Sporťák do terénu, 10měs. dcera na mě potřebuje vidět (otočný), ne moc přes 5tis. a ne robustní.

Zodpovězené
27. led 2021

Ahoj Eli,

prosím Tě o radu při výběru sporťáku. Hledám něco do terénu, co po pár jízdách neoddělám a dceři se v tom příjemně pojede. Podmínka je otočná sedačka, dcera vyžaduje na mě vidět (je jí 10 měs., tak to asi chvíli ještě potrvá). Budu vybírat z bazaru a cena by neměla být výrazněji přes 5 tis.

Koukám na Bebetto Nico Estilo, Mutsy Evo, Moon Resea Sport 2019... Nemusí být z nejlehčích, ale bylo by fajn, kdyby nebyl úplně robustní. Taky uvítám snadné ovládání.

Předem díky 🙂.

Ahoj!

Nevím úplně 100%, na co se zaměřit. Chápu omezenou dceru a z ní vyplývající logiku bazarového výběru - supr. ALE uvádíš terén, a zároveň že by bylo fajn, kdyby nebyl sportovní kočárek robustní. A tento výběr je takový trochu na hraně dvou opozitních stran - Bebetto Nico Estilo je právě ten hodně robustní typ, a taky levnější provedením, co při opravdu náročné jízdě budeš cítit,

Bebetto Nico Estilo Pro

na druhou stranu Mutsy Evo je nízký městský kočárek a

Mutsy Evo

Moon ReSea Sport je na tom hodně podobně.

Moon ReSea Sport

Z těchto tří, kdybych musela, asi beru Moon. Stojím si za tím, že je spíše městský, ale má pevnější kola (nepočítej s nějakým větším odpružením) a celkově je pevnější. Na těžký terén pravidelně ale, jak říkám, budeš to, že není určený do terénu, cítit.

Já osobně bych se ale zaměřila na trochu lepší, ale zároveň dražší, kvalitnější značky - třeba: Concord Wanderer

Concord Wanderer

Concord Camino

Jané Crosswalk

Baby Jogger City Versa GT (ten je skvělý i z pohledu prostornosti…).

Baby Jogger City Versa GT

A když už robustnější, ale s měkkou jízdou (nebude to horší než s Bebettem), Britax Go Next.

Britax Go Next

Britax Go Big by byl mojí první volbou, když chci jezdit pohodlně nerovnosti a ještě pak kočár po dopoužívání prodat.

Britax Go Big

Takže si možná promysli ten terén - Moon bude ok, jestli myslíš jenom nějaké ty rozbité chodníky. Ale jestli budeš zatěžovat kočárek více, lepší značka a větší model budou k nezaplacení, i když bazarové.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.