Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sourozenecký kočárek pro dvě sedící děti - Praha, MHD, nájezd do domu - cenový střed

Zodpovězené
28. říj 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat na sourozenecký kočárek pro své dvě děti (mají 15 kg a 11 kg momentálně). Oba jsou schopni sedět. Představovala bych si lehčí, finančně střed (nemám představu o cenách sourozeneckých kočárků) a hlavně bydlíme v Praze a jezdíme MHD + do domu máme zvýšené přízemí s nájezdem - to potřebují také zohlednit. Zkoušeli jsme přídavné sedátko Bugaboo i kombinaci nosítko a kočárek, což někdy funguje, ale přestávám to dávat fyzicky i psychicky.

Máte nějaké tipy?

Děkuji.

Ahoj,

co se manipulace týče, spíše doporučuji kočárek se sedáky vedle sebe, než za sebou. Ano, jsou širší než ty za sebou, ale především s těžšími dětmi budeš mít s tandemovým kočárkem se sedadly za sebou hodně roboty (s podvihovaním, skládání, celkovou manipulací). Také jsou ty za sebou, často se sedáky otočnými, podatatne méně prostorné - double side-by-side mi proto zde přijde jako jasná volba.

Takovými prvními nápady by byly Valco Snap Duo či vyšší řada Valco Snap Duo Trend. Kromě nich by mým favoritem byl Baby Jogger City Mini GT Double (nebo jen klasické City Mini Double). Peg-Pérego Book For Two je také fajn, jen mi přijde trochu těžší.

Maclaren Twin Triumph či Twin Techno, hoc i bazarové, jsou jedny z těch kvalitnějších, nosnejších, prostornějších městských (golfových) řešení... a určitě stojí za to zmínit i Peg Perego Pliko Mini Twin, který je i takový kompaktnější. A pokud úplnou jednoduchost, Britax Holiday Double - ale je to fakt spíše minimalistický, prázdninový kočárek.

Jako perličku bych zmínila i Seed Papilio, který tedy ani náhodou není dvojkočárekk, ale mně se na spodní plošině ("košíku") zcela běžně vozil střední syn - takže i to by teoreticky bylo (krajní) výborně ovladatelné řešení - možná i z bazáru...


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.