Sporťák do terénu i do města, skladný, dobře ovladatelný, odpružený, 4 - 6 tis. Kč. Doporučíte?

Zodpovězené
27. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně výběru sportovního kočárku.

Aktuálně máme Gesslein S4 Buggy Air, zakoupený v minulém roce (2019). Jsem spokojená s jeho lehkostí, krásně se s ním manipuluje i jednou rukou. Navíc skládání je brnkačka. Co mi ale nevyhovuje je jeho nestabilita - když zavěsím přebalovací tašku a mimčo zároveň leží, má tendenci se převažovat.

Ačkoli nám bylo řečeno, že zvládne i terén, tak za mě teda moc ne. Jezdíme často na hory, jak v zimě, tak v létě. Sníh se nabaluje na kolečka a kočár se boří ve sněhu. V létě po polní cestě zase házel s malou (to byla ještě v korbě) - že jsem myslela, že z ní vytřesu duši.

Zvažuji tedy koupi jiného kočárku, který by tyto podmínky zvládl lépe. Pokud nejsme zrovna na horách nebo v přírodě, chodím s malou hodně po městě, na nákupy atd. Chci, aby byl kočárek stabilní, měl dostatečně velký koš, lehce ovladatelný (i jednou rukou), aspoň lehce odpružený, aby se snadno skládal i rozkádal, aby byl prostorný a vydržel nám tak co nejdýl. Nebráním se trojkolce, možná bych šla i do nafukovacích kol? Zároveň si přeji, aby i po designové stránce vypadal dobře. Nejlépe v cenové relaci cca 4 - 6 tisíc Kč.

Mými favority jsou:
Hauck Rapid 3R
Petite&Mars Street Air

Prosím o názor a případně i další tipy na sporťáky.

Děkuji

Ahoj!

Nevím, jestli tě potěším - po tvém Gesslein S4 Air

Gesslein S4 Air+

budou na terénu Hauck Rapid 3R i Petite & Mars Street s nafukovacími Air koly

Hauck Rapid 3R

Petite&Mars Street

pocitově stejné, resp. ještě horší jízdně a co se otřesů týká. Já osobně bych si na časté hory, les, sníh ani jeden z těchto kočárků nepořídila - odpružení prakticky žádné a celkový výkon velmi průměrný (což je ale na běžném nenáročném terénu ok). Tvůj kočárek je v tomto případě na tom dle mého lépe.

Co se převažování týká - při lehčích - jakýchkoliv - kočárcích se na rukojeť taška věšet nedoporučuje, obvykle to výrobce v návodu dokonce vysloveně zakazuje. Je to dáno váhou kočárku - aby byl lehčí, není prostě stavěn na extra zátěž na tak koncovém bodě, jako je rukojeť (plus leh, co to těžiště ještě naklání, to pak ještě zhorší). Takže ani s dalšími sportovními kočárky si v tomto ohledu tak moc nepomůžeš, a doporučuji tašku pak raději uložit do nákupního košíku.

A k jiným modelům, což by přicházely v úvahu... bych se dívala na Emmaljumga NXT30, ale je to o něco dražší sportovní kočárek, bohužel (a taky designově specifický). Cena je však dána i jeho celkovou kvalitou a odolností.

Emmaljunga NXT30

V úvahu by možná připadaly i levnější Britax B-Motion 3 Plus nebo Joie Mytrax, ale popravdě, ani jeden nebude úplně ideální.

Britax B-Motion 3 Plus

Joie Mytrax

Já bych spíš koukala na Baby Jogger City Elite, ale to je zase dražší sporťák... tak ještě doporučím bazarový.

Baby Jogger City Elite

Neboť, zde je opravdu dost důležitá kvalita a celkové zpracování, a čím levnější kočárek si pořídíš, tím více to na nerovnostech budeš cítit.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.