Sporťák dobře odpružený, pohodlný pro dítě a s prodlužovací stříškou. Jaký vybrat?

Zodpovězené
4. únor 2019

Dobrý den Eli.

Jelikož malému bude co nevidět 5 měsíců, začínám se pomalu koukat po sporťácích.
Nyní máme hluboký kočárek Inglesina Sofie (super, krom boudičky) a v autě na nákupy a drobné pochůzky Cybex Balios (prozatím s vajíčkem). Nevím, zda pořídit sporťák, nebo jenom dokoupit sedačku ke stávající Inglesině.

S kočárkem jezdíme denně, za jakéhokoli počasí - malý spí přes den jenom tam - a hlavně polňačky, les a podobně, jezdit mezi auty na silnici se mi nechce. Co od kočárku tedy očekávám:
1. dokonalé odpružení
2. pohodlí pro dítě
3. upřednostňuji přehazovací sedačku, aby viděl na obě strany
4. prodlužovací stříška - ta mi moc chybí u hlubokého kočárku, musíme jezdit s plínou, aby tam tolik nefoukalo, případně nesvítilo
5. není to sice podmínka, ale asi raději čtyřkolku, tříkolka mi nepřijde v terénu moc stabilní, ale to opravdu nevím, nemám s tím zkušenosti.

Co se týče financí, ráda si za kvalitu připlatím, ale nerada bych si pohoršila (jízdní vlastnosti Inglesiny), stejně tak nepotřebuji designový kočárek, s kterým udělám parádu jen na chodníku ve městě.

Vím, že toho chci moc, ale snad mi právě Vy dokážete poradit.

Zdravím a přeji krásný víkend Jana

Ahoj!

Pokud sjíždíte hlavně náročný terén a jízdní vlastnosti Inglesina Sofia

Inglesina Sofia

ti vyhovují, nemyslím, že ti ve stejném terénu nějaký kočárek vyhoví více. Jednoduše síla zvyku, manipulace na nerovnostech a kvalita této značky dělají své a máloco v podobné kategorii se jí vyrovná. Pokud přeci jen, tak já osobně bych se dívala po Britax Go Big 2

Britax Go Big2

stabilní, výborně ovladatelný a až houpavě odpružený, a přitom moderní a s aretačními koly. Co se moderních kočárků týče, lepší alternativu i na zhoršené podmínky aktuálně nenajdeš si myslím.

Pokud to není tvůj šálek kávy, doporučím asi pouze dokoupit sportovní verzi Sofia. Stříška sporťáku se dá prodloužit a je také vybavena dvojitým kšiltem, ale stále není z těch úplně největších. Myslím si však, že ti postačí, a clonu - pokud vůbec využiješ - tak využiješ při velmi prudkém letním slunci (i to jen vleže). V případě, že budeš potřebovat městský či skladnější kočárek a aretační kolečka, budeš mít přece v záloze již zmíněný Balios.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.