Sportovní kočárek do města i do terénu po polské kombinaci Dorjan. Něco jako Thule Urban Glide 2?

Zodpovězené
4. kvě 2020

Dobrý den,

chtěla bych poradit, jaký vybrat sportovní kočárek. Nyní máme trojkombinaci Dorjan Basic Comfort. Hluboká korba byla skvělá, ale se sportovním nejsem vůbec spokojená. Chybí mi velká sklopná stříška, nejlépe pětibodové pásy, při cestě v terénu to hodně třese. Navíc celá stříška je špatně ovladatelná - pořád padá. Pokud jí chci stínit více, musím dát malou do sedu (což nemůžu - ještě nesedí). Rozhodli jsme se prodat celou trojkombinaci a koupit pořádný sportovní kočárek, který si necháme i pro druhé dítě.

Dcerce bude 8 měsíců, chtěli bychom kočárek, který opravdu vydrží co nejdéle. Bydlíme ve městě, ale rodiče máme na Šumavě, proto potřebujeme kočárek i do terénu. Moc se mi líbí Thule Urban Glide 2 - ale ta cena ☹ ! Navíc se u něj obávám rozměrů - do výtahu, MHD, do uliček v obchodech. Navíc je prý úzká sedačka. Další nevýhoda o které jsem četla, že do něj prý nejde dát jiný než originální fusak a celkově doplňky jsou také drahé.

Nicméně je to láska na první pohled. Obchody byly doteď zavřené, takže jsme se na něj zatím nemohli podívat osobně.

Nemáte tip ještě na nějaký jiný sportovní kočárek, který by mohl splňovat naše požadavky?

Moc děkuji a posílám pozdrav, M.

Ahoj!

Thule Urban Glide 2

je velmi pěkný výběr a tedy i opravdu dobrý sportovní kočárek, až na tu cenu a pár věcí, které zmiňuješ. Naopak nemyslím si, že sedačka je úzká - zkoušela jsem ho živě a tedy mně osobně přijde opravdu prostorný, i pro starší dítě, i když naopak bez polohování opěrky nohou a tedy ano, jak říkáš, dlouhý, tedy ne ideální do MHD apod. Příslušenství - sedí i jiné, ale ne všechno, i pro systém pásů. Fusak Lodger např. tam určitě dáš, ale ne každý uni fusak sedne. Kvůli té délce ale budeš asi nucena přehodnotit výběr (a tedy i kvůli ceně), a já rovnou navrhnu vynikající a také tříkolový a do terénu vhodný Baby Jogger City Elite.

Baby Jogger City Elite

Za mě opravdu vynikající výběr a často ho najdeš i v bazarové nabídce, pokud by se cena nového taky nelíbila.

Z levnějších je na výběr - v podobném typu a srovnatelnou kvalitou - asi jen Joie Crosster,

Joie Crosster

ale tam musím varovat, že je to podstatně těžší kočárek, takže také ne zcela ideální do MHD nebo na nakládání do auta - tam ho City Elite absolutně předčí a je to každopádně jednoznačně můj osobní favorit.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.