Sporťák pro 1,5roční s otočnou sedačkou, do lehčího terénu. Jaký doporučíte?

Zodpovězené
25. lis 2020

Dobrý den 🙂,

už jsem docela zoufalá ve výběru sportovního kočárku pro moji 1,5roční dcerku - a tak děkuji dopředu za radu...

Jako hlubokou korbu jsme měly JEDO TAMEL, která byla super, ale sporťák nám nevyhovoval... moc krátké držátko na nožičky.

Takže teď hledám sportovní kočárek, který by měl jako priority:

  • otočnou sedačku
  • dlouhé ležení
  • prodloužitelnou stříšku
  • odpružení (alespoň na lehký terén )
  • polohovatelnou rukojeť

Malá hodně chodí sama, ale ráda bych, aby se mohla v kočárku vyspat, když jdeme na procházku... Budeme chodit většinou po rovném povrchu, sem tam po trávě, kostky atd... Takže i něco lehce ovladatelného jednou rukou, když ji vedu za ručičku.

Dívala jsem se na Valco Snap Ultra Trend, ale bojim se, že je úzký a nezvládne terén..? A Britax Smile III jsme zkoušeli a přijde mi celý rozvyklaný, těžce ovladatelný a má přišité popruhy na zadové desce, což nechci.

Pořád nechápu, proč nemůže někdo vyrobit kočárek, co by měl vše. ;)))

Jo a taky by bylo fajn, kdyby byl hezký ;)), ne nějaké "hebedo".

Děkuji moc moc 🙂.

Ahoj!

Začala bych od toho - proč pro jedno a půlroční hledáš sportovní kočárek otočný? Pokud to bude hlavní kritérium, že musí být otočný, prostě se tomu podřídí i velikost sedadla, které bude automaticky užší a obvykle i kratší a celkově méně prostorné, ale i váha a velikost kočárku ('hebedismus' 😀 ), a tedy o něco těžší manipulace. Pokud Ti ještě často chodí, běhá vedle kočárku, těžší větší otočný kočárek je zbytečnou zátěží, alespoň za mě. A po kombinaci se obecně obvykle přechází na praktičtější, prostornější a lehčí neotočný sporťák.

Pokud fakt, že musí musí musí být otočný, doporučím Ti asi Joie Versatrax (ale má kratší, i když prodlužující se stříšku),

Joie Versatrax

Emmaljunga NXT60 F,

Emmaljunga NXT60 Flat

případně Mamas&Papas Armadillo Flip XT.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT

To jsou otočné sporťáky s dlouhou ložnou plochou, ale tomu je pak podřízený zbytek, teda i stříška, kola, příp. cena...

Stále ale trvám na tom, že s neotočným modelem by sis pomohla mnohem víc. Od něčeho jako Britax B-Motion Plus

Britax B-Motion 4 Plus

přes Baby Jogger City Mini GT2,

Baby Jogger City Mini GT2

TFK Dot 2 (tento je opravdu prostorný a zároveň skladný),

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air ... Hezký je tady samozřejmě individuální a hodně závisí na Tvém vkusu.

Gesslein S4 Air+

No a proč nevyrobili kočárek, co má všechno? No protože vlastnosti se vzájemně vylučují, to je fyzika 😉. Takže chceme lehký, nebo terénní kočárek, skladný, otočný, a protože prostorný kočárek, no a tak podobně...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.