auta už nevejdeme. Zatím ještě používáme korbičku, ale na jaře už plánuju přesedlat (snad už bude sedět). Takže hledám nějaký, ideálně odpružený, skladný a ne moc těžký sporťák, co jde dát do lehu a něco přežije. Jezdíme jak po městě a dlažebních kostkách, tak lehčím terénu, takže aby to z dítěte nevyklepalo duši.

Cenově bych se ráda vešla kolem 6 tisíc. Zatím jsem předběžně koukala na Valco, Petit&Mars Street Air a Joie Mytrax.

Díky moc.

Ahoj!

Pokud hledáš odpružený sportovní kočárek, Valco Baby nebude tak úplně značka pro tebe - jejich kočárky nejsou odpružené vůbec. Za to lehkost a polohování do lehu tam určitě najdeš. Pokud by ta lehkost byla priorita číslo 1, určitě stojí za to i klasický Snap

Valco Baby Snap 4

i když já bych pak doporučila spíše Sport verzi s nafukovacími koly.

Valco Baby Snap 4 Sport

Petite & Mars Street s nafukovacími koly

Petite&Mars Street

je na tom jízdně velmi podobně, také není extra pružící. Proto bych v tomto srovnání spíše upřednostnila asi raději Valco - ať ti to se dvěma dětmi ta nižší váha usnadní.

Co se Joie Mytrax

Joie Mytrax

týká, je robustnější, pružení nějaké tam je, i když není to vysloveně hladká jízda. Váha je také podstatně vyšší. Mně přijde, že město a lehčí terén = bude zbytečné kupovat těžší kočárek.

Koukni potom spíše po Mutsy Nexo (i když je trošku přes rozpočet), Nuna Tavo, a pak také ABC Design Okini (odpružení také nebude nějaké zásadní, ale myslím, že to bude ok).

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

ABC Design Okini

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.