Sportovní kočárek do města i na pole, prostorný, odpružený a snadno ovladatelný. Existuje do 9 tis.?

Zodpovězené
30. bře 2020

Dobrý den,

ráda bych si nechala poradit ohledně výběru nového sporťáku. Pro syna jsme měli Britax B-Motion 4 Plus a byli jsme moc spokojeni s velikostí ložné plochy, luxusní střechou, velkým košíkem. Problémem však bylo ovládání jednou rukou, což při váze dítěte nad 13 kg pro mě bylo velmi obtížné - nevím, zda je to těžištěm Britaxu nebo čím. Zároveň na mě kočár působil velmi tvrdě, takže jízda po kočičích hlavách nebo polní cestě ve mně vzbuzovala obavu z otřesu mozku dítěte (nadneseně řečeno). Avšak do města to byl skvělý kočár a nákupní vozík v jednom.

Pro druhé dítě chci vybrat něco jiného. Primárně budeme opět jezdit ve městě, a k tomu někdy na polňačce. Chtěla bych kočár, který bude mít možnost úplného lehu (nechci korýtkové sezení), bude dost velký i pro spánek dvou-tříletého dítěte, a zároveň bude mít komfortnější jízdní vlastnosti - snadné ovládání jednou rukou a odpružení. Rovněž bych chtěla kočár, který bude mít kvalitní konstrukci a po roce se mi nerozhrká (jako třeba Valco). Úplně úžasné by bylo, kdyby byl i skladný do auta. Cenový strop je 8 - 9 tisíc Kč.

Existuje nějaký vhodný kandidát?

Děkuji a přeji pěkný den.

Ahoj!

Máš opravdu kopu podmínek a je těžké najít něco 100% vhodné, zejména pokud bych brala ohled na ohraničenou cenu kočárku.

Každopádně, v takových podmínkách bych se já osobně jednoznačně dívala na značku Baby Jogger - konkrétně na City Elite 2,

Baby Jogger City Elite 2

případně menší / skladnější City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini GT2

Jsou to kvalitní a i prostorné sportovní kočárky, které leccos projdou i vydrží. A opravdu doporučuji nebát se tříkolek - to jednoruční ovládání i s těžším dítětem, které považuješ, bude s tříkolovým kvalitním kočárkem o tolik snazší.

A zmíním tady proto i nový model Thule Spring - super volba rovněž.

Thule Spring

Mrzí mě to, ani jeden se Ti nevešel do částky - ale zaručuji Ti, že připlatit si, chceš kvalitu a jízdní vlastnosti, se skutečně vyplatí. Druhou možností je pak bazarový / ojetý kousek. A brala bych ohled i na to, že ty lepší kočárky po dopoužívání pak prodáš s jistotou, a tak se ti část penízků vrátí (na druhou stranu levné a ne tak dobré, tak moc nejdou...).

Ze čtyřkolových, kdyby tu takový přeci jenom musel být, bych uvedla Emmaljunga NXT30, i když zase trochu nad rozpočet.

Emmaljunga NXT30

Fakt Ti neumím dát kvalitnější a jízdně optimálnější možnost oproti Tebou zmiňovanému Britax B-Motion 4 Plus, což by byla taková levná a přitom lepší. Je pravda, že ani mně jeho těžiště moc nesedí...

Britax B-Motion 4 Plus

Silně doporučuji zvážit raději kvalitnější, i když dražší možnost - je to investice do každodenního komfortu, a když to opravdu využiješ, oplatí se připlatit.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.