Sporťák do velmi těžkého, často i nakloněného terénu - tříkolka versus čtyřkolka. Co poradíte?

Zodpovězené
13. srp 2020

Zdravím Vás,

sháním kočárek do opravdu těžkého terénu, často i s jízdou bočně na dost nakloněném svahu. Ale po přečtení starší diskuse jsem zjistila, že tříkolky nejsou až tak bezpečné, že se kočárek v zatáčce i překlopil.

Čili, prosím pěkně o radu i z tohoto hlediska - mám se tedy raději zaměřit na čtyřkolové verze?

Dítě má 4 měsíce a abych shrnula požadavky - kočárek musí zvládnout těžký horský terén - nafukovací kola, velká kola (16 palců?), Ruční brzda, otočné přední kolo s možností aretace, odpružení všech kol, sklopení zádové opěrky i podnožník do lehu, čtyři kola? Na ceně nezáleží, jde hlavně o kvalitu.

Děkuji pěkně za zorientování.

Ahoj!

Je pravda, že s tříkolkou můžeš na šikmém terénu mít problém. Pravda ale je i to, že na šikmém povrchu může nastat přesně stejný problém i se čtyřkolkou. Dost důležité jsou samozřejmě velká kola, ale samozřejmě i níže položené těžiště a také Tvá připravenost. Není kočárek, ani ty největší a nejrobustnější, který bude úplně v pohodě na těžkém terénu a šikmých svazích. Vždy bude třeba být připravena a kočárek držet, neboť tím, že i váha děťátka a nákladu v něm se mění, i kočárek bude různě ovladatelný a různě reagovat.

Pokud se skutečně bojíš tříkolek z důvodu toho převrácení (z jistého pohledu chápu), poradím robustní, nižší kočárek s nízkým pevným těžištěm, Emmaljunga NXT90 (F). Vezmi ho s Outdoor nafukovacími koly s řádným dezénem, pokud bude dostupný. Myslím, že tě nezklame.

Emmaljunga NXT60 Flat

Gesslein F10 Air, Stokke Trailz Terrain a Bugaboo Buffalo jsou poměrně silní hráči, co se týče čtyřkolek a nerovností, také.

Gesslein F10 Air+

Stokke Trailz Terrain

Bugaboo Buffalo

Já bych ale stále nevzdávala možnost tříkolky - a to proto, že žádný čtyřkolový kočárek nebude mít kola tak velká a na nerovnostech obratná. Konkrétní hráči by samozřejmě byli ti kvalitnější - Mountain Buggy Terrain V3 - možnost dvou velikostí zadních kol a značka pyšnící se jednou z nejlepších těžišť kočárků ...

Mountain Buggy Terrain V3

TFK Mono s Air kolečkama mi přijde vhodný také. A ještě silně podtrhuje možnost - tříkolek či čtyřkolek - s neotočnými předními koly. Nemyslím ty retro, ale sporťáky s koly pevnými budou možná horší manipulovatelné při zatáčení, ale budou stabilnější a s lepší volatilitou přes špatný, nerovný terén.

TFK Mono

U Bugaboo si můžeš dokoupit nápravu Bugaboo Runner a s adaptéry ji použít s různými sedadly jiných BGB kočárků.

Bugaboo Runner

TFK má více modelů, BOB (i když u nás jsou méně dostupné), případně něco, jako Hartan Topline X

Hartan Topline X

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.